Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 13 Дек 2018, 07:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 18:51 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Поздравления че си сезирал когото трябва.Някои просто го удариха през просото.Ще натискаш и настояваш до дупка. :thumbsup:
Стига обаче да не си нещо менте ..щото 2 мнения и то нападателни..... 8)

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2017, 14:26 
фен
Аватар
1990 Mazda 626

Едва ли някой ще го види, но съм длъжен да го напиша. Преди година оставих маздата в сервиз, който се намира в гр. Козлодуй. Известен е като "бананите" . Извършените тенекеджииски услуги са под всякаква критика, гаранция не беше дадена, наложи се баща ми да довършва някои елементи. Мина се по-малко от година от извършеният ремонт и има избила ръжда. Нямам документи за този ремонт, защото не са ми дадени такива. Този комплекс освен че съсипва колите на клиентите си, продава коли с марката, на която сме фенове до една или друга степен.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 14:13 
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Един голям минус за Балкан Партс (balkanparts.bg)!

Отказаха ми отстъпката за клубната карта с оправдания за безплатна доставка, която струваше 4 лв, а отстъпката щеше да е по-голяма. Плюс това безплатната доставка важи за всички клиенти от Варна. Затворили са магазина си тук и пращат от София.

Първо лошо впечатление...

Както и да е. Дойдоха частите, които гледаха по номер на рама. Тампона и лагера за макферсона бяха ок, но двата тампона за стаб. щанга бяха за Мазда 323, а не за моята кола.

Второ лошо впечатление...

Нищо, объркали са, случва се на всеки. Звъня им Събота и им казвам какво е положението. Казват ми, че ще проверят и ще ми се обадят да оправят нещата. Днес сме Петък и след почти седмица още никой не ми е звъннал. Надали и ще ми звъннат. Ако аз ги потърся съм сигурен, че ще опитат да ме набутат пак с доставка и т.н., та не ми се разправя с тях.

Повече никога не бих взел нещо от тях. ;)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2017, 14:55 
любител

Май 2017 година. Гумаджийницата в Бистрица, до бензиностанцията. Смениха ми четирите гуми. Предна дясна я напомпаха 1.8 атм. при необходимост от 2.2 атм. След около 150 км чух тропане в предно ляво колело и с изумление и страх видях че три от болтовете прикрепящи джантата са разхлабени, а останалите два се въртят на ръка!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 10:55 
любител

Сервиза се намира в гр,Стара Загора ,кв.Казански ул.Арда 5
От три месеца съм оставил да сменят компресора на климатика.Първо сложиха някаква тяхна сглобка (понеже имат доста за изхвърляне и да не ги дават на вторични,мъчат клиентите си като им ги набутват за уж читави и рециклирани),който блокира след 1 час работа.И от там като се почна ела утре,ела в други ден,другата седмица го почваме и така цели 3 месеца,като автомобила стои при тях,защото все "утре" го почват.Скапаха ми акумулатора защото автомобила не е пален и следователно не се кара 3 мес.И всички тези мъки и разправии ми струваха 400лв :x

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 13:19 
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

В крайна сметка заработи ли компресора, поне да не си капо...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 12:31 
любител

Здравейте

Нов съм във форума и темата сигурно е дъвкана преди но да споделя и аз преживяванията си в Стар Моторс София.От както съм закупил автомобила от тях( Мазда 3,2004 1.6 бензин) преди 12 години,чинно като европеец ходя при тях да поддържам колата независимо от цени,записване на часове след месец и тн.

.За съжаление както и при повечето услуги предлагани в България идва моментът на истината.С няколко думи,преди 2 седмици бях при тях за смяна на масло и проверка на светещ датчик Check engine.Колата престоя почти 4 часа,за което време техниците единствено успяха да установят че проблемът идва от ламбда сондата и до там.Беше ми казано че им трябват още половин ден(по 50 лева на час) за да установят какъв точно е проблема(коя от двете сонди),като следващият възможен час беше след 2 седмици.Тъй като нямах време да ги чакам,закарах автомобила при два отделни препоръчни от изпатили ли си клиенти сервиза.И в двата случая точно за 10 секунди се установи че сондата след изпускателните тръби е за смяна,нещо което на спецовете във Стар Моторс им трябва един цял ден да се установи(срещу 50 лева на час и две ходения).Тъй като разбираемо след такъв случай започнах да изпитвам съмнение относно обслужването на колата ,помолих и на двете места да проверят основно автомобила,нещо което на теория Стар моторс твърдят че че се прави при всяко годишно обслужване.Установиха се следните неща и на двете места където ходих.

1. Предни накладки под санитарния минимум с риск изкривяване на дисковете.(изрично помолих да се проверят в Мазда и ми беше казано че всичко е наред)
2. Износен ремък и ролки като ремъка беше на границата да се скъса.
3. Задни амортисьори за смяна-след като изрично казах че колата тропа отзад но отговорът отново беше че всичко е проверено и е наред.
4. Съединител отделя твърде високо-на 4 човека карали колата им прави впечетление че отделя твърде високо,но не и на специалистите в Стар-само за информация това е втори съединител който сменям срещу хиляда лева,като последният само преди няколко месеца,от двата сервиза ми беше ми обяснено че най вероятно не са сменяни помпите и това ще продължи да води до честа смяна.

Не знам дали София се напълни с мазди и не смогват,но на фона на новата им лъскава сграда да имитират ремонти и проверки за една торба пари ,по скоро отива на някой квартален сервиз а не на официален вносител.Естествено нямам намерение да ми стъпи крака повече там.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа