Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 12:42 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2011, 12:36
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
skype: ParisWind
Здравейте колеги,
от известно време стопанисвам още един изключителен автомобил - Mazda Xedos 6 '98. Малко по малко започнах да придавам вид и състояние на втомобила, като дойде ред и на джантите. В момента колата е с оригиналните си алуминиеви джанти 14'', като много ми се иска на тях да останат само зимните гуми, а за лятото да има комплект малко по-големи. Не открих информация обаче какъв е размера, който побират големите и калници. Някой който има опит може ли да сподели дали ще има проблем с 17'' с гуми 215/40/17 или трябва твърдо да се насоча към 16''?

Предварително благодаря.

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 15:07 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Мар 2011, 15:39
Мнения: 67
Няма да имаш проблем с такъв размер гуми и джанти, стига да не налиташ на по-големи дупки. Друг е въпроса, че возията става според мен неприятно твърда.
П.С. що ли си мисля че стандартния размер е 15' с гуми 195/60. Може и да бъркам но тези 14-ки ме съмняват малко


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 17:52 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Фев 2011, 12:36
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
skype: ParisWind
firehart написа:
Няма да имаш проблем с такъв размер гуми и джанти, стига да не налиташ на по-големи дупки. Друг е въпроса, че возията става според мен неприятно твърда.
П.С. що ли си мисля че стандартния размер е 15' с гуми 195/60. Може и да бъркам но тези 14-ки ме съмняват малко

Да колега, 195/60/15 е оригиналния размер за V6, но за 1.6 е 185/60/14. Оригиналните джанти са еднакви като визия, но се различават по цолажа. Притеснението ми бе дали няма да опират в калниците на колата, а що се отнася до дупките ще е мъчение наистина, но визията става коренно различна. Какво е мнението - дали ще опират (просто изобщо не ми се иска да давам пари за 17, ако няма да паснат добре :( )

Предварително благодаря.

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 08:10 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Мар 2011, 15:39
Мнения: 67
Когато купих моята беше точно със 17-ки, но не помня точно размера на гумите. Нямах никакъв проблем с опиране в калниците, обаче беше и със твърдо спортно окачване.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 13:47 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Фев 2011, 12:36
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
skype: ParisWind
Благодаря за инфото колега, но май вече се реших - джантите да са оригиналните 15''. Много ми се иска да докараме визията, но един от факторите, които ме накараха да преглътна горчивината на малките джанти :) е, че живея в Пловдив и има доста павирани улици, а и все пак японското име на Пловдив е ГолямаЯма :)

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2011, 15:36 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Мар 2011, 15:39
Мнения: 67
Хахаха .. ГолямаЯма :D . Мисля че вземаш правилното решение, но не исках да те разубеждавам по-рано. Визията става ненормална, обаче не са за нашите пътища.
Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2011, 10:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Фев 2011, 12:36
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
skype: ParisWind
... :) Другата другия автомобил в семейството е Astra '2009 година и въпреки, че доста по-нова и стегната в момента е със 195/65/15. Гумите е стоят като на миниван :), но шофирам доста (около 95-100 000 на година - работата ми е свързана с доста пътуване) и въпреки размера на гумите само от януари до днес съм изправял джантите 2 пъти. Mazda-та ще е нещо като хоби и уикенд кар :) за момента и за това исках да е по-лачена, но веднъж да ни се прииска да попътуваме с нея (както често се случва впрочем) ще трябва да отделям пари не само за гориво, а и за изправяне на джанти, а вероятно и за нови гуми в следствие на получилите се балони. Колкото и да внимавам и да избягвам препядствията не искам да стигам от точка А до точка Б за 3 часа, при условие, че скоростта може да е и по 2, а и да няма проблеми по колата :). За сега реших да отложа джантите, за да я вкарам в бокса за 1 ръка боя с 3 ръце лак :) и малко преди лятото да я обуя с по-голям номер маратонки :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2011, 13:23 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 08 Мар 2008, 18:55
Мнения: 6
skype: nacho_pz
Моята беше с 215/40/17 на джанти 8х17. Гумите ги продадох. 225/45/17 са по-подходящи понеже са по-високи, а и изглежда по-добре. Иначе калниците са някак си празни. Изглежда страхотно, но... само за гладък асфалт. Рейката се претоварва, окачването също, разхода се вдига... Затова се насочих към Kumho V70a 185/70/15. Отпред твърда смес, отзад средна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 11:14 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Фев 2011, 12:36
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
skype: ParisWind
Благодаря колега. 18'' наиситна и според мен е прекалено - колата все пак е 1.6 и ми се иска и малко от малко да върви, а тези джанти едва ли ще може да ги завърти добре. Идеята за по-големите джанти за сега отпадна, защото при смяната на накладки (при вдигането на колата на подемника) видях, че 3 от амортисьорите са омаслени и смятам, че е по-добре да сега да купя по-скъпи амортосьори, които са изпробвани (спрял съм се на каяба) и джандите да останат за след месец-два :(. За огромно съжаление няма как всичко да е накуп колкото и да ми се иска :)

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб