Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: TPS
МнениеПубликувано на: 12 Май 2013, 18:51 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda Xedos

Регистриран на: 18 Окт 2005, 17:33
Мнения: 128
Местоположение: Sofia City
колеги,трябва ми работещ сензор за позицията на дроселовата клапа.моя май е сдал багажа.поне на диагностиката това показа.ако някой има,да свирка поне да пробваме дали е от него.също така ми трябват ламбди сонди-2 бр. :cry:

_________________
Mazda 929 Coupe 2.0i 120hp-издъхна в НАДИН
Mazda Xedos 6 2.0 V6 24v 144hp-почива в Мегапартс


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 15 Май 2013, 07:42 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Тротъл позишун сензора е денсо, до сега не съм виждал такъв повреден-прекъснал, не ми се е случвало.......но то винаги има първи път! :D Ако твоя е наистина дефектен, то значи си "късметлия"....-да не би да има проблем по инсталация, конектори или смущения в сигнала, лощо захранване????
Що се отнася до ЛАМБДА сондите, не търси "втора радост" че не се знае колко е работеща и колко "мудна-бавна" вече е станала??? чисто нови на денсо(оригинал) са около 130 лв за брой.

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 15 Май 2013, 17:57 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda Xedos
Автор на темата

Регистриран на: 18 Окт 2005, 17:33
Мнения: 128
Местоположение: Sofia City
ами нямам идея какъв е проблема.а ламбдите ще са нови.както вече ти писах,смених тпс-а и разлика никаква.....

_________________
Mazda 929 Coupe 2.0i 120hp-издъхна в НАДИН
Mazda Xedos 6 2.0 V6 24v 144hp-почива в Мегапартс


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 15 Май 2013, 18:52 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
А каква ''диагностика'' показа че ТПСа е взел-дал ? (Той е грубо казано един потенциометър - в Аутодатата е указано как да се премери (с ом-метър - откачен от инсталацията,или с волт-метър при закачен :D ) )...та ако ти си си правил диагностика със диода - може грешно да си расчел грешката...,ако е друг ''диагностик'' то би следвало да е УБЕДЕН (по метода с ИЗМЕРВАНЕ а не с четене на грешка .....,бягай много далече от такива ''диагностици'' дето само четът грешки - това и баба го може !!!).

П.П сондите на ДЕНСО са доста под 130лв за бр ...,ама евентуално не от БГ :D
Пример -

http://www.autopartswarehouse.com/sku/D ... 44067.html

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 16 Май 2013, 06:59 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Тоше, недей се дръвчи така и да се правиш на много голям специалист.
На 323-ката с прочитане с диода за грешки ми излезна ТПС сензор. Излиза си като грешка кат пич. Проблема беше, че на ниска газ 2000 оборота ако се задържи и почва да хълца колата. Като го видях по диодната диагностика, че той е проблемен си купих един втора ръка от колега от форума, смених го и проблема изчезна на секундата. Така че изобщо недей да подценяваш диодната диагностика.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 17 Май 2013, 00:13 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Изобщо нищо не подценявам !!!
А ако обичаш по полека с клалификацийте - не ти е за първи път !

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 17 Май 2013, 17:43 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
И на теб не ти е за първи път мног добре знаеш :wink:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 17 Май 2013, 20:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
По отношение на теб - не обсъждам и по никой начин не желая да ''контактувам''...та по полека !

А ако има модератори изобщо - да си влезнат в ролята - стига са те толерирали !

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2013, 19:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2010, 11:05
Мнения: 260
Местоположение: Плевен
И моя ТПС е сдал багажа и вече една година се мъча с него ... Сам си го прецаках де. Гледах абсолютно копие на моя за 1.6 мотор в някакъв китайски сайт и си спомням, че цената беше мн. далаверска, обаче имаше условие за минимално количество .... Може и да е менте и да не се знае колко ще бачка, ама пък за тези пари .... А някъде гледах оригинален нов (май от Щатите беше) на цена над 200 долара! Колегата с проблемния ТПС, би ли споделил, как точно се проявява при теб проблема? При мен има известно затруднение при палене и след като запали, почва едно колебание на оборотите за около 15-20 сек. и после си ги заковава на колкото трябва.

_________________
Xedos6 1.6 113hp 1994


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2013, 21:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Май 2008, 19:25
Мнения: 412
Местоположение: РУСЕ
firecock написа:
И моя ТПС е сдал багажа и вече една година се мъча с него ... Сам си го прецаках де. Гледах абсолютно копие на моя за 1.6 мотор в някакъв китайски сайт и си спомням, че цената беше мн. далаверска, обаче имаше условие за минимално количество .... Може и да е менте и да не се знае колко ще бачка, ама пък за тези пари .... А някъде гледах оригинален нов (май от Щатите беше) на цена над 200 долара! Колегата с проблемния ТПС, би ли споделил, как точно се проявява при теб проблема? При мен има известно затруднение при палене и след като запали, почва едно колебание на оборотите за около 15-20 сек. и после си ги заковава на колкото трябва.

Колега как разбра че не работи излиза ли ти като грешка ако правиш диагностика с диода?

_________________
Mazda 3 BK 1.6 -16V-DOHC-105 h.p - 2003 г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2013, 04:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2010, 11:05
Мнения: 260
Местоположение: Плевен
Да, направих диагностика в доказан сервиз и специалист и човека каза, че подозренията ми за жалост се потвърждават! Скара ми се за това, че съм барал сензора. Каза че там изобщо не е желателно да се пипа! А аз мислех че това нещо е стъпков мотор и го наблъсках с ВД40 уж да го почистя )))) Сега просто колкото и да го настройва, той просто не задържа настройките. Каза и че не е 100% фатално за момента, но ако ми падне от някъде, да си взема здрав сензор. И да не го барам никога!!! С две думи, тоя сензор осигурява по някъв начин плавната връзка м/у високи и обороти на празен ход (аз така си го обяснявам) ... И като е прецакан макар и мн. рядко ми се случва и да ми угасне колата - особено когато е загряла и се смъкват оборотите рязко от мн. високи към празен ход.

_________________
Xedos6 1.6 113hp 1994


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2013, 12:28 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Май 2008, 19:25
Мнения: 412
Местоположение: РУСЕ
Питам понеже имам едно яко придърпване при потегляне дори и след това даже като подам рязко газ се чува едно изпукване някъде във филтърната кутия мисля обаче при самодиагностика с диод нищо не ми излиза сменил съм филтри и свещи остава днес да видя кабелите и ако не са те ще му мисля

_________________
Mazda 3 BK 1.6 -16V-DOHC-105 h.p - 2003 г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2013, 15:55 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
firecock написа:
Да, направих диагностика в доказан сервиз и специалист и човека каза, че подозренията ми за жалост се потвърждават! Скара ми се за това, че съм барал сензора. Каза че там изобщо не е желателно да се пипа! А аз мислех че това нещо е стъпков мотор и го наблъсках с ВД40 уж да го почистя )))) Сега просто колкото и да го настройва, той просто не задържа настройките. Каза и че не е 100% фатално за момента, но ако ми падне от някъде, да си взема здрав сензор. И да не го барам никога!!! С две думи, тоя сензор осигурява по някъв начин плавната връзка м/у високи и обороти на празен ход (аз така си го обяснявам) ... И като е прецакан макар и мн. рядко ми се случва и да ми угасне колата - особено когато е загряла и се смъкват оборотите рязко от мн. високи към празен ход.

Със WD40 не виждам какво можеш да му повредиш, по-скоро настройката му е малко пипкава. Дори 1-2мм отклонение водят до точно този проблем, за който говориш. Аз бях на същото положение, сменяхме сензора - ефект никакъв. Направихме една лека настройка и колата вече не пипа сама оборотите никога. Ако искаш да си поиграеш още малко и да оправиш нещата, виж тази тема.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TPS
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2013, 17:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Май 2008, 19:25
Мнения: 412
Местоположение: РУСЕ
За колегата firecock да ти кажа че на Мазда MX3/1.6-107h.p и Мазда 3234 F/BA-1.8-114h.p TPS-a е същият като на Кседос 1.6 ако не си го установил досега

_________________
Mazda 3 BK 1.6 -16V-DOHC-105 h.p - 2003 г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб