Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 07:12 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Здравейте колеги. Имам Mazda Premacy 04 2.0 101к.с. RF4F двигателяот няколко дена ми направи кофти проблеми. Или няма да иска да пали, или като запали гасне след 5 мин и това независимо на студен или топъл двигател е. Закачих я и ми изкара P0106 което е МАП сензора.. и тук идва проблема... КЪДЕ Е МАП СЕНЗОРА :D къде ли не гледах какво ли нетърсих. като цяло горе долу знам как изглежда, но като напиша в чичо Гугъл да търся ми изкарва BOOST сензора което няма общо с това което ми трябва. Може ли да ми помогнете със схема на МАП сензора къде да търся и случайно мисля да погледна и да сменя и датчик на ХОЛ (мисля че така се казваше този които е на коляновия вал) защото на другата ми маздичка с подобен проблем смениха него и се оправи. Благодаря ви много.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2018, 17:07 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy
Автор на темата

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Колеги никои ли няма идей за разрешаване на проблема?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 09:16 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
BbJLeB написа:
Здравейте колеги. Имам Mazda Premacy 04 2.0 101к.с. RF4F двигателяот няколко дена ми направи кофти проблеми. Или няма да иска да пали, или като запали гасне след 5 мин и това независимо на студен или топъл двигател е. Закачих я и ми изкара P0106 което е МАП сензора.. и тук идва проблема... КЪДЕ Е МАП СЕНЗОРА :D къде ли не гледах какво ли нетърсих. като цяло горе долу знам как изглежда, но като напиша в чичо Гугъл да търся ми изкарва BOOST сензора което няма общо с това което ми трябва. Може ли да ми помогнете със схема на МАП сензора къде да търся и случайно мисля да погледна и да сменя и датчик на ХОЛ (мисля че така се казваше този които е на коляновия вал) защото на другата ми маздичка с подобен проблем смениха него и се оправи. Благодаря ви много.

Тази кола няма датчик на ХОЛ, :) има датчик на коляновия вал, но дори да го откачиш напълно колата пак си работи и без него, :D та не търси под вола теле- дето се вика .
По скоро е някакъв електрически проблема при теб, я релето (В5В4) на SPV клапана прекъсва, я самата букса на SPV клапана не контактува добре (напръскай я с контактен спрей), я нещо имобилайзера ти прави номера .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2018, 15:17 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy
Автор на темата

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Изчетох всички подобни теми в които си се включвал... и проверих това което си споделил на колегите... затова и създадох тази тема защото от това което изброи само имобилаизера не съм бърникал... :D в интерес на истината 2 дена я държах без акумулатор но преди това смених и боост сензора и дебитомера (имам ги от разглобена такава)... и днес запали от четвърт... сега я оставям да постои целия ден и утре пак ще я пробвам ако запали възможно ли е и да е натрупване на някакви грешки които не ми е разчел китаеца?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2018, 19:16 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:52
Мнения: 2947
Местоположение: Костенец
skype: rally86
Според мен бууст сензора реално е МАП сензора които търсиш.

_________________

0888066013 0878651662


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб