Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2022, 11:20 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Авг 2022, 10:39
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив
Здравейте на всички притежатели на Mazda. Това е първия ми пост в този форум.

Притежавам Mazda 6 2017 седан 2.0

Акумулатора ми май сдаде багажа след точно 5 години и 4 месеца. На таблото ми мига I-Stop лампата и постоянно един триъгълник с удивителна вътре. Започна от време на време през седмица две да мига, после започна през няколко дена, като през това време не работеше i-stop. Аз неглижирах това съобщение, но вече при последните две три запалвания на двигателя едва завърташе и едва запалваше.

Чудех се дали да се опитам да заредя акумулатора или да си купя нов. Отворих капака погледнах акумулатора за да видя каква марка е и евентуално да го заменя сам. На акумулатора пише на латиница FOR STOP & START и всичко друго са йероглифи. Като видях тези йероглифи и устрема ми да се справя сам приключи.


Някой от вас сменял ли се акумулатора с нов и от къде си го е поръчал? Трябвало и някаква инициализация после да се прави за да работи i-stop-а. Ако си го сменя сам и не го инициализирам, само i-stop-а ли няма да работи или може да се появи и друг проблем?


Прикачени файлове:
IMG_20220725_131328-aku.jpg
IMG_20220725_131328-aku.jpg [ 114.98 KiB | Прегледано 2266 пъти ]
IMG_20220730_184129-info.jpg
IMG_20220730_184129-info.jpg [ 73.23 KiB | Прегледано 2266 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2022, 21:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Да, може и да е заминал. Добре е поне да му тестват една товарна вилка да е сигурно. Махни средната планка и отдолу в десния край на лепенката трябва да пише повече. Обикновено са EFB 80Ah. Измери му размерите и търси по тях и каквото пише на лепенката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2022, 02:41 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юли 2015, 10:58
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Здравей,

При мен на скоростомера при допълнителната информация излезна грешка Battery Mgmt System Malfunction(Предполагам същото като твоето. Временно съобщение, че силата в даден момент не е била достатъчна. P0A8D).
Ако има проблем с акумулатора, заедно с тази грешка, ще започнат да излизат и допълнителни грешки за второстепенни екстри по колата. Компютъра започва да изключва модули, които не са задължителни. Според мен, при теб точно това става.
Аз съм без старт/стоп с 2.5бензин 2016 и взех акумулатор на Varta 60 Ah с технология AGM(за старт стоп ще е нужен по-голям).
Това, че ще се появят проблеми и разни системи няма да работят, ако не са Q85 тип, е по-скоро да те накарат да го смениш в представителството на двойна цена. И да си го сменяш сам няма полза- на повечето места ще го подменят без пари, а и ще има отстъпка за стария.

_________________
Масда, двехиледи и седем година, сто четирисе и три кониа, дизал
2016 mazda 6 2.5


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2022, 06:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Най-вероятно сегашният акумулатор е ЕFB -технология. Сложи си AGM (гелов). Препоръчвам ти Banner. Разликата в цената има, но пък си заслужава.

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2022, 10:46 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Авг 2022, 10:39
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив
Поръчах си нов акумулатор в представителството на Mazda в Пловдив на 27.06.2022, казаха ми, че ще ми се обадят до една седмица като дойде, за да се уговорим кога да ми го сменят. Казаха ми цена 380 лв. за акумулатора и 80 лева поставяне и инициализация за да работи i-stop-а. Въобще не съм питал какъв акумулатор ще ми сложат.

Цената, която ми казаха ми се видя висока и докато ги чакам да ми се обадят за смяна, взе да ме хваща страх да карам със светещо табло с проблем. Опасявам се някъде да спра и да не мога да запаля.

Чудя се, тези от Mazda дали за тази цена няма да кажат, че е ниска, защото трябва да им оставя стария акумулатор на тях.

Много е лошо нищо да не разбираш по колите като мен.

Трябва ли да погледна новия акумулатор преди да ми го сложат поне кога е произведен, или мога да им имам доверие?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2022, 19:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Те хората ти бяха писали да не купуваш от представителството, защото е почти x 2, но въпреки това си поръча от там. Като си се хванал на хорото, ще го играеш. По представителствата се плаща като поп, не разбирам хората защо ходят там. Далече извън града, скъпо, винаги няма това, което търсиш, а плащаш и чакаш. Сигурно си първият клиент, поръчал акумулатор от тяхното представителство. Ако не си дал капаро, отивай в някой магазин за акумулатори, да ти го замерят и да ти го монтират. 250 лв. е за твоята кола с монтажа и 3г. гаранция. Иди в Тракия до испанските къщи и гербера, има 3 магазина там.
Единият е:
https://maxcar.bg/akumulatori/kapatsite ... logiya-agm

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2022, 09:21 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@ donpeev - явно аз съм идиота на форума, защото два пъти съм сменял акумулатор в СМ, един път оригиналния с който купих колата и втори път, преди около 5 месеца и малко преди да я продам (тъй като за последните 3 години имах навъртени малко на 10К км. а колата седеше 100% в подземен гараж и въпреки че я припалвах на 2-3 седмиици си замина). Странно обаче е че не са ми взимали пари за смяната, 380 беше целия масраф.
Към автора, оригиналния беше exide - за мазда (или нещо такова по спомен пишеше) и с такъв ми го сменяха всеки път, сегашния не знам какъв е, отварял съм предния капак веднъж да сипя течност за чистачки и до там ... :-(

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2022, 12:16 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
@bgfrayman Нищо лично към теб, не се засягай ако съм те обидил. Просто това е батерия, не е някакъв сложен ремонт или да изисква сериозен инструмент или умения. Продава се навсякъде и лесно може да се сравнят цените. Всеки сам избира къде и колко да даде. Аз не обичам да ме цакат, като става въпрос за един и същ продукт с голяма ценова разлика в различни магазини. Дето се вика за тая разлика при един акумулатор, работя 2 дни, защо да ги давам на СМ ?!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 45 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб