Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2015, 22:18 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Ное 2015, 17:03
Мнения: 2
Местоположение: Велико Търново
Здравейте :)

С надежда скоро да стана пълноценен член на този форум, бих искал да ви задам няколко въпроса и ще се радвам ако някой намери време и желание да ми отговори :)

Обмислям покупка на Кседос 6 - 2.0 6V, но понеже не съм достатъчно запознат с Мазда като цяло, бих искал, ако някой може, да ми сподели мнение за колата, плюсове и минуси, трудно ли се намират части, скъпа ли е отдръжката и като цяло дали си заслужава подобна покупка, като се има предвид, че другите ми варианти са Ауди A4 и Пасат. Обмислям и вариант да и сложа газова уредба.

Благодаря предварително! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2015, 16:30 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
thunderkiss 65 написа:
Здравейте :)

С надежда скоро да стана пълноценен член на този форум, бих искал да ви задам няколко въпроса и ще се радвам ако някой намери време и желание да ми отговори :)

Обмислям покупка на Кседос 6 - 2.0 6V, но понеже не съм достатъчно запознат с Мазда като цяло, бих искал, ако някой може, да ми сподели мнение за колата, плюсове и минуси, трудно ли се намират части, скъпа ли е отдръжката и като цяло дали си заслужава подобна покупка, като се има предвид, че другите ми варианти са Ауди A4 и Пасат. Обмислям и вариант да и сложа газова уредба.

Благодаря предварително! :)


Покупката на такава кола си заслужава, понеже е доста рядка и красива, но това е огромен минус ... Скъпи части, рядко се намират и не понася добре АГУ-то. Направо си те отказах, ама истината е такава. Вози по-твърдо от Пасата, но е и по-стабилна в пъти. 2.0 моторът си похапва масълце, затова е хубаво да се огледа хубаво преди да се купи. Ако ще я караш всеки ден и то предимно градско, няма да усетиш напълно нейните качества. За дълъг път е уникална, за градско отнема доста време да се свикне, понеже си е малко агресивна и иска оборот постоянно и те кара да натискаш. Ако има нещо конкретно, драсни на лично, ще ти обясня, гледам си и от моя град. :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2015, 09:38 
Offline
фен
1996 Mazda Xedos

Регистриран на: 28 Мар 2008, 00:31
Мнения: 200
Местоположение: Димитровград
Здравей,не мога да се съглася с поста на колегата ,че не понася газ,аз карах моята 8 години,през които навъртях около 150 000 на газ,разбира се газов инж. Преди година се раздделих с нея понеже ми дадоха много добра цена,в момента колата е на около 460 000 км,всеки ден я виждам,новия собственик е също доволен..........
недостатък ,не бих казал ,за 10 000 доливах около 3 -4 литра масло пълна синтетика 5 в 30 ,но и не съм жалил при каране,винаги когато ми е било кеф оборотите са били в червеното........,да отбележа брат ми кара бмв на 30 000 км и долива литър на всеки 2-3 000 км ,колата е закупена чисто нова и все още гаранционна,и от сервиза казаха че за вентилиран двигател е напълно нормално,пише го в книгите
за времето което карах автомобила ,съм сменил 2 пъти свещи иридиеви с пробег 100 000 км,кабели и ламбда сонди(две са)
гарнитури на капаците на клапаните ,амортисьори ,понеже бяха газови а аз сложих маслени,с оглед комфорт,накладки и дискове
разбира се масло и филтри
Държа да отбележа че съединитела е оригиналния и е в перфектно здраве,и до ден днешен........
сега си търся пак такъв екземпляр ,но уви не мога да харесам,все са окаяни

колата е уникална в класа си!

_________________
XEDOS 6 2.0 V6 140 PS


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2015, 19:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Ное 2015, 17:03
Мнения: 2
Местоположение: Велико Търново
Благодаря ви за включването колеги!

Обмислям и варианти за други модели на Мазда в момента. При покупка или колебаене, няма да се колебая да питам отново :)

:mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб