Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Чистене на дюзи
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 17:15 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Сеп 2009, 21:46
Мнения: 38
Здравейте на всички,бих искал да попитам дали някои колега от Пловдив знае къде може да ми изчистят качествено дюзите,и дали някои е правил подобно упражнение (колата е кседос 2.0 v6 ако има значение) благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 17:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Бензинови дюзи? Колата има ли газ?

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 19:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2009, 21:46
Мнения: 38
Да бензинови,има газов инжекцион но слагам добавка на бардау и си карам от време на време на бензин.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 09:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Упражнението го правих 6 дни, след като 2 пъти ги давах да ми ги отпушват и се запушваха отново. Принудих се аз да си ги отпушвам / с ултразвукова ваничка от евтините, щото професионални има всякакви от 4 цифри нагоре заради силата на децибелите/ дето дори не се чуват/ и симулатор да ги щрака/ след всяко запушване и накрая "открих" свой метод- без да ги свалям дори.

След като я караш на бензин от време на време, си сигурен, че са запушени ? Искаш сам да си я оправиш или питаш по какъв начин, друг да я оправи ?
Не зная кой вариант да ти обясня ?

Най-краткия и общоприет, би бил, да ги свалиш инжекторите, защото са на щипки, да ги занесеш на "майстор" - някой с ултразвукова ваничка и симулатор да ги щрака, та срещу 5лв на дюза, да си ги вземеш, да ги монтираш и да нямаш проблеми дълго време. Дано! При мен се запушваха отново. Не е нужно и при теб да е така.

Другият кратък/ този с който аз се оправих, след като ползвах майстора, добавките и многобройните сваляния на инжекторите, та на два гумичките се нараниха, но пък ми дадоха съвет да сменя наранените долни, със здравите горни, защото....долните гумички държат налягането в смукателния колектор, а горните са повече за красота и е по-добре те да са наранените-майсторите разбират../, е дето след "марковите" добавки за бензин, се ядосах и си купих от Лидл обезмаслител дето полира чаши/няма киселина/ за 2 лв 700мл. Извадих маркуча дето влиза в бензиновата рейка, изтеглих със спринцовка и шлауфка бензина, сипах вътре обезмаслителя и мушнах маркуча за бензина. Стартирах колата на газ/ подгрят автомобил/, излязох извън града, засилих я на 3-та с 3000оборота / това са около 80км скорост/, и превключих на бензин ръчно. Естествено колата заби муцуната, скоростта бута двигателя да се върти. педала за газта натиснат до долу, за да са максимални инжекторните времена. Колата започва да надува бензиновата помпа и да щрака инжекторите, но има обезмаслител и няма тяха. Като свърши обезмаслителя, идва ред на бензина, колата се напери и отпушена тръгна да бяга. Упражнението ми хареса и го повторих.

Сега давам съвети, имам ултразвукова ваничка и приспособлението на симулатора за дюзите на 12 V.
С такъв обезмаслител, утразвуковата ваничка, симулатор да ги щрака инжекторите и майстора . От него го видях и си игра той два пъти срещу скромната сума от 10лв за 6 инжектора. Те се запушваха отново. Аз ги свалях и около общо 10 пъти си играх аз по същия начин, след като си купих ваничката, приспособих си и симулатор да ги щрака / един по един/ във ваничката с обезмаслителя, надувах с компресор рейката пълна с обезмаслител, за да видя кой каква мъгла прави. "Майстора" ме прати да си купувам нови, а 6-броя ми струваха 950лв и нямаше гаранция, че няма да се запушат, защото и съществуващите на автомобила не бяха повредени. Играех си, бензиновата рейка, да я напълня с обезмаслителя и с компресор да я надувам, със симулатора да щрака, та да гледам коя каква мъгла прави. Абсолютно ненужно упражнение. Загуба на 6 дена от отпуската. 3 инжектора бяха под смукателните ми тръби и ги свалях за 3 минути на края, качвах ги за 4 мин/ на много тясно място, с жички и маркучи по тях/.


Сипвах маркови добавки в резервоара при малко количество бензин, сипвах добавки за промиване на инжекторите директно в рейката, също не помагаше. Накрая се оправих с номера, дето описах по-горе- извън града. Но бях я подкарал колата- каквото ще да става с нея. Повече Пежо с 6 цилиндъра не ща да видя/ макар че колата си страдаше от майсторите/. Сага при Маздата и майстори няма. Това ми е застраховката.

Дано съм бил полезен.

Ако дойдеш при мен някоя събота или неделя след обяд, ще ти обърна внимание по описаната схема. Няма какво да се рискува в случая. Нищо не се сваля. Хем ще обсъдим Маздите.

След това упражнение, за оправяне на абсолютно здрав автомобил, независимо колко би ми струвало, си купих абсолютно нов автомобил, който няма газ. На газ имам друг, с който каквото ще да става. При натрупания опит и губи време, ще го оправим доколкото може.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 16:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2009, 21:46
Мнения: 38
Ако нямаш нищо напротив да ми пишеш някъв номер.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб