Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2012, 22:42 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Авг 2012, 22:13
Мнения: 4
Местоположение: България
Здравейте колеги,
Имам проблем с RX8, проблема е следния:колата като е студена пали изключително лесно,но като загрее пали доста трудно(върти доста) понякога дори не може,като я изчакам да изстине си пали като "кибрит".
Според вас каква може да е причината,а и да уточня смених свещите разлика няма.

Благодаря ви предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2012, 14:12 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
ми hot start се казва проблемът и го правят като има проблем в двигателя , не мога да си го обясня съвсем логично защо пък трябва да е на топло, но явно от загряването се прецаква компресията, или може би ако е нагорял моторът запичат сегментите. пробвай като колегата със същия спрей, почисти я 1-2 пъти и измери компресията преди и след това. по мои впечатления този проблем идва при стойности под 6 .... , но виж при теб как е . всъщност ако се получава от нагар би трябвало да го прави и при по-висока компресия. любовата 7ца след чистенето даваше 5,5 и 4,5 ( според моя уред :))) и беше без грам нагар , но пак го правеше... а не знам дали и при проблем с термо сензора няма пак да става това. аз съм го откачал и почва да се чуди доста при палене, даже май ставаше доста трудно... той може да се премери с мултицета и се вижда дали е наред.за начало го откачи и виж дали има разлика

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2012, 21:53 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2012, 22:13
Мнения: 4
Местоположение: България
Колега благодаря ти много за информацията.
Но според мен като е загрял двигателя компресията би трябвало да е по-висока.Като я бутна на скорост пали от раз(при загрял двигател).
А и под термо сензор какво имаш предвид.Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2012, 23:29 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
по начало компр. се мери на топло , на студено възможно да ти даде повече, най -малкото заради по-гъстото масло. логично е на топло да пали по-лесно, но е факт това с топлия старт.тази за която ти казах правеше същото, на въртене не ще, бутнеш я пали... ако поизстине пак пали.... може да си го обясняваме както си щем , но това си присъщо на ванкелите ... поразгледай из нета пише за този проблем. не го казвам въз основа на любовата кола, тя е само пример за това което съм чел. компресията измери на всяка цена и пробвай с чистенето както го е описал колегата и със същия спрей, виж каква ще е разликата.
термосензор е сензорът от който ecu-то знае колко е топъл двигателя и съответно колко да надставя в горивната карта за да обогати или обедни сместа в зависимост от темп. стои отпред на мотора ( поне на седмицата) и е квадратен куплунг с две кабелчета. + съпротивление и маса към комп. при промяна на темп. се променя съпротивлението и тока към компа.
ако се справяш с английския : http://www.rx8club.com/trouble-shooting ... rm-189317/

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб