Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 13:17 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Преди месец и половина изтървах дистанционното, заедно с ключа (на един ключодържател са) в тоалетната. Извадих го и учудващо си работеше цял месец без никакви проблеми. Уви преди две седмици дистанционното изведнъж спря да работи. Сутринта, като тръгвах с колата на път без проблем си отключих колата, но когато пристигнах, спря изобщо да работи, колата нито се заключваше/отключваше, нито фаровете премигваха. Помислих си, че е от батерията, та купих две и я смених. Първата се оказа дефектна, даваше 2.7 волта, а втората си беше точно 3 волта. Уви нищо. Пробвахме с колеги на работа да видим дали дистанционното излъчва. Пробвахме на обхват около 433.3 MHz, въртяхме и в по-горни и по-долни обхвати, но пак нямаше никакъв признак, че дистанционното работи и излъчва радио сигнал. Прочетох във форума, че при някои дистанционни, при смяна на батерията, трябва да се обучи наново колата. Пробвах да вкарам ключа, завъртя три пъти - On -Off, после три пъти да натисна бутона на вратата, колата влезна в режим на програмиране, но когато натисна бутон, пак никаква реакция. После като натисна пак бутона на вратата, колата заключва и отключва два пъти и толкова.
Реших, че дистанционното поради някаква причина си е отишло и реших да пробвам с дистанционното за колата на баща ми - Мазда 626 2.0 Бензин 2001 година, моята е Premacy 1.8 бензин 2001 година. Влезнах пак в режим за програмиране, но и него не отчете. Поиграх си няколко пъти и нищо. Днес ми направи впечатление по време на един от няколкото опити, че когато натиснах два пъти копчето за заключване на дистанционното на баща ми, двата мигача едновременно премигнаха два пъти, но въпреки това пак не успях да програмирам дистанционното. Но пък на следващите опити, не мигаха мигачите.

Започвам да се чудя, дали приемника не работи, дали някой предпазител е изгорял. Дистанционното за маздата на баща ми е на 433,3 Mhz, проверих го преди малко с радио-подслушвател.

Имате ли някаква идея какво е решението или къде може да се крие причината?

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2018, 14:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Някой знае ли къде се намира моудлчето, за дистанционното управление на централното. Явно работата отива на смяна на самия модул.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2019, 08:44 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Сеп 2011, 18:12
Мнения: 15
Местоположение: Сливен
Модула за централното управление и за дистанционното са два различни модула. Този за дистанционното се намира в багажника от дясната страна над гумата. Може да го видиш като отвориш капака където е крика. При мен (след като си загубих ключа) смених само този модул.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2019, 17:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
torlakov написа:
Модула за централното управление и за дистанционното са два различни модула. Този за дистанционното се намира в багажника от дясната страна над гумата. Може да го видиш като отвориш капака където е крика. При мен (след като си загубих ключа) смених само този модул.

Имаш ли идея откъде мога да си закупя такъв модул и колко струва?

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб