Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2008, 19:51 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Ето едно линкче,
http://www.mazda6tech.com/index.php?opt ... &Itemid=49

нагледно със снимки за Мазда 6 как да направим некои неща. Едва ли е дошло време да се пипа по тях но кои знае, няма нищо вечно. На англ е .
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2008, 09:41 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Дек 2008, 16:12
Мнения: 19
Сайтът е спрян, за съжаление.
:cry:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2012, 05:08 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Това линкче е полезно
www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2012, 14:57 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Окт 2012, 21:10
Мнения: 108
Местоположение: София
skype: milenradanov
Да изразя и аз моите премеждия тук, а може и да съм полезен на някой. Преди около седмица, съпругата докато шофира, изведнъж колата изгасва. Пали, опитва да тръгне, но без успех - колата пак изгасва. Пробва да я запали и да я остави на обороти, но колата пак изгасва. Проблема се оказа в задръстения филтър, който се намира под задната седалка в резервоара на колата. Там става първоначалното пречистване на горивото, от големите боклуци, преди да тръгне по тръбичките към двигателя. Какво направихме:
1. Погледнахме дали ръчната помпа за подкачване на гориво е засмукана. В този случай се вади маркучето, откъм купето и с една помпа (ръчна, крачна, електрическа, с уста), се продухва. Това оправя проблема временно и задължително след това трябва да се почисти, споменатия по-горе филтър и задължително да се смени филтъра на помпата за ръчно подкачване на горивото. Почистването на филтриращата система под седалката не е трудна и не отнема много време.
2. Другото, което помислихме като вариант е капачката на резервоара да е запушена и да не влиза въздух в резервоара, което го вакуумира и не позволява на горивото да бъде засмукано. Проверява се като се развие капачката на резервоара и ако се чуе звук, както при отваряне на буркан, значи капачката на резервоара е проблем.

_________________
Mazda CX-5 AWD, 2016, 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2014, 17:52 
Offline
любител
2009 Mazda 6

Регистриран на: 15 Яну 2014, 13:30
Мнения: 6
Здравейте на всички.

Купувайки мойта кола на старо се сблъсках с няколко проблема, чиито решения ще напиша, надявайки
се да помогнат и на някой друг. Автомобилът е 2009 Mazda 6 GH без навигация и без keyless отключване.

* При задължителната смяна на масло естествено потърсих начин как се нулира софтуера за отчитане.
В по-горе посоченият сайт (http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm) стъпките свършиха работа.

1. Стартерът на позиция ON.
2. Отворете кутията с бушони и свържете пина в червеното кръгче към земя.
Изображение
3. Натиснете педала на газта до пода и отпуснете. Повторете общо пет пъти.
4. На таблото ще примигне пет пъти лампичката за свещите, ако процедурата е успешна.
5. Махнете ключа и премахнете жичката от пина.


* Рестартиране на Bluetooth handsfree на колата при забравен пин.

1. Стартерът на позиция ACC или ON.
2. Натиснете едновремено бутона 2 и AUTO-M.
3. Задръжте докато чуете звук и на дисплея се изпише PASSWD CLEAR или Cleared.
4. Как се сменя езика и какви опции има гласовото разпознаване може да немерите в ръководството за
Mazda под раздел Bluetooth. В моят случай си говорехме на италиански, използвайки Android телефон
и Google Translate, докато превключа на английски език.


* Програмиране на втори (трети) ключ за централното управление и алармата.

1. Трябва да имате поне един работещ ключ.
2. На работещият ключ натиснете два пъти бутона отключи. В стартера не трябва да има ключ.
3. Всички врати и багажника трябва да са затворени. Отворете само шофьорската врата.
4. За 24 сек трябва да изпълните следните процедури.
4.1. Завъртете новият ключ до позиция ON и после обратно до LOCK три пъти. Не вадете ключа.
4.2. Затворете и отворете шофьорската врата три пъти.
4.3. Вратите ще се заключат и отключат сами.
5. Докато новият ключ е все още в стартера, натиснете "заключи" и "отключи" на първият ключ.
6. Проверете дали работи дистанционното на всички ключове. Ако не, просто повторете процедурата.


Прикачени файлове:
dataplug.jpg
dataplug.jpg [ 39.08 KiB | Прегледано 40070 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2014, 10:48 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
Полезни съвети! Това с ключа и аз го правих като се наложи да му сменям батерията. Точно така се прави! :)

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2014, 20:23 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 11 Окт 2013, 08:43
Мнения: 9
Местоположение: София
Здравейте колеги :)
Нов съм във форума и не знам дали в точното място пиша, за което ме извинете, но вече къде ли не се рових и не мога да си намеря информация как да си ресетна алармата. Та по същество, от половин година вече имам Mazda 6 II - Hatchback (GH) - 2008г., 1.8i, 120к.с. и съм много доволен от автомобила :) Но от около месец има проблем с алармата, в началото помислих, че батериата ми е паднала и си взех друга, но се оказа, че просто щифтчето което придържа батерията се е разхлабило и не даваше хубав контакт. След като уж го позакрепих, се задържа за извествно време и пак спря. Смених направо и батерията и вече не иска по никакъв начин да работи, дори и като дава контакт. Опитва няколко варианта за ресетване на алармата, но те бяха за шестицата преди моята и не можах да намеря как става ресетването точно за моя модел :( А вече ми писна с ключа да ръчкам, пък и понадрах ключалката така :(
Така, че ще ви бъда много благодарен, ако ми дадете съвет как да се справя с проблема :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2014, 19:02 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
Андрей написа:
Здравейте колеги :)
Нов съм във форума и не знам дали в точното място пиша, за което ме извинете, но вече къде ли не се рових и не мога да си намеря информация как да си ресетна алармата. Та по същество, от половин година вече имам Mazda 6 II - Hatchback (GH) - 2008г., 1.8i, 120к.с. и съм много доволен от автомобила :) Но от около месец има проблем с алармата, в началото помислих, че батериата ми е паднала и си взех друга, но се оказа, че просто щифтчето което придържа батерията се е разхлабило и не даваше хубав контакт. След като уж го позакрепих, се задържа за извествно време и пак спря. Смених направо и батерията и вече не иска по никакъв начин да работи, дори и като дава контакт. Опитва няколко варианта за ресетване на алармата, но те бяха за шестицата преди моята и не можах да намеря как става ресетването точно за моя модел :( А вече ми писна с ключа да ръчкам, пък и понадрах ключалката така :(
Така, че ще ви бъда много благодарен, ако ми дадете съвет как да се справя с проблема :)

Ако алармата ти е фабрична, което се съмнявам защо не звъннеш на Стар моторс? А ако е слагана при някой майстор би било удачно да попиташ него!

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2014, 20:13 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 11 Окт 2013, 08:43
Мнения: 9
Местоположение: София
Ами мисля, че си е фабрична, понеже си ми е в ключа, а не в отделно дистанционно. А пък не мисля, че ще е много сложно и за това питам тук, ако мога сам да си го оправя и в краен случай ще ходя и до Стар моторс.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2014, 21:22 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
Андрей написа:
Ами мисля, че си е фабрична, понеже си ми е в ключа, а не в отделно дистанционно. А пък не мисля, че ще е много сложно и за това питам тук, ако мога сам да си го оправя и в краен случай ще ходя и до Стар моторс.

Почти съм сигурен, че не е фабрична алармата ама може и да греша. Звънни в Стар моторс и им кажи ВИН номера и ще ти кажат веднага има ли твоя модел фабрична аларма или не. Моя модел нямаше такава. Това, че алармата се командва от дистанционното на колата не е от значение. Моята когато я поставиха във връзка с Каското също се командва от дистанционното на колата. Както виждаш и моята е 2008 г. само че е дизел. Успех ти желая! И пиши какво става. Най-добре е да се консултираш с добър майстор на автоалармите. Според мен.

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2014, 14:48 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
В конкретния случай проблема навярно не е в алармата, а в ключа или приемния блок...
Щом се управлява от ключа, то всичко опира до стандартната щатна (заводска) компановка на автомобила....
Тя командва отключването/заключването... А допълнителната (дори нашенска) аларма следи по CAN шината за командата за отключване/заключване и така включва/изключва алармата....
Имаше някаква сервизна акция за автомобилите 2008-2009г...
На мен ми смениха гаранционно двете дистанционни заедно с приемателния блок - единия ключ бе започнал да прави номера...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Последна промяна slowtraveler на 29 Юни 2014, 18:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2014, 17:06 
Offline
любител
2009 Mazda 6

Регистриран на: 15 Яну 2014, 13:30
Мнения: 6
Карайки дизел втора ръка и аз "ударих кьоравото" с DPF филтъра. Ще опиша как се справих (надявам се) с проблема. Минал съм към 100км и за сега всичко е наред.

Прибирайки се от Бургас, на таблото светна "Check engine", а "DPF" започна да мига. Според тази тема достигнатият режим беше шести, а именно:

Шести режим - сажди 140 -200% - лампата DPF отново мига, но сега би трябвало да свети и "check engine"", скоростта се ограничава до 70км/ч и се записва грешка P242F. Пак тичаме в сервиза за ръчна регенерация в продължителен режим. Автоматичната регенерация не е разрешена.

Странното е, че скороста изобщо не беше ограничена, но пък липсваше всякаква мощност. След кратка консултация със "Стар Моторс", реших да не давам над 700лв. за ръчно почистване и закарах колата при моя автомонтьор. Имаше записани две грешки - P242F и P2463. След свалянето и почистването на филтъра, на EGR клапана и на някаква малка джаджа до него, се наложи да направим и ръчната процедура, както този така добър датчанин е описал на cdn.dk. Отне 2 цикъла и оттогава има очевидна разлика в работата и държането на двигателя на автомобила към по-добро. Ще видим до кога...

П.П. Цялата хамалогия отне към половин ден и 100лв.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2014, 12:52 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2014, 17:41
Мнения: 41
Местоположение: Варна
Интересувам се дали тези хватки и чалъми работят и при по старите GG/GY модели?

_________________
Mazda 6 GY
2.0 diesel 143hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2015, 10:00 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Колеги, ето още едно полезно сайтче, не съм виждал да се споменава:
http://www.mazda6gy.de/Tipps-Tricks/tipps-tricks.html
На немски е, но с Translate става, за хора като мен:)

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2015, 20:10 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2014, 17:14
Мнения: 60
Местоположение: Сливен, България
За GG това с ключовете трябва да работи, поне така пише в аутодата.

_________________
Mazda 6 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2015, 00:01 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Ное 2015, 17:58
Мнения: 5
Местоположение: София
Здравейте колеги. От скоро съм горд собственик на Мазда 6, бензин, модел 2009 г. Не намерих по-подходяща тема и за това реших да пиша тук. Имам следното затруднение - не работи функцията за памет на шофьорската седалка, въпреки че моторите на седалката работят във всички посоки. Предполагам, че трябва да се обучи седалката? Ако някой се се сблъсквал с подобен проблем, ще се радвам да сподели. Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2015, 09:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Това изпълнявате ли?
https://www.youtube.com/watch?v=CIQp6Uc8Vms

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2015, 14:46 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Ное 2015, 17:58
Мнения: 5
Местоположение: София
Благодаря - ще пробвам и ще пиша пак.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2015, 20:40 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Ное 2015, 17:58
Мнения: 5
Местоположение: София
Благодаря gadnyara - работи седалката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2015, 14:55 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 09 Дек 2015, 17:36
Мнения: 72
Местоположение: Пазарджик
Здравейте! От скоро съм с Мазда6-2009г.и все още е разучавам.Искам да попитам когато сменя батерията на ключа(дистанционното) ще загуби ли функциите които изпълнява?Интересува ме защото съм само с 1 ключ и ще може ли да се обучи както е описано тук в форума.Благодаря!

_________________
Mitsubishi Lancer 1.8i - ex
Mitsubishi Carisma 1,6i
Mazda 6 2.0 Diesel 103kw 2010


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2015, 18:25 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
gipenev написа:
Здравейте! От скоро съм с Мазда6-2009г.и все още е разучавам.Искам да попитам когато сменя батерията на ключа(дистанционното) ще загуби ли функциите които изпълнява?Интересува ме защото съм само с 1 ключ и ще може ли да се обучи както е описано тук в форума.Благодаря!

Ако си сравнително бърз ключа няма да загуби паметта си. Поне при мен е така. Първия път когато сменях батерията се наложи майстор да презапои някой спойки, защото имах проблем и копчето за багажника не работеше. Отне му около 5 мин. след като сложи батерията всичко си беше ок и "обучаване" на ключа не се налагаше. Предполагам има някой кондензатор вътре в ключа, който запазва някакъв ток за известно време. Ако все пак се наложи "обучаване", действай както е описано във форума. Успех!

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2015, 19:54 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 09 Дек 2015, 17:36
Мнения: 72
Местоположение: Пазарджик
kochtrela написа:
gipenev написа:
Здравейте! От скоро съм с Мазда6-2009г.и все още е разучавам.Искам да попитам когато сменя батерията на ключа(дистанционното) ще загуби ли функциите които изпълнява?Интересува ме защото съм само с 1 ключ и ще може ли да се обучи както е описано тук в форума.Благодаря!

Ако си сравнително бърз ключа няма да загуби паметта си. Поне при мен е така. Първия път когато сменях батерията се наложи майстор да презапои някой спойки, защото имах проблем и копчето за багажника не работеше. Отне му около 5 мин. след като сложи батерията всичко си беше ок и "обучаване" на ключа не се налагаше. Предполагам има някой кондензатор вътре в ключа, който запазва някакъв ток за известно време. Ако все пак се наложи "обучаване", действай както е описано във форума. Успех!

Разбрах,благодаря за отговора мисля че 2-5сек.ще се справя.Писах Ви и там питам същото ама карай. :)

_________________
Mitsubishi Lancer 1.8i - ex
Mitsubishi Carisma 1,6i
Mazda 6 2.0 Diesel 103kw 2010


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2016, 17:27 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Окт 2015, 21:24
Мнения: 19
Местоположение: стара загора
някой знае ли как да си активирам bluethoot на Мазда6 2008г. иска някакъв код, но не знам как да го вкарам

_________________
Mazda6 Skyactiv , 2.2d, 150ps, 2014г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 23:58 
Offline
фен

Регистриран на: 31 Окт 2015, 23:20
Мнения: 175
Местоположение: България
С 0000 или 1234, ли 12345 не става ли?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 10:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
How to ремонтирам или поне да хвана проблема който ми е в осветлението в багажника - над щората плафона на комбито 2003г. е. Мултицета показва перманентна смърт - няма ток до плафончето. Често срещан проблем ли е това?

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 13:15 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Не съм търсил къде е прекъсвача на плафона на 6-цата, на 626-цата го бяха заврели долу до ключалката.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2016, 21:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Оправих го, не правеше контакт в самия плафон копчет, клемите до крушката - затърках ги и свети като слънце


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2016, 13:10 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Окт 2015, 21:24
Мнения: 19
Местоположение: стара загора
Пабло написа:
С 0000 или 1234, ли 12345 не става ли?

от къде се вкарват тези цифри

_________________
Mazda6 Skyactiv , 2.2d, 150ps, 2014г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 15:50 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2009, 19:55
Мнения: 343
Изказват се на глас. Уан, Ту, Трий, фоур. (1,2,3,4) Само че внимавай с последната думичка. Възприема я по всевъзможни начини.
След като продиктуваш кода на bluetooth-а, го въвеждаш в телефона. Опцията е за pair-ване (сдвояване), чрез bluetooth. След това трябва да ти каже" ***** is connected"
* - името на телефона, които си казал на bluetooth-а. В моя случай е "Samsung S four"
И след това си говориш по телефона.

_________________
Сиво, Сиво.. та краСИВО
Toyota Auris 2006 - 2.2 DCAT - малък трудно управляем ракетен снаряд.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2018, 17:35 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 04 Фев 2018, 17:50
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Знаете ли дали GH може да вдига прозорците при заключване?
Чета разнопосочна информация.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб