Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 07:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Фарове
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2008, 20:09 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 15 Окт 2007, 09:31
Мнения: 24
Местоположение: София
Здравейте пичове, присъединявам се към Мазда фенклуба с удоволствие и разбира се с голямо удовлетворение от Кседоса който си взех.

И сега малко по темата :) Карам Xedos 6, но съм малко разочарован от предните светлини. Вечер ако няма лампи по улиците, все едно карам без фарове. Въпроса ми е - и при вас ли е така, ако да - как сте се справили с този проблем? Има ли някой със ксенон да каже има ли положителен ефект?

_________________
Mazda Xedos 2.0 24V (144к.с.) Automat


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Xenon
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 07:52 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2007, 20:20
Мнения: 12
С Ксенона е супер .... все едно имаш нови очи!!!

_________________
Xedos 6 2.0 automatic alcantra


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 10:01 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Дек 2007, 20:41
Мнения: 44
аз имам същия проблем немога да разбера защо светлинния поток и съответно осветяваното пространство е толкова малко. има ли начин да се сложи ксенон на тези фарове и как ще стане евентуално ако може някой да обясни.между другото гледах дали са ми здрави отражателите но не видях проблем.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 11:55 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 15 Окт 2007, 09:31
Мнения: 24
Местоположение: София
Очевидно това си е проблем при всичките Xedos-и, така че ксенон ще е :)

tyger777 написа
Цитат:
...има ли начин да се сложи ксенон на тези фарове и как ще стане евентуално ако може някой да обясни...


Доколкото видях, крушките за Мазда Кседос са Н1. Купуваш си ксенон комплект с такива крушки и си го монтираш. Не е някаква особена философия, така че ще се справиш. Другият вариянт е да отидеш някъде да ти го монтират, но това са 100лв отгоре за монтаж. Успех !!!

_________________
Mazda Xedos 2.0 24V (144к.с.) Automat


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 19:38 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Дек 2007, 20:41
Мнения: 44
добре купувам си и слагам ксенона но до колкото знам към самата крушка върви и някаква схема или платка която повишава напрежението от 12волта към 80волта. та значи трябва да й намеря някакво място.ако може да обясниш по подробно да знам дали си струва играта.понеже изобщо не съм виждал такива ксенони. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 21:20 
Offline
маниак
Аватар
1992 Mazda 626

Регистриран на: 04 Юли 2006, 22:44
Мнения: 946
Местоположение: dobrich-varna
tyger777 написа:
добре купувам си и слагам ксенона но до колкото знам към самата крушка върви и някаква схема или платка която повишава напрежението от 12волта към 80волта. та значи трябва да й намеря някакво място.ако може да обясниш по подробно да знам дали си струва играта.понеже изобщо не съм виждал такива ксенони. :)

Това за което казваш се нарича баласт :) Това е малка квадратно-правоъгълна кутийка :) Тя служи за запалване на ксенона . Той има нужда от 21 000 волта начален ток :) Мисля,че имате някакви проблеми с крушките .... на 626 пак са с лупи фаровете и нямам проблем. Немисля,че на по-луксозния модел ще сложат по-гадни лупи :)

_________________
Mazda 626 1.8 16v GE 105 hp 1992-бивша ;(
Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 hp 1999-любовницата
Mitsubishi Shogun Pinin 2.0 GDI 129 hp 2001-за риба и офроуд :)
Opel Omega 2.0 8v 115 hp 1987-бившата

Ако любовта е курва ,еби я в гъза :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 22:53 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 15 Сеп 2007, 18:53
Мнения: 121
Местоположение: varna Skype:predito2
Моята 626-93 година има много добри светлини , хем съм без халогени.Вижте си рефлекторите .Ако са пожълтяли няма да светят естествено. :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2008, 08:00 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2008, 20:25
Мнения: 43
Местоположение: Бургас
И аз карам Кседос, моите фарове са си добре, но ако мога бих сложил ксенон....Само не знам кви пари ще ми излезе де....Но иначе целия фар заедно с отражателите ли се сменя, или само крушката със съпътстващия "баласт" или там както го нарече. И след като работи с различен ток, има ли опасност да хаби акумулатора повече?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2008, 08:18 
Offline
маниак
Аватар
1992 Mazda 626

Регистриран на: 04 Юли 2006, 22:44
Мнения: 946
Местоположение: dobrich-varna
Jorko^Bs написа:
И аз карам Кседос, моите фарове са си добре, но ако мога бих сложил ксенон....Само не знам кви пари ще ми излезе де....Но иначе целия фар заедно с отражателите ли се сменя, или само крушката със съпътстващия "баласт" или там както го нарече. И след като работи с различен ток, има ли опасност да хаби акумулатора повече?

H1 са късите светлини на кседосите ... това значи,че ксенона е само ксенон ,а не бискенон и така :) Комплекта ксенон има 2 крушки,2 баласта,кабели и видийки :) Тези 21 000 волта са нужни само в началото за 1-2 секунди само да "запали" ксенона :) Баластите го играят трансформатор те трансформират 12 волта на 21 или 24 кВ не се сещам точно :) Ксенона дори е икономичен :) Вземете си 35 вата ксенон и ще сте доволни :) В момента цената на ксенона е към 180 200 лв без поставянето :)

_________________
Mazda 626 1.8 16v GE 105 hp 1992-бивша ;(
Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 hp 1999-любовницата
Mitsubishi Shogun Pinin 2.0 GDI 129 hp 2001-за риба и офроуд :)
Opel Omega 2.0 8v 115 hp 1987-бившата

Ако любовта е курва ,еби я в гъза :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2008, 10:23 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda Xedos

Регистриран на: 18 Окт 2005, 17:33
Мнения: 128
Местоположение: Sofia City
на кдедоските фарове освен копчето вътре в купето за регулиране ,на самите фарове има по 4 болта които стърчат от вътрешната страна на фара.те също са за регулиране.аз снощи си ги регулирах от там и сега са перфектни.

_________________
Mazda 929 Coupe 2.0i 120hp-издъхна в НАДИН
Mazda Xedos 6 2.0 V6 24v 144hp-почива в Мегапартс


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2008, 10:47 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2007, 17:47
Мнения: 54
Местоположение: София
И аз имах този проблем с кседоса,проблема е в инсталацията,остарява и връзките не провеждат достатъчно ток,след монтаж на ксенон напрактика инсталацията е нова(захранване трафове и тн.),старата само управлява работата на ксето.смело,това е

_________________
нема начин да нема начин


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008, 14:32 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Колега не се занимавай с ксенони и не знам си какво ако не ти се дават много пари ... аз като се качих на колата първата вечер и аз си мислех че нямам никакви фарове дори и с регулирането от таблото. Затова направих следното и ми излезна доста по-евтино:
1. Купуваш крушки от съответния размер с повишена светлиност - 30%, 50% и т.н. .... това не са по-мощни крушки да не те излъжат ... не си слагай нищо друго освен 55Вата, че ще ти замине ел. инсталацията!
2. Слагаш ги и ако още не си доволен си има възможност да се регулират и отпред фаровете къси и дълги и да си ги сложиш както искаш ....

Аз след тези мерки съм доволен, а и никой срещу мен не ми мига да мина на къси, когато съм на къси! :D

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2008, 09:26 
Offline
маниак
Аватар
1992 Mazda 626

Регистриран на: 04 Юли 2006, 22:44
Мнения: 946
Местоположение: dobrich-varna
sickman написа:
Колега не се занимавай с ксенони и не знам си какво ако не ти се дават много пари ... аз като се качих на колата първата вечер и аз си мислех че нямам никакви фарове дори и с регулирането от таблото. Затова направих следното и ми излезна доста по-евтино:
1. Купуваш крушки от съответния размер с повишена светлиност - 30%, 50% и т.н. .... това не са по-мощни крушки да не те излъжат ... не си слагай нищо друго освен 55Вата, че ще ти замине ел. инсталацията!
2. Слагаш ги и ако още не си доволен си има възможност да се регулират и отпред фаровете къси и дълги и да си ги сложиш както искаш ....

Аз след тези мерки съм доволен, а и никой срещу мен не ми мига да мина на къси, когато съм на къси! :D

Точно така :) Ако ще слагате повече ватове крушки просто трябва дасе сложат релета за да се олекоти инсталацията :) Иначе може да се стигне и до пожар,ако бушона издържи :)

_________________
Mazda 626 1.8 16v GE 105 hp 1992-бивша ;(
Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 hp 1999-любовницата
Mitsubishi Shogun Pinin 2.0 GDI 129 hp 2001-за риба и офроуд :)
Opel Omega 2.0 8v 115 hp 1987-бившата

Ако любовта е курва ,еби я в гъза :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб