Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 26 Юли 2021, 07:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: За LED крушките
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2021, 16:59 
любител

Здравейте колеги,

Пускам този пост с идеята да съм полезен на някой. Масова практика е подмяната на халогенните интериорни и екстериорни крушки с no-brand китайки от Aliexpress или български магазин.
Точно това е направил предишният собственик на моя автомобил и резултатите са плачевни. На първата снимка състоянието на фасунката на регистрационния номер. Повечето китайски крушки нямат добро охлаждане и фасунките ви си заминават бавно, без дори да разберете.

Снимка 2 - Canbus - не знам дали някой му е пробутал такива крушки за "по-хубави" или той си ги е избрал, но при по-стари автомобили какъвто е моя (2008) това може да причини всякакъв проблеми с ел. инсталацията - претоварвания и т.н. без да носи каквито и да е ползи. При мен специално се изключваше цялото табло + фаровете (на произволен принцип), което е изключително неприятно, ако караш по тъмно :)

Специално тази Canbus крушка беше сложена на вратата, но на габарите изглеждат същите. Съжалявам, че не смених всичко по-рано.

Прикачени файлове:
led.jpg
led.jpg [ 333.83 KiB | Прегледано 407 пъти ]
canbus.jpg
canbus.jpg [ 330.14 KiB | Прегледано 407 пъти ]

Заглавие: Re: За LED крушките
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2021, 18:13 
фен
Аватар

При положение, че има хубави маркови (Osram напр.), които светят хубаво и са с голяма гаранция, не виждам защо човек би се циганил с китайчета от алито. Особено сега, след 1 юли като всичко стане с облагане, съвсем се губи смисълът. Вземайте качествени части, че да няма проблеми.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2021, 20:15 
любител
Автор на темата

И е така, и не е :) На моята 6ца, за да смениш габарит (а и ксенонова крушка) се сваля предната гума и подкалника. LED габарити на OSRAM или на Philips за нея няма, поне не и официално заради сертификацията. Халогените са макс 4000К, а дори и да направиш компромис, минимум 2 в годината трябва да ходиш на сервиз, за да ти ги сменят. LED W5W от Китай в много случаи са некачествени и изгарят бързо, трептят, или пък греят прекалено и изпичат рефлектора и фасунките.

След 01.07 пазаруването от Алитата и производни става неизгодно. Мито + ДДС + 12лв за митническо посредничество на БГ пощи + още 4.80 за продуктов код + изгубеното време да се разправяш с тях или сам с митниците ... не си струва.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2021, 21:31 
фен
Аватар

Има си W5W крушки на Осрам и Филипс, аз с такива бях на моята тройка (на която същото се прави, или за по-лесно - бронята и фара). Не са разрешени за пътища по бюрократични причини (според представителя на Осрам), ама те и китайските не са, а и никой не проверява и на никого не пречат, та няма проблеми за това.
На моята тройка бях сменил всичко - предни габарити, всички интериорни (вкл. багажник), задни на номер, трети стоп, задна светлина, задна за мъгла; и всичко си работеше перфектно и не е имало проблеми или нагар.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2021, 17:19 
любител
Автор на темата

Точно това направих, смених ги с Osram LED Driving SL 6000k и всичко светна ;) Китайките докато ги вадех се отчупваха парченца стъкло от тях...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2021, 10:08 
фен

Аз на 6-ца комби сложих такива след като някой се беше пробвал да ми краде плафоните и ги беше потрошил. Вече 3-та година никакви проблеми.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2021, 07:45 
любител
Аватар

Аз съм много доволен и от крушките на Филипс.Вече трета година ги карам и нямат проблем.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа