Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2021, 19:36 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 10:25
Мнения: 41
Местоположение: София
Здравейте! Моля за помощ .Казарам Мазда 6 GY 2006г. 2.0 дизел 136к.с.! Гледам я като малка кукла и ми е вярна толкова години! Преди 8 месеца се появи за пръв път едно глухо металическо потропване,почукване при маневри за паркинг ,намаляне на скоростта ,при ниска скорост.При по висока скорост проблема го няма! още при почва на проблема ходих веднага на сервиз при добър механик и единствен доктор на автомобила но след обстоен преглед каза ,че предница и окачване бетон. То мира не ми дава обаче....... месец ,два пак там .Отново преглед ...сменени тампони ст.щанга ,биалетка долна мисля .резултат 1 седмица без това почукване и после пак........Каза ,че може да е от рейка въпреки ,че няма на пръв поглед симптом.Моля за ваши мнения и опит.Благодаря


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2021, 20:26 
Offline
фен

Регистриран на: 01 Фев 2018, 21:28
Мнения: 107
Местоположение: Пловдив
Залагам на някой шарнир


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2021, 21:39 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Ако механика е бил адекватен и колата е имала критичен проблем, е щял да го хване. Така че, карай и се опитай да се ориентираш какво ти чука и откъде. Може да е съвсем друго на това, което си мислиш. Живота е пълен с изненади ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2021, 05:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Рейката е, колега. С времето ще се задълбочи. Лошото е, че и след рециклиране при Радо "рейката" в Пловдив потропването не изчезна напълно.

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2021, 12:07 
Offline
любител
2005 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 10:25
Мнения: 41
Местоположение: София
Благодаря ви за бързите отговори колеги. Не знам дали съм бил точен. Усещам тропането точно под краката си(под водача). Глухо е и все едно се освобождава напрежение м/у два детайла. Преди маздата карах Нисан Примера чупеше носачи на поразия. Там се проявяваше почти по същия начин... Нека темата остане отворена на коментари вероятно ще ходи чак към края на месеца при майстора


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2021, 20:20 
Offline
любител
2005 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 10:25
Мнения: 41
Местоположение: София
очаквам моля още мнения,и опит преди ремонта .Благодаря


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2021, 23:06 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 22 Яну 2018, 20:51
Мнения: 145
Местоположение: София, България
Как никой не заподозря най-вероятния причинител на шума - шлиците на кормилния прът. Това е супер разпространен проблем при нашите коли и симптомите са точно описаните от колегата - притропване при маневриране и ниска скорост. На моята докато установя, че е от там проблема, се бях депресирал сериозно, защото всеки майстор се кълнеше, че предницата е чук и е супер стегната (и всъщност тя е такава и до ден днешен). Но просто този шум не идва от окачването, а от кормилния прът и който не е наясно с тази детска болест, няма шанс да го намери... Та, в какво се състои проблема:
Колега, наведи се под волана, при педалите и ще видиш кормилния прът и по-точно двете му части, които със шлици влизат една в друга, за да може волана да се изтегля напред и назад при регулиране. Та, именно тези шлици за изгубили смазката си със времето и започват да луфтят, особено ако волана е по-изтеглен към водача. Решението е лесно и ефикасно - взимаме една кутия с грес (литиева бяла грес върши работа), изтегляме волана максимално навън (за да се покаже максимално голяма част от шлиците) и ги намазваме обилно с грес. След това се правят няколко движения на волана напред-назад, за да може смазката да влезе навътре и пак повтаряме упражението. Така 2-3 пъти и би трябвало да е достатъчно. Аз го правя това профилактично на половин година и досега не съм чувал този досаден звук нито веднъж. Обзалагам се, че това ще реши драмата ;) Успех!

_________________
.::: 2007 Mazda 6 Hatchback 2.3 166 hp :::.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2021, 13:09 
Offline
любител
2005 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 10:25
Мнения: 41
Местоположение: София
Много благодаря колега за отзива. Ще бъде направено още утре и ще пиша когато има резултат


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2021, 18:29 
Offline
любител
2005 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 10:25
Мнения: 41
Местоположение: София
Здравейте! Днес беше смазан кормилния прът с литиева грес щедро! Резултат наистина впечатляващ ,по мек волан ,вибрациите предавани от неравности изчезнаха.......но проблема с пукането при ниска скорост на маневри при тръгване и спиране остана! Почти съм сигурен ,че се дължи на разбити лагери на макферсона ! Ще пиша след преглед и смяна за резултат:)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2021, 21:05 
Offline
любител
2005 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Сеп 2017, 10:25
Мнения: 41
Местоположение: София
Здравейте при мен проблема в крайна сметка се оказа горните шарнири:)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2021, 21:43 
Offline
любител
Аватар
2013 Mazda 6

Регистриран на: 22 Ное 2020, 21:16
Мнения: 22
Местоположение: София
Честито! И аз вчера се разделих с едно глухо потропване след смяна на шарнири. Надявам се в следващите 100 000 км да няма проблеми.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб