Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 18:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 15 Дек 2008, 19:42
Мнения: 231
Местоположение: Майна сити
Принципно ксенона свети много доволно, ама и много яко заслепява. :?

_________________
Vettel - the next Michael Schumacher


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 19:11 
Offline
фен
Аватар
1984 Mazda 626

Регистриран на: 16 Дек 2007, 22:57
Мнения: 473
Местоположение: Горна Оряховица
skype: dreamekeeler1413
Ксенона заслепява ако нее фабричен , защото в повечето случей го слагат хора , които нямат никаква представа как да насочат ъгъла на светене. Доколкото знам незаводския ксенон трябва да се слага с ъгъл малко по голям към пътя точно поради тази причина , че е некачествен в някаква степен и заслепява. Най-лесно може да се види с една система на Бош примерно която струва от порядъка на 2000 лв и няма да има този ефект. Според мен ! :)

_________________
Honda Civic - сега
Mazda 323 f 1.5 BA - 1995
Mazda 626 GC 2.0 - 1984


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 20:23 
Offline
маниак
Аватар
1998 Volkswagen Golf

Регистриран на: 07 Сеп 2004, 13:05
Мнения: 601
Местоположение: София
Ако е на лупа ксенона, ок. Ама ако е на обикновен фар не !
Карам предимно по тъмно и ми писна от гъзарийте на някой.
А интересно е, че и чат-пат на чисто нови коли единия фар бие някъде, където не трябва и пак вади очи !

_________________
[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/L_Levski_Sofia.png/711px-L_Levski_Sofia.png[/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 20:26 
Offline
фен
Аватар
1984 Mazda 626

Регистриран на: 16 Дек 2007, 22:57
Мнения: 473
Местоположение: Горна Оряховица
skype: dreamekeeler1413
Нали се сещаш , че някои от новите коли са ударени стари от Европа или вече употребявани. Аз щях да се самоубия когато в уж чисто нови рена Клио като махнеш корите вътре колата е друг цвят от външния , а и на някои при закачане на компютър за диагностика показа , че някой от тях за на по над 100 000 км. Тъйче въоще не ме учудва тва за оригиналните фарове.

_________________
Honda Civic - сега
Mazda 323 f 1.5 BA - 1995
Mazda 626 GC 2.0 - 1984


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 14:16 
Offline
маниак
Аватар
1998 Volkswagen Golf

Регистриран на: 07 Сеп 2004, 13:05
Мнения: 601
Местоположение: София
SubjectTwo написа:
чисто нови рена Клио като махнеш корите вътре колата е друг цвят от външния , а и на някои при закачане на компютър за диагностика показа , че някой от тях за на по над 100 000 км.


Да бе :shock:
Нали ще има революция после !

_________________
[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/L_Levski_Sofia.png/711px-L_Levski_Sofia.png[/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 17:35 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Харесва ми светлината им но няма да си сложа.Предпочитам тези парички да ги вложа някъде другаде по колата. а такива места бол със нашите 12-16г коли :wink:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 18:11 
Offline
маниак
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 13 Яну 2009, 14:59
Мнения: 649
Местоположение: Гр. Русе - Върха на дъгата,там където ангелите се учат да летят †
skype: born2suffer1
От ксенон до ксенон разликата е все едно да сравниш България и Англия.Ние българите купуваме буклуци,защото тънем в мизерия и нямаме пари и за хляб...Против съм тези светлини.

_________________
"Благословен да бъде този,който няма какво да каже и все пак мълчи" - Емил Стефанов


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 19:04 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Има хора, които все още бягат от хубавото :?
Странна работа :roll:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 19:07 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
абе хубаво си е всяка нова технология,ма да е качествена, не да е направена в бункер в илиенци от някой дръпнати.Иначе както казва колегата само мизерия правиш! :?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 21:53 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mercedes-Benz E Class

Регистриран на: 18 Ное 2008, 20:53
Мнения: 765
Местоположение: русе
dzvero написа:
абе хубаво си е всяка нова технология,ма да е качествена, не да е направена в бункер в илиенци от някой дръпнати.Иначе както казва колегата само мизерия правиш! :?

не е лошо нещо ксенончето но според мен просто трябва да се правят отделни крушки за по- старите автомобили , които да са с вграден рефлектор в задната страна и вградена лупа отпреде. Така ще има супер видимост, няма да има странични ефекти като заслепяване на насрещно движещите се. Ако го измислят това ще е супер - крушката-фар , която да заспива на мястото на стандартната Н4 . Ако и се и оставят и някакви минимални разсейки назад ще е още по- добре , за да пълни отразителя на оригиналния фар на колата , но със слаба светлина само колкото да се забелязва слабо.
Ако не измислят това нещо /а не съм и сигурен дали не е измислено де, не съм се интересувал толкова много/ , това според мене начина да се вкара ксенон в стандартен фар с достатъчно качествено разпръскване на светлината.
Другия вариант е за всяка една кола да се разработят нов тип фарове , отговарящи на изискванията за ксенонова крушка.... само дето това изглежда нереално за осъществяване, като говорим за коли които са слезли от производство.
Инъче измислят ли това ксенончето да си насочва светлината само без помоща на отразителя на фара ще съм от първите дето ще започнат да смятат дните до заплата та да си го вземат :lol:

_________________
.......игнорирането на факторите не променя фактите.......
>>>w210 e290 129hp/300N-m<<<
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336164
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=350388


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 22:15 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
Според мен новите коли може да имат ксенони и други такива,но на старите не трябва да се пипат.Искаш ксенон-супер копуваш си нова кола с ксенон,а не аз например да сложа на мойта 20 годишна баба ксенон и да убия всички пред мен.
Да ма голфаджиите не мислят така.Бупва 250 кинта и слага там нещо да има и после само се поздравяваме по пътищата с премигвания.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 22:33 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Ще ви дам за пример другия автомобил, който имам Mitsubishi Outlander и представете си е с ксенон, но без лупа. Свети си супер и не заслепявам никой. Защо ли?
Ще им го обясня на някой по просто.
Има хора, които отиват да си купуват крем за лице, но го купуват без да знаят каква им е кожата и после остават недоволни или им излиза нещо. Накрая заключението е тая марка е боклук! Да ама не.

Има си лампи за фарове с лупа и такив за рефлектори. Но кой да пита!
Друг е въпроса, че има много боклуци и като ги сложим на автомобил с рефлектор става много зле за отсрещния.

А много ми е интересно как човек без да е опитал нещо бърза да го отхвърли.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009, 23:35 
Offline
фанатик
Аватар
1993 Mazda Xedos

Регистриран на: 22 Мар 2008, 20:03
Мнения: 1184
Местоположение: Под капака на Кседоса
Твърдо за ксенон, но да са регулирани после фаровете :wink: Иначе който не е ползвал, той не е харесал светлината и удобството от това да виждаш малко повече. Да не говорим, че и през деня се вижда от по-далече.Аз както съм на Кседоса без халогени и с това малко фарче с лупичка, малко да ми пръсне някой камион отпред мръсотия и започвам да не виждам. Не мога да слизам през 10 мин да си чистя фаровете с мокри кърпички, а тук по черноморието заради строежите пътищата са осеяни с кал :!:
Отделно е, че има всякакви образи с изкорубени фарове, заради които се носи лошата слава на заслепяващия ксенон :twisted:

_________________
Изображение
http://www.maxaudio-bg.com
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 10:39 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:51
Мнения: 909
Местоположение: Пловдив
Точно това е- не става въпрос на теб какво и колко ти е удобно, а дали не працакваш отсрещния, щото в крайна сметка и ти може да си прецакания накрая :wink: Иначе по темата вече ви казах - не очаквайте от китайски боклук с цена 180 лв да свети в някакви стандарти и визуални норми, няма начин...

_________________
Mazda 626 GLE 2.0i 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 10:53 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
аз ще те оборя като ти кажа че светенето е едно и също, понеже принципа е подобен на луминисцентните лампи със стартер и дросел, все едно е за вкъщи дали ще си взема Филипс пура или някаква друга, светенето е едно и също, но в живота на лампата вече може да има разлики....повечето в това число и аз караме с 6000к, аз лично смятам че 4700К (мисля това беше числото) осветяват най добре.....

п.п. за пример едно приятелче му изпадна оригинален ксенон втора ръка сложи го на Пежо 207 разликата беше че самата крушка има нещо като капаче (за което ми се ще всички с фарове без лупи да го имат).

VTTT: то по тия калища също не е добре за фар с ксенон да се цапа защото почва да пречупва светлината, за това мисля как да си сложа пръскалки на фаровете и само чакам да се позатопли и да мислим едно проектче... ;)

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 11:59 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:51
Мнения: 909
Местоположение: Пловдив
За принципа съм съгласен, но за изработката не можеш да ме убедиш че е на ниво - вземи си си гуми Нанканг (китайски) , но да не се чудиш що не спират, що цапат като ги пипаш и защо не са нормални гуми ,миришат странно ,при каране в остри завои протектора се бели, а изглеждат добре с хубава шарка.... Не си купувай такива гуми, горе-долу същото е и с "ксеноните".

_________________
Mazda 626 GLE 2.0i 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 12:32 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
Toчно това имам впредвид и аз.Не съм против ксенона,но смятам че трябва да се направи като хората при професионалисти, с професионални материали и оборудване.А мисълта ми е, че повечето голфаджий(да не се обиждат,ма 99% от заслепяващите ме до сега коли са гоф 3)купили от Илианци и го сложили пред блока, само с чук и отверка.
Та MAZDA RX8, мисълта ми е,че не го отхвърлям,харесвам го,но да се направи качествено.Все едно да отхвърля рали колите,защото не са заводски,ми са правени е така.Е не ги отхвърлям, а им се възхищавам щото са СТРАШНИ :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 12:45 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Не ставаше въпрос за теб, а за колегата от Русе (Enclaver), който си написа директно, че е против тези светлини :wink: Което е доста странно, но може да е имал друго предвид :?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 13:01 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
:sleeze:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2009, 19:32 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Аз съм твърдо против допълнително сложения ксенон за къси светлини защото:
1. 90% от фаровете не са пригодени за тях
2. Няма автоматично нивелиране
3. Няма автоматично измиване

Проблемите по точки 1 и 3 могат да се решат сравнително евтино и с aftermarket части, но автоматичното нивелиране е доста скъпо и сложно за довграждане.....


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2009, 21:50 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mercedes-Benz E Class

Регистриран на: 18 Ное 2008, 20:53
Мнения: 765
Местоположение: русе
Днес от един с ксенон ми се появи бяло петно пред очите, а само за момент го погледнах... същото като да погледнете обикновенна крушка в жичката за няколко секунди докато е светната. После не виждате нищо :evil:
Все още се чудя как стана магията да не се забия в нещо или някой....

_________________
.......игнорирането на факторите не променя фактите.......
>>>w210 e290 129hp/300N-m<<<
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336164
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=350388


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 15:27 
Offline
любител
1984 Mazda 626

Регистриран на: 09 Мар 2006, 22:47
Мнения: 80
Местоположение: Пловдив
Имам няколко въпроса към собствениците на Мазди със заводски ксенонови светлини:
-Кой е производителят на фаровете / баластите / стартерите?
-Прожекторите би-ксенон ли са?
-Какъв е стандарта на крушките?
-Нивелирането непрекъснато ли е? Включително в движение?

Интересно ми е, пък съм и един от малкото хора, тръгнали да слагат оригинални ксенони на стара кола (на Фокуса) и вече разбирам защо почти никой не го прави...

Цената - дотук на мен ми отидоха ~900лева (+200 лева загуби от некоректен търговец в ebay). Имам още към 300 лева разходи за (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ) - уплътнение, капачка и три фасунги. Цени от магазина... не мога да ги намеря вече бая време и ще се прежаля.
По цени от Мото-Пфое цялата система излиза над 5000 лева...

Време - аз събирам необходимите неща от Германия около година и малко вече, по причина на точка първа.

Монтаж - усложнява се от умивалките и нивелацията. Пръскалки съм купил, трябва ми и помпичка и ще ги монтирам. Нивелацията... ще я пропусна. Аргументи - при Форд (Hella) работи само при запалване на колата, в движение няма корекция. Ще я приспособя към ръчното регулиране и ще си настроя фаровете при празна кола и положение "0". В Америка всъщност не ползват такава система, там не е задължителна и фаровете им са твърдо регулирани.

До тук бяха минусите на т.нар. retrofit.
Плюсовете (заради което се хванах на хорото)

Равномерно осветяване на платното, рязко отрязване на светлината отгоре, 4700К - бяла ,не синя, без УВ-лъчение.

БИ-ксенон - в прожекторите има щит, който се вдига с електромагнит и променя силата и проекцията на светлинния поток (еквивалент на "дълги"). Отделно си има крушки за присветване.

Палят всеки път, не само едната (виждал съм го на приятел с китаец)

Измиване на фаровете - винаги съм искал такава екстра, при нашите чисти пътища си е задължително.

Изглеждат добре 8)

Може на Маздите да са по-лесни за откриване, да са монтирани по-често - не знам. При Фокус 1 е рядкост. Надявам се до месец да се сдобия с последните неща и да светна. Дано си е заслужавало.

_________________
Продавам карбуратор за 626GC
Ford Focus Zetec 2,0
Mazda 626 GC 1984 купе 1,6
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 16:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
оригинални (заводски) ксенони
дрън дрън

някой знае ли какви слагат на мерцедес примерно ???
ако отидеш и си поръчаш такива като допълнителна екстра в балкан стар ти слагат Luxima и то тук в сервиза , и вместо 300 лв ще дадеш над 1000 !!!!
ако отидеш в хюндай или киа, ситроен или опел - същото - Luxima .....

иначе са оригинални
хахахахахахахаха

нищо против Luxima и аз съм с такива и са без забележка :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 16:44 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
стига бе, нивелации и т.н. забелязвал съм че като минават през неравност ни нивелация ни нищо може да го спре да ми блесне в очите, виждал съм авто нивелацията на Лагуна 2002 година със заводски ксенон (еми общо взето лупата е закачена на пружинки) останалото е физика и ми е любопитно като карат с по-висока скорост и минават през неравности тази нивелация не претреперва ли??? Както и да е, аз съм с лупи нивелирал съм така че не заслепявам никого, а и сега ще слагам пръскалки (просто ще сложа още един механизъм за пръскане с реле) и проблема е решен....не винаги по-скъпото е по-хубаво. A и моят ксенон си го взех от Дубай, където трудно ще намериш магазини като Автоманиите поради простата причина че ако искаш тунинг по колата ти влиза направо в оторизираният сервиз.

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Последна промяна LEPER. на 26 Фев 2009, 17:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 17:10 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Аз пък по-не съм доволен от Луксима в сравнение с Вертекс с които ми дойде колата от Германия.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 17:42 
Offline
любител
1984 Mazda 626

Регистриран на: 09 Мар 2006, 22:47
Мнения: 80
Местоположение: Пловдив
Мога да говоря само за Фокуса. Фаровете са Hella, стартерите и баластите - също, крушките са Osram (макар на кутийките да пише Motorcraft). На повечето Мерцедеси и БМВ-та използват същите прожектори Hella, само външният корпус на фара е друг. Аз например си купих баластите от Е-класа, същите са.
Няма пружинки никъде във фара. Регулацията е с два датчика (отпред и отзад на окачването) и моторче във фара, при запалване на колата отчита колко е клекнала и коригира. По време на движение не действа - описано е в сервизното ръководство. По неравностите си е като всеки друг фар.
Точно затова попитах какъв е принципа при Маздите.

Сигурно има разлика между оригинални ксенони и такива, монтирани при дилъра. Защо ли...

_________________
Продавам карбуратор за 626GC
Ford Focus Zetec 2,0
Mazda 626 GC 1984 купе 1,6
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 18:03 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
@One
обикновено за 'заводски' ксенон (и въобще оборудване) се счита това, което е монтирано в завода, а не че е произведено от завода (ако въобще има такива части в съвременното автомобилостроене освен едрогабаритните части), като основното си е:
1. Фара е одобрен за монтаж на ксенон....
2. Задължително се монтират съпътстващите устройства (автонивелация и автоматично миене на фаровете)
Като ти е толкова смешно сподели кой в БГ си слага допълнително ксенон, но и допълнителните системи

@LEPER Голяма неравност, десен завой или хълм не може да спре да блесне в очите.
Но например за новата Мазда някъде пишеше, че при каране по неравен път смъква допълнително фаровете за да намали тези отблясъци...
Това действие не че не можеш да го направиш и ръчно, но автоматиката се справя прекрасно. А и ти можеш да го направиш, но Грую с голфа едва ли е чувал за това. Между другото на Голф едва тази пролет май за първи път ще започнат да им монтират ксенони. Защо ли??....
Лупата е закачена на пружинки защото актуатора само натиска фарчето, а нещо трябва да го връща назад. По прицип всички високоточни предавки, при които не трябва да има луфт са на този принцип (т.е да няма хистерезис между движение нагоре и движение надолу).
Досега не съм виждал да потреперва...
Само след каране по неравен път и спиране на светофар след няколко секунди виждаш, как фара се вдига леко, но това си е автонивелацията...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 20:42 
Offline
любител
Аватар
1993 Ford Probe

Регистриран на: 04 Фев 2009, 00:56
Мнения: 8
Местоположение: Gabrovo
Попринцип съм ЗА ксенона, но при положение, че е поставен и настроен правилно.
Скоро тука в Габрово стана едно произшествие...познат на мой приятел отнесе жена, след като е бил заслепен от такъв малАУмник, дето си мисли, че като е сложил ксенон за 120 лева е най-големия гъзар в околността.

_________________
Ford Motor Company U.S.A.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 20:47 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 29 Мар 2007, 18:34
Мнения: 1011
Местоположение: София
Майната му. Аз си направих фаровете да светят нагоре. Писна ми. Ако ще ме заслепяват постоянно, поне да виждам донякъде по-добре. Мисля да почна да карам и на дълги. А ако ми останат малко пари ще си купя още няколко чифта фарове, дискотека ще си направя...

_________________
Mazda 323C 1.5i 1995


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 21:00 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
insomniak написа:
Майната му. Аз си направих фаровете да светят нагоре. ...

Че каква ти е ползата от това?!?!?!
Лошо настроените фарове (независимо дали много надолу, или пък вдигнати нагоре) осветяват лошо пътя, защото снопа е точно насочен и преценен. При всяко разстройване този сноп се праща в грешна посока, а не по пътя...
Като вдигнеш фаровете едновременно ще заслепяващ насрещните и ще имаш по-слабо осветяване на пътя, защото голяма част от светлината ( точно тази, която е най-концентрирана около ръба), ще осветява въздуха, а не пътя :o
Да оставим въпроса, че това е изключително егоистично и неколегиално.... :shock:
Пък и ще правокираш тези, идващи срещу теб да включват дълги....


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб