Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2008, 14:34 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
mazda_6 написа:
На някои места дават че е била в производство до 2002. Много ми харесва и отвътре, и от вън. И това че завиват и четирите колела... :P :twisted: :unibrow:


Я пак за непросветените шофьори ... как завиват задните? като на камионите ли?!?! :) аз съм собственик на Кседос от 2 дена и не съм я карал още дори хахахаха .... случайно стана ... пък сега постепенно откривам прелестите на тая кола и даже вече ме е страх да я докосна или да натисна педала ... :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2008, 15:59 
Offline
маниак
Аватар
2008 Subaru Legacy

Регистриран на: 04 Дек 2004, 18:07
Мнения: 554
Местоположение: maastricht
На някои модели кседос само завиват и при това са от по-ранните години.Водят ги 4WS-four wheel steering.Има такива 626 от моделите между 1988 и 1994,ако не греша.Доста са редки.Задните завиват обратно на предните с много по-малък ъгъл,за да намалят радиуса и да улеснят завиването.Хонда има подобна система-слагат я на прелюд.

_________________
1995 мазда 626 GE.fp
2008 субару аутбек 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu cuore 1.0
2010 guzzi griso 1100


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2008, 12:43 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Фев 2006, 16:44
Мнения: 577
Местоположение: Банкя
Мернах преди няколко дена една такава, синьо-лилава, с номер 7755... прелест, дори спрях да я разгледам, беше спряла на паркинга пред УАСГ-то. Тия от паркинги и гаражи почнаха да ме гледат подозрително... :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 21:23 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Юни 2009, 17:38
Мнения: 4
Местоположение: бургас
имам я вече от почти 3 години, купих я от Австрия от първи собственик на 150 000км, минал съм около 30 000, перфектна машина както вътре, така и отвън.Минуса е, че много гори- смесено около 11.Затова наскоро дадох сума ти пари за газова уредба, но като гледам май си струва, а и си върви засега перфектно на газ.
За 3 години не съм имал никакви проблеми - само смяна на филтри ремъци накладки масла т.н. нормална поддръжка, сега сменям и дискове.
Наскоро обаче се появи проблем с климатроника - работи само на 22 градуса, бутона за температурата се върти, но отказва да промени градусите, много странно, ще се ослушам още малко по нета и ще видя при кой да я закарам - ако някой има идея да ми пише, благодаря предварително - от бургас съм.
Някой да знае нещо повече за маслото на скоростната кутия?какво да бъде и дали да го сменям


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009, 16:11 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Фев 2006, 16:44
Мнения: 577
Местоположение: Банкя
Вижте тая как са я направили. Май фабрично ги няма с 4 накрайника, ама тук добре са се постарали. :D
Изображение

_________________
...и от време на време ме плаши със тез 115 кранти ебати!

Skoda Forman>Mazda 626 CG GT>Mazda 626 GE 2.5i V6>BMW E39 540i>Mazda 626 GF>Alfa Romeo 166 3.2i TI>MB E320i 4Matic>Alfa Romeo 156 2.5 V6>Mazda 3 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 23:01 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2011, 20:07
Мнения: 32
Местоположение: sofia
skype: miboce02
mazda_6 написа:
Ето и снимки на модела. :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ако може някой да ги направи на тъмбнейли ще е много по-добре. Аз не се оправих с тази задача. :oops:

моита е 1:1,2001г. и завиват и4-те колела

_________________
xedos9 2,5 v6 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda Xedos 9
МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 23:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
И моята е 1;1, само че е 2WD, като на задните колела също има кормилни накраиници, но не се управляват от рейка а от страничната сила при завой - един вид самонагаждащи се според създаденото радиално услие от кривата на завоя. :) Мисля, че Ситроен ZX има подобна система ;)
Уникална кола - макар, че я имам от едва 10 дена :)

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda Xedos 9
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 20:27 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2011, 20:07
Мнения: 32
Местоположение: sofia
skype: miboce02
kalin__ написа:
И моята е 1;1, само че е 2WD, като на задните колела също има кормилни накраиници, но не се управляват от рейка а от страничната сила при завой - един вид самонагаждащи се според създаденото радиално услие от кривата на завоя. :) Мисля, че Ситроен ZX има подобна система ;)
Уникална кола - макар, че я имам от едва 10 дена :)

и аз това имах предвид,но не мога да го обясна като теб. е като се има предвид че все пак съм жена, ми е простено :P

_________________
xedos9 2,5 v6 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 13:00 
Offline
любител
2001 Mazda Xedos

Регистриран на: 29 Май 2011, 12:39
Мнения: 4
mazda_6 написа:
Т.е. била е вървяща, а не някой курник... :D
500000 км... :-k , а дали не чуква 500000 за втори път mhihi ...
Здрави са, красиви са, издражливи са, ама са редки... :cry:
Дано и аз някога успея да си взема такава... :D



Може да те уредя :) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Продавам моята на безценица. Колата е уникат всичко си има, всичко и работи и всичко е Уригинално.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda Xedos 9
МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 13:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
Тая кола висеше повече от 1 година в автокъща Еврика Се в Люлин, ходил съм да я гледам...... стига с тия реални километри и 1 собственик. Чудно ми е само... преди 2 седмици колата все още беше в автокъщата - минах от там и я видях - сега явно е твоя - ама защо я продаваш вече?

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda Xedos 9
МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 18:15 
Offline
любител
2001 Mazda Xedos

Регистриран на: 29 Май 2011, 12:39
Мнения: 4
kalin__ написа:
Тая кола висеше повече от 1 година в автокъща Еврика Се в Люлин, ходил съм да я гледам...... стига с тия реални километри и 1 собственик. Чудно ми е само... преди 2 седмици колата все още беше в автокъщата - минах от там и я видях - сега явно е твоя - ама защо я продаваш вече?



Колата винаги е била моя, бях в чужбина и я оставих да се продава и беше там 9 месеца поради простата причина, че искаха да изкарат от нея 4000 лв ?!?! Затова си я взех а това, че я продавам не е защото не и е наред нещо а защото имам друга която карам. Да плащам каско и застраховки за да ходя на едно море с нея мисля че не излиза рентабилно.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda Xedos 9
МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 18:17 
Offline
любител
2001 Mazda Xedos

Регистриран на: 29 Май 2011, 12:39
Мнения: 4
kalin__ написа:
Тая кола висеше повече от 1 година в автокъща Еврика Се в Люлин, ходил съм да я гледам...... стига с тия реални километри и 1 собственик. Чудно ми е само... преди 2 седмици колата все още беше в автокъщата - минах от там и я видях - сега явно е твоя - ама защо я продаваш вече?



И второ колата е на тези километри до колкото ми е известно, не мисля че в Германия връщат километри моя е от 2008ма аз не съм ги пипал + това си личи и по кожа и по всичко.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda Xedos 9
МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 18:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
Ако така стоят нещата... се извинявам - това в чужбината е възможно, защото миналата година съм виждал същата кола в мобилето с номера и снимана пред някакъв блок....
Ако се беше прибрал от чужбина по рано - щях да я купя.... но от 1 месец съм собственик на друг такъв екземпляр - докарах го от Германия и ми излезе доста повече пари. :)

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб