Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 6 2.0i GG remap
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2022, 11:43 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Май 2019, 09:32
Мнения: 22
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги.
Правя тази тема, защото от скоро имам гореспоменатата Mazda 6 и почти всеки срещнат ми казва веднага да ходя за ремап.
2002г, 141кс, 2.0i, GG.
Доста четох из нашия форум, а и в други форум и малко съм объркан. Споменават се доста "за" и "против".
Бих желал да помоля хора, които са запознати да споделят мнение. Какви биха били плюсовете и какви минусите.
Лично аз я срявнявам със старта ( Mazda 3, 1.6i, Bk, 105кс, ниска компресия на първи цилиндър ) и очаквах разликата да е по-голяма.
Да, в града 141 е доста по-пъргава, но на магистралата при 150км/ч разлика почти не намирам. Почти еднакви обороти при споменатата скорост.
Иначе 6-цата ми даде 6.5 разход по компютър при 120км/ч на автопилот. При 150км/ч разхода се вдига на 7.8-8.
Има ли смисъл от ремап според вас, какви биха били плюсовете и минусите и заслужава ли си.
Също така ще съм благодарен ако споменете сервиз/човек, който би могъл да извърши процедурата, за предпочитане от Пловдив, но може и от София.
Ако имате и телефон за контакт би било чудесно, може и на лично да го пуснете ако тук не е разрешено.
Хубав ден на всички, спорна седмица и весели празници :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 2.0i GG remap
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2022, 16:48 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2013, 15:23
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
Ремап не се прави заради разход, а най-вече заради вдигане на коне, въртящ момент и подобряване на динамиката.
На тоз бензинов маслопил едва ли ше постигнеш някакъв УАУ резултат - максимум 6-7 коне и малко въртящ момент. Ако не са ти добре вихровите клапи по одбре смени тях и ще усетиш подобрение в динамиката :)
Ако беше бензин с турбо там нещата са много различни!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 2.0i GG remap
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2022, 11:18 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Ремап на атмосферка не се прави, защото няма смисъл, 5 коня, които няма да усетиш. То ако махнеш патерицата от багажника ще стане по-бърза, отколкото с ремап :D
А оборотите/скорост не се променят с ремап, а зависят от скоростната кутия, която е същата като на Мазда 3. Просто по-бързо ще ускориш то тази скорост като имаш повече коне.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб