Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2013, 12:15 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Здравейте, понеже се занимавам с продуктов дизайн и изработка на изделия сега ми се налага да правя един проект за клиент с Mazda MX5, модел 1996, ще го променя така, че да стои елегантно....надявам се :oops: ...., но стила ще се запази като цяло и ще е доста близко до концепцията на автомобила. Ще има радикални промени в - целите предни калници, ще бъдат променени и отлети цели и ще се "разудят" , предната броня ще е съвсем друга...все дреболии са :D , малко и по праговете и задните калници с едни нежни "раздувчици" :D , няма да са кофти промените.....напротив ще са за добро :wink: . Ще добавя чисто дизайнерски и функционални промени, защото е необходимо, за да се получи нещо добро, а се съобразявам с някои чисто технически и конструкторски допълнения на автомобила! Ще Ви държа в течение, проекта чак сега го започвам и по конкретно от понеделник, когато има нещо ще Ви го покажа с удоволствие! :wink:
Иначе аз съм пускал такава тема с продуктите,които правя и нещата, с които се занимавам. В различни етапи са, има готови, други са в процес на работа, а трети са все още в началото, но публикувам всичко и ако има развитие ще актуализирам за тези, които са тук и за други, които ще публикувам. Продуктов дизайн, единични продукти, авто и мото изделия, разработка на продукти и изделия в различни сфери, проектни разработки и етапи, прототипиране и т.н. – http://www.solo-form.blogspot.com .Това е галерията със същите неща, но където предпочитате там, сами ще си изберете - http://www.pavel3.deviantart.com/gallery . Ще си коментираме ако Ви интересува нещо, всичко каквото се сетите, насреща съм с голямо удоволствие за всякакви мнения….Поздрави


Прикачени файлове:
33268700001_large.jpg
33268700001_large.jpg [ 325.68 KiB | Прегледано 14556 пъти ]


Последна промяна pablo3 на 07 Сеп 2013, 11:20, променена общо 4 пъти
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2013, 19:17 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Авг 2011, 23:24
Мнения: 75
Местоположение: София
respect :respekt:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2013, 19:54 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Dexter Jr написа:
respect :respekt:


Ще се постарая много за да се получи нещо добро :oops: Поздрави :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 15:47 
Offline
фен
2000 Mazda MX-5

Регистриран на: 18 Сеп 2009, 21:10
Мнения: 310
Здраво колега, някакъв напредък? :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 17:20 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2011, 18:27
Мнения: 81
Местоположение: София
skype: borovkata
с голямо удоволствие ще следа проекта :D :shock: качвай повече материали


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2013, 11:09 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Въпреки, че още не е боядисана и завършена като проект, я показвам за видите все пак какво се е получило като дизайн и замисъл. От тук насетне предстоят още етапи свързани с - боядисването, доработки свързани с каросерията, окачване, двигател....доста неща засягащи механиката и чисто конструктивната част, все пак трябва да стане един 100% завършен проект :wink: ....Това е от мен, останалото чакайте от клиента :wink: Мина доста време откакто не съм слагал нищо, за което се извинявам :oops: , но пък затова пък я слагам готова.....без боя така да се каже. Останалите снимки може да разгледате на тази страница - http://solo-form.blogspot.com/2013/09/m ... mic_6.html Поздрави от мен :wink:


Прикачени файлове:
DSC02394.JPG
DSC02394.JPG [ 93.05 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02397.JPG
DSC02397.JPG [ 225.54 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02399.JPG
DSC02399.JPG [ 273.62 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02402.JPG
DSC02402.JPG [ 247.46 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02403.JPG
DSC02403.JPG [ 219.56 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02415.JPG
DSC02415.JPG [ 188.33 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02423.JPG
DSC02423.JPG [ 152.31 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02425.JPG
DSC02425.JPG [ 193.29 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02447.JPG
DSC02447.JPG [ 246.25 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
DSC02455.JPG
DSC02455.JPG [ 180.04 KiB | Прегледано 9411 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2013, 11:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Дек 2011, 12:29
Мнения: 143
Браво колега страхотно се е раздула колата. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2013, 17:18 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Bogi написа:
Браво колега страхотно се е раздула колата. :lovemazda:


Благодаря ти много, радвам се, че ти допада :oops: ...след доработването на всичко останало и боядисването се надявам да се получи още по-добре. Поздрави! :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2014, 08:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2006, 07:50
Мнения: 245
Местоположение: Пловдив
Малко инфо за тоя кит ще дадеш ли? Готов ли е? Ти ли го прави сам? Цифрата му каква е? Развържи малко езика :)

_________________
АвтоДетайлинг, Професионално пастиране, Полиране на фарове, Полиране на портокалов ефект

0884 02 22 23

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2014, 11:41 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
BUHALA написа:
Малко инфо за тоя кит ще дадеш ли? Готов ли е? Ти ли го прави сам? Цифрата му каква е? Развържи малко езика :)


Ще споделя разбира се....нещичко :) ...Това, което виждаш на снимките е преди боята, още не я е боядисал, но и това ще стане! Има повърхностна доработка малко на детайлите, но това е нормално.... Кит-а е изработен изцяло и само от мен, с моето си авторство като е ползвана базова идея. Иначе на това ниво правя изделията, без да ги боядисвам. Ами виж за цената е особено, защото реално погледнато произведох единични калъпи и се изработи реално един комплект, по мои си причини. Това авторска изработка както и да го погледнеш и продаваме правата със собственика на човек, който иска да го отлее, защото честно да ти кажа на мен ми се занимава да произведа прототипа, което м-у другото е по-измекярската и черна работа, скъпа и страшно търпение, но ти го знаеш :wink: ....За авторство не може да претендира никой, защото няма как да стане без мое позволение, защото последствията после са много кофти и не са приятни за "крадеца" :roll: По принцип знам как да си търся правата дори и в БГ, става да ти кажа, който се интересува намира начин, между другото съвет към всички колеги каквито и да било - дизайнери, занаятчии и т.н. е да го правят и да не се оставят :wink: С огромна радост бих дал на някой стига да си плати реално правото да го произвежда, защото аз правя първите модели и изделия, което е по-сложното, а той ще си ги прави и определи пазара, има го определено :) ....Няма нужда да ти казвам, че правата да се отлеят тези изделия е 4-цифрена сума и ние реално го продаваме за една такава сума, , но който плати той ще е! Даже пак евтино продаваме правата по изработката на изделията, защото такива матрици струват по 5-цифрени суми! Няма да споменавам цени, защото ако някой иска да го прави да си плати за правата да го произвежда, а вече после да си обяви цена той! Повече инфо бих споделил лично с човек, който пожелае това! Иначе долу-горе как са правени нещата и процеса на работа мисля, да го публикувам при снимките на готовия автомобил в блога!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2015, 09:30 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2006, 07:50
Мнения: 245
Местоположение: Пловдив
Нещо случи ли се с този проект? Довърши ли го?

_________________
АвтоДетайлинг, Професионално пастиране, Полиране на фарове, Полиране на портокалов ефект

0884 02 22 23

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 14:12 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
BUHALA написа:
Нещо случи ли се с този проект? Довърши ли го?


Здрасти, оффф, не знам какво да ти кажа пич...заболя ме устата да му пиша и да го питам постоянно този, в рамките вече на 2 г. Дори е и член на форума мисля, но ми е пълна мъгла какво прави и защо се мотае, че не го показва. Аз специално нямам снимки с вече готовия проект на автомобила. Сума ти пъти го питам до къде е стигнал и нищо.....подозирам някакви неща, но се надявам след написаното да го прочете и да ме осветли по въпроса! Понеже изписах километрични имейли и се превърнах в писател, взех да си опротивявам, освен разговорите! Хората се скъсаха да ме питат и им е интересно, което е напълно нормално и логично! Ще ми се вече да я видим довършена и боядисана , вече ми е смешно постоянното оправдание на пари, защото според мен като се хване човек с такъв проект или го прави, или не се занимава изобщо...иначе причини колкото искаш, знае го всеки. Все пак нещо, което съм го правил аз е редно да го покаже, но явно аз трябва да го изръчкам и да питам за пореден път! Само бели детайли на червен фон е малко...и то 2г. вече :) ! Има няколко варианта - или не иска да ми каже, че го е направил, или е я е заебал тотално, или нещо друго се случва...имам и други подозрения, но тях ще ги запазя за личния ми разговор с него!:) Извинявам се, за което...ако от мен зависеше всичко до края, всеки проект се завършва навреме и се прави всичко, аз моята работа я свърших, обаче после какво е станало идея си няма. Направо ми взе думите от устата какво ще го питам и аз за пореден път: "Нещо случи ли се с този проект? Довърши ли го?" :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 20:51 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 20:54
Мнения: 167
Колата стои както виждате на снимките в затворен гараж и не бързам да правя нищо. Просто имам други неща с които се занимавам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб