Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 16:09 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Фев 2013, 10:43
Мнения: 27
Местоположение: Sofia
Привет на форума,

Както се вижда от заглавието на темата, въпросът е доста философски :D
MX-5-цата е купена нова и сега е на няколко месеца (естествено в гаранция). Скоро ще се наложи смяна на масло и филтри.
На някои, въпросът може да се стори малоумен, но дилемата ми е дали да извърша сервизирането при Стар Моторс, както се предполага или да отида в друг сервиз от "наш'те".

Сега ще обясня - не ме притесняват толкова цените в Стар Моторс, а фобията какво, колко и дали изобщо сменят. И докато за CX-5-цата не ми дремеше чак толкова, то за колата, която карам на макс бих искал маслото (ако може цялото) да е наистина това, за което ме оскубват във фактурата. Просто не мога да преживея факта, че не мога да следя в ръцете какво точно ми правят по колата. Особено по колата, на която разчитам да е винаги на макс.
Даже няма да коментирам какви са в Стар Моторс, защото то май няма официален сервиз / дилърство в България, дето да не са оплюти по форумите. Плюс, че вече имам впечатления за Стар Моторс с CX-5-цата, които са по-скоро положителни (донякъде).
Просто искам да виждам какво по дяволите правят, когато им оставям колата. Не разбирам, защо навсякъде това е невъзможно и все едно се крие някаква свръх важната технология зад стените на официалните сервизи.

Ясно е, че гаранцията ще изгори веднага. Но поне ще съм спокоен, че знам какво става по колата ми.
Също така, ако можете да препоръчате някой сервиз в София за тази цел. Имам няколко варианта, но искам и друго мнение.

Изобщо, чудя се, има ли луди, дето ще си купят нова кола и няма да ползват официалния сервиз и "облагите" на гаранцията? :?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 18:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Ползвай гаранцията според мен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 19:26 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
А що не идеш в Гърция, чувал съм че разни хора си ги обслужвали там?
Би трябвало гаранцията да важи, нали е европейска?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 21:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз бях в подобна дилема и реших, че няма да плащам 300 лв. за нещо, което струва 100 лв. и дори не знаеш дали са ти го сменили. Отделно местоположението на СМ ми е неудобно, чакане, таксита и т.н. Другото което ме притесняваше е, че много работи не се поемат от гаранцията и в комплект с най-некадърния дилър в БГ, просто реших да не си тровя нервите. За щастие 2-те години гаранция, които щях да получа бяха ненужни и си спестих едни 400 лв., а консумативите бяха реално сменяни навреме.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2017, 09:06 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Във връзка с опит - мой и на познати/колеги с различен калибър нови бусове и автомобили настоятелно ти препоръчвам да си преодолееш фобиите и да я обсужваш в СМ поне до 10-15 хиляди. Ако има нещо за чупене, най-вероятно ще се счупи до тогава. Последният такъв случай е на мой познат, чисто нов бус строши скорости в Гърция. Смениха му цялата кутия по гаранция за ден и половина, и то като имаш предвид че кутията пътува от Италия по DHL.

Едва ли са чак толкова застреляни в тоя сервиз да не могат масло да сменят. А и гаранцията се дава за да покрие дефекти, за които производителя носи отговорност и които по една или друга причина качественият контрол не може да хване.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2017, 20:07 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Колегата Илия е дал правилната отправна точка. Аз бих добавил, като се кара колата на max(въпреки че тя не е предназначена за това, но това е друг въпрос), та не пречи да сменяте маслото(само него) по-често в Официалните. Примерно вместо веднъж, два пъти годишно.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2017, 20:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Една огромна част от цената на новия автомобил се формира от гаранционното обслужване. Да се лишиш от него е все едно да хвърлиш няколко бонки в тоалетната. Безсмислено е.
А хуленето по официалните сервизи обикновено е заради високите им цени. Иначе проблемите ги оправят. Така че не виждам някаква причина за притеснение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2017, 10:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
+ 1 за официалният сервиз, не знам кои са тези от "наш'те" които ги споменатвате, но аз там нямам проблеми.
Вече на няколко автомобила съм се възползвал от гаранцията, та по-добре да я има според мен. Както казаха колегите това е просто една смяна на масло :D вече въпроса е какво е маслото и на каква цена. Но цената не мисля, че е проблем в случая?

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2017, 10:41 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Фев 2013, 10:43
Мнения: 27
Местоположение: Sofia
Благодаря за мненията!
Изглежда здравият разум ще надделее и при мен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 10:00 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 3

Регистриран на: 28 Апр 2010, 15:23
Мнения: 3
Местоположение: София
skype: hristo.m
Лично аз на твое място бих ползвал гаранцията, въпреки че нямам кой знае колко добро мнение за сервиза. Просто shit happens и понякога правят recall за важни неща, дори нищо да не се счупи гаранционно.

По повод моите отзиви - моята Мазда 3 1.6 бензин от август 2008 г. докато аз я купих от приятел през декември 2015 винаги е била в официалният сервиз (включително след изтичане на гаранцията). Предно дясно стъкло е подменяно след като е чупено на паркинг и сега в полуотворено състояние си потраква ако карам по павета или неравност... Иначе поне като сменях масло (чак по план а не веднага при покупка) мой доверен механик потвърди, че не изглежда да е сменяно само на хартия, така че поне това може би не трябва да го мислиш. :)

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 19:54 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Авг 2012, 04:41
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Моята е от 2008 г., сменям маслото и филтри на друго място. Нямам им доверие на тия.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2019, 15:44 
Offline
фен

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Здравей, колега...и моята е нова, та се чудя ти къде реши в крайна сметка да я поддържаш ? Аз им нямам доверие също на Стар Моторс, но иначе пък оставаш без гаранция...не че гаранцията е кой знае какво хм

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2019, 13:52 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Фев 2013, 10:43
Мнения: 27
Местоположение: Sofia
Dreamstalker написа:
Здравей, колега...и моята е нова, та се чудя ти къде реши в крайна сметка да я поддържаш ? Аз им нямам доверие също на Стар Моторс, но иначе пък оставаш без гаранция...не че гаранцията е кой знае какво хм



Здравей,

Колата вече е на 3 години и гаранцията изтича следващия месец. (нарочно я закупих с кратката гаранця).
До сега всичко е правено в Стар Моторс и нямаше проблеми - имам си малък тестер за маслото, а и като цяло познавам, когато по колата е работено и маслото е сменено и т.н.
Съветът ми е да си ползваш официалния сервиз по време на гаранцията. Това е втора мазда, която обслужвам при тях и не съжалявам.

НО
понеже, все пак това е официален 'stealership' :D :D :D може да се каже, че вече съм направил последното си посещение при тях.
Следващият месец идва смяната на масло и филтри - ще се направи в "моя си" сервиз, където ми правят и другите коли 8)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2019, 19:59 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
WhiskeyTangoFoxtrot написа:
..... имам си малък тестер за маслото ...


Колега кой тестер ползваш?

Аз съм чел за лубричек, но още не съм се навил да си взема.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2019, 13:08 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Фев 2013, 10:43
Мнения: 27
Местоположение: Sofia
JojoMojo написа:
WhiskeyTangoFoxtrot написа:
..... имам си малък тестер за маслото ...


Колега кой тестер ползваш?

Аз съм чел за лубричек, но още не съм се навил да си взема.



Точно Lubricheck е моят. Върши работа.
По принцип, ако знаеш как да гледаш, дори и по цвета на маслото и сам ще можеш да познаеш дали е сменено. Тестерът го ползвам и всеки път като си проверявам маслото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2022, 13:50 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Авг 2022, 17:38
Мнения: 8
Местоположение: Varna
Според мен колега, ползвай докато е в гаранция, че после става соленичко


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб