Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2021, 23:53 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
След последното обслужване (ролки, ремъци, водна помпа, гарнитура на капака ) при дълъг път (Пловдив-Ямбол), стрелката на антифриза беше над средата. Свалих оборотите и след известно време, стрелката се върна обратно на нормалната си позиция. Връщам се от Ямбол и след няколко дена, при смяната на маслото, гледам казанчето на антифриза е празно. А преди да тръгна за Ямбол, видях, че вътре си имаше антифриз, точно посредата между минимум и максимум. Долях с вода, защото си помислих, че може да е изтекал, я от маркуч, я отдругаде и така 1-2 седмици карах из града, без никакви проблеми. Колата си работеше нормално, температурната стрелка не е минавала средата, водата си седеше на едно и също място - малко преди средата до максимум средата. Днес се качваме с жената на яз. Беглик и по едно време стрелката беше преди крайната линия. Изчаках да се охлади, че може би, заради големите тапи нагоре по баира, може да се е изтормозило добичето. Обаче на работещ двигател колата не се охлади. Пуснах парното и стрелката отиде почти на последната линия на температурата. Изгасих колата, изчаках да изстине долях пак вода, запалих - стрелката пака си седеш в нормален режим под-средата. Покарах малко и на един черен път, пак тръгна да се покачва и тука вече ми беше ясно какво ще стане, за това направо я загасих и извиках пътна помощ и се прибрахме в Пловдив. Преди да дойде пътната помощ обаче, реших да долея вода и да я запаля от място, да видя как се държи. Тогава стрелката бързо стигна малко преди средата, а преди това си беше изстинала, защото периодично на контакт проверявах температурата на водата. Тогава, обаче забелязах, че перката не върти.
Та въпросът ми е, някакви съвети/идеи на какво се дължи и надежден майстор, който да разбира от мазди, защото досега имам само кофти опит с майстори?

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2021, 19:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Днес прегледах пак колата. Оказа се, губи антифриз отнякъде, но няма локви под колата. Прекалено е горещо и не се вижда пушека от ауспуха. Когато е запален двигателят на бензин, в разширителняи съд започват да се появяват балончета, но при изгасен двигател отнякъде губи антифриз, като не се вижда под цялата кола да има следи от теч. Мога да изключа перка, газов изпарител и термостат, тъй като на бензин от място, без да работи парното НЕ загрява над нормалното, перката си се включва и изключва.
Трябва ми надежден майстор от Пловдив или региона или от/около Стара Загора, който да отвори двигателя и да каже дали подлежи на ремонт и дали си струва. Най-добре е майстор от пловдив, тъй като няма как да я закарам колата на собствен ход и ще се налага да я превозвам с платформа.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2021, 19:09 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Явно трябва гарнитура на главата плюс шлаиф. Нов термостат и антифриз и си готов. Антифризът излиза през ауспуха.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2021, 19:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
valio323 написа:
Явно трябва гарнитура на главата плюс шлаиф. Нов термостат и антифриз и си готов. Антифризът излиза през ауспуха.

Това е ясно, въпросът е, кой може да я свърши тая работа. Досега само съм се парил от майстори, трябва ми човек, на когото мога да разчитам.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2021, 08:32 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Стамболийски - https://forum.mazdabg.com/memberlist.ph ... le&u=17590

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2021, 01:13 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Авг 2021, 00:44
Мнения: 32
Местоположение: Пловдив
Аз ще ти предложа дългогодишен майстор на японски коли. Казва се Манол. От около 25 години работи предимно с японски коли.
Адрес: Коматево, ул. Енос 2. То е малко забутано, но излиза на картата като пуснеш.
За телефонен номер ми пусни лично, ако искаш, че не знам Манол дали няма да има против да му давам номера публично.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2021, 16:55 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Майсторът от Стамболийски ако му се занимава ще свърши работа. Ако се размине без шлаиф ще се навие вярвам.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2021, 10:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Благодаря на отзовалите се. Оказа се, че имало спукани маркучи..

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2021, 08:34 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Юли 2011, 13:40
Мнения: 14
и аз търся читав майстор в Пловдив,по-скоро диагностика за този модел


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб