Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2023, 09:02 
Offline
любител
2006 Mazda 6

Регистриран на: 02 Май 2015, 20:36
Мнения: 10
Местоположение: Варна
Здравейте колеги
Да опиша проблема който имам:
Маздата е бензин 147 коня. От няколко месеца се получи следното - при студен мотор си пали съвсем нормално и не се чуват някакви тракания или почуквания или при загрял, но престой не повече от няколко минути.
Когато е загрял и има престой повече от 10-15 минути пали но с някакво странно ръмжене - уточнявам не е тракане, за 1-2 секунди и след това всичко утихва и двигателя работи съвсем нормално. При движение също всичко си е наред. По някой път но рядко се случва и да върти доста за да запали също само когато е загряла. Не знам дали е случайно, но се случва най-вече когато колата е под наклон и предницата е нагоре или пък когато колата е под страничен наклон. Но това с ръмженето е винаги след известен престой и топла. Мога да го опиша като при стартиране на колата със стартов спрей ако има затруднено палене. Според вас от какво може да бъде - разтегната верига, датчик разпределителен или колянов вал или нещо друго


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2023, 18:18 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2013, 15:23
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
По вероятно верига. Двигателя е същия като при мондео. Тия клапи или там квото се води на всмукателния колектор как са при вас?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2023, 13:56 
Offline
любител
2006 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 02 Май 2015, 20:36
Мнения: 10
Местоположение: Варна
Клапите са премахнати преди време поради чукане, но всъщност проблема не беше от тях, а от една от ролките на ремъка. В момента колата е в сервиз за смяна на комплекта верига. Най-вероятно това е проблема, защото колата по километраж е на 260 000 км а аз съм минал с нея 140 000 км. Преди това едва ли е била сменяна веригата и не се знае колко км са реалните, така че процедурата навярно е належаща.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2023, 07:14 
Offline
любител
2006 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 02 Май 2015, 20:36
Мнения: 10
Местоположение: Варна
Да уточня и резултата след ремонта - основния проблем се оказа вариатора за променлива геометрия. При сравнение на старата верига с новата имаше видимо разтягане, но според майстора е имало още живот в нея. Сега мотора работи доста по тихо - усеща се най-вече при високи обороти и като че ли се усеща и малко повече мощност. Вариатора се оказа доста скъпа част. Предлагаха ми и някакви на 3 пъти по- ниска цена, но решихме с майстора да не рискуваме.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб