Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Горди ли сте че сте Българи?
Да 69%  69%  [ 93 ]
Не 13%  13%  [ 17 ]
Не напълно 18%  18%  [ 24 ]
Общо гласове : 134
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2010, 15:00 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 25 Ное 2009, 14:30
Мнения: 389
Местоположение: София,Дружба 1
Да,естествено... :D

_________________
Не карай по-бързо отколкото може да лети твоят ангел хранител....
Синя кола-червена душа !!!!!
Не е важно колко коня е колата-важното е какво магаре я кара!!!!
Жена без цици е като китара без жици !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2010, 16:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Юли 2009, 13:12
Мнения: 468
Местоположение: София
Определено да :2bg:

_________________
Mazda 323F 1.8 1995
Volvo S40 2.0D 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2010, 11:12 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Сеп 2009, 13:33
Мнения: 112
Разбира се, че ДА.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 21:00 
Offline
фен
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Окт 2010, 18:35
Мнения: 127
На инат, на пук, на въпреки и въпреки..... ДА.
http://www.youtube.com/watch?v=EcMNUXzXjmk

Послесловие- Честит ви 3-ти март българи! http://www.youtube.com/watch?v=k7teT9CNwG4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 22:04 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Ами това е. Добре че е прословутият ни български инат, че иначе държавата я е закъсала. На друго не може да разчита...а аз продължавам да се разочаровам все повече...

_________________
Цитат:
Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.


Последна промяна maniac на 11 Мар 2012, 00:12, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 00:58 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Гордост? На какво отгоре?
На детински криворазбран патриотизъм?
На обществено овчедушие датирано опреди стотици вече години и описано в цялата ни истинска българска литература?
На общественото предателство на идеите на Левски и Ботев?
На дежурното "ми тъй ший тя"?
К`ва шибана гордост бе, шошмини?
Трябва да ни е срам!
Срам, че в почти цялата ни история, все някой друг "народ" ни "освобождава"!
Срам, че чужди граждани живеещи тук, имат повече гражданска позиция от средния българин!
Срам, че със свободния си избор, открай време избираме все народни предатели и мафиоти, на които нямаме смелост да поискаме отчет и да потърсим отговорност!
Срам, че когато ни посочват грешките, ние се насираме от "гордост" и "патриотизъм"!
Срам, че се сещаме за Апостолите си само на шибани празници и ги изтупваме от едногодишния прахолях колкото да се покажем колко сме жалки и пошли, на фона на тяхната жертва за една Национална кауза!

Когато човек изпитва срам, значи осъзнава грешката си. А, ако се появи и желание за поправка... А, ако се и поправи човек... Е, те тогава може да се говори за нещо, което да буди гордост - гордост от резултат.
Я слезте на земята и се осъзнайте, преди хептен да сте деградирали!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 08:57 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 01 Сеп 2008, 20:13
Мнения: 1294
Местоположение: Варна
Подкрепям Калоян.
Аз лично съм горд с миналото(великата история, която държавата ни е имала) и ме е срам от настоящето!(Велика България се е превърнала в подлога, употребявана от всички и после захвърляна в ъгъла)

_________________
| CocaCola Truck ‘|”””;..,___.
|……______===|= _|__|…, ] |
“(@)’(@)””"*l’(@)l’(@)**l’(@)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 12:07 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 21:58
Мнения: 1566
Местоположение: Абсурдистан
Драгойчо написа:
Срам, че със свободния си избор, открай време избираме все народни предатели и мафиоти, на които нямаме смелост да поискаме отчет и да потърсим отговорност!
Убеди ме че някой заслужава да го подкрепя и ще гласувам за него. До тогава смятам за използвам тази бюлетина Изображение

P.S. За още подробности вижте подписа ми!

_________________
Цитат:
Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 12:15 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
Честит празник на всички българи!

Драгойчо написа:
Гордост? На какво отгоре?
На детински криворазбран патриотизъм?
На обществено овчедушие датирано опреди стотици вече години и описано в цялата ни истинска българска литература?
На общественото предателство на идеите на Левски и Ботев?
На дежурното "ми тъй ший тя"?
К`ва шибана гордост бе, шошмини?
Трябва да ни е срам!
Срам, че в почти цялата ни история, все някой друг "народ" ни "освобождава"!
Срам, че чужди граждани живеещи тук, имат повече гражданска позиция от средния българин!
Срам, че със свободния си избор, открай време избираме все народни предатели и мафиоти, на които нямаме смелост да поискаме отчет и да потърсим отговорност!
Срам, че когато ни посочват грешките, ние се насираме от "гордост" и "патриотизъм"!
Срам, че се сещаме за Апостолите си само на шибани празници и ги изтупваме от едногодишния прахолях колкото да се покажем колко сме жалки и пошли, на фона на тяхната жертва за една Национална кауза!

Когато човек изпитва срам, значи осъзнава грешката си. А, ако се появи и желание за поправка... А, ако се и поправи човек... Е, те тогава може да се говори за нещо, което да буди гордост - гордост от резултат.
Я слезте на земята и се осъзнайте, преди хептен да сте деградирали!







Много остро изказване, не че не е изпълнено с истина. Напротив! Надявам се не си забравил, че рибат а св вмирисва откъм главата. А и една птичка пролет не прави. Хората са уплашени и притеснени, какво очакваш, някой да излезе вместо теб и да каже и направи промените, които ти се искат? Аз също не съм достатъчно силен да направя, каквото и да е. Проблемът не е във властта, той се корени на много ниско ниво. Например искам да живея в един чист град. Затова освен, че си изхвърлям отпадъците на определеното за товя масто ги сортирам - пластмасата в жълтия, хартията в синия и стъклото в зеления контейнер. Опитвам се да го въведа като правило и да се спазва от всички вкъщи. Само, че 10 от 20 от съседите ми не затварят входната врата, а вятърът, бездомните животинки и непознати и чужди лица вкарват всякаква мръсотия. Какво можеш да направиш, когато ти искаш да направиш нещо хубаво и ползно, а другите около теб те дърпат надолу?! Аз няма да спра и ще продължавам, дано някой забележе ползата и го приеме за пример, още по-добре, ако го предаде и на другиго. Не трябва да се потапяме в гордост, нужно е да си спомняме за великите дела на нашите предци, за да ни вдъхват увереност и сили, когато сме сломени. Гърците от много гордост виждаме какво сътвориха. За да получиш, трябва и да дадеш.

Мога още примери да дам, такива в които съм потърпевш от действията или бездействията на разни хорица. Спирам, за да не се развали празника.

Поклон пред падналите в бой за свободата ни!

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012, 00:20 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Не остро изказване, колега, а болезнено остро. Истината боли, но отдавна-отдавна е дошло времето, да започнем да наричаме нещата с истинските им имена и да не заравяме глави в пясъка като щрауси. Проблемите със заобикаляне не се решават и Апостолите са ни точно такива примери, за което и трябва да ги помним и споменаваме със страхопочитание. А, масата ги използва за индулгенция и празнична парлама пред жалкото настояще.
Народ който живее само с миналото си и не е успял да почерпи историческа мъдрост, не е народ. И българите го доказват упорито вече векове - отказват да помъдреят.
По-добре късно отколкото никога, но за сега клоним усилено към второто, поради което не заслужаваме дори да споменаваме тези, които са си дали живота за нашата Родина и Свобода!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012, 21:21 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
http://www.youtube.com/watch?v=Xx6Ujrl- ... re=related

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013, 12:11 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2013, 22:52
Мнения: 8
Местоположение: Oxford UK
skype: MERLIN-Magic
Не. Пазя го в тайна в повечето случай когато ме попитат от къде съм.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013, 14:40 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 01 Сеп 2008, 20:13
Мнения: 1294
Местоположение: Варна
Събуди тема от преди година и половина, за да кажеш че те е срам. :D
Няма ли аптека с качествени анти-депресанти наблизо?(това го приеми, като шега по-скоро)

_________________
| CocaCola Truck ‘|”””;..,___.
|……______===|= _|__|…, ] |
“(@)’(@)””"*l’(@)l’(@)**l’(@)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2013, 16:26 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Окт 2013, 20:02
Мнения: 93
Местоположение: Габрово
Българи!!!!
Престанете да се омаловажавате,
робски да се очерняте,
снобски да очерняте другите,
да псувате България,
да се мазните на света,
да обиждате по-начетените и по-умните!!

Да очаквате от друг - било месия, било европа, било политици
да ни оправят!

Мислете с главите си!

Да се обединим в гордостта, че сме БЪЛГАРИ!
Да работим за Родината!

Само тогава ще се оправим! :2bg:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2013, 16:35 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Окт 2013, 20:02
Мнения: 93
Местоположение: Габрово
:)


Прикачени файлове:
untitled(2).JPG
untitled(2).JPG [ 54.54 KiB | Прегледано 19848 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2013, 15:59 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Блазе им на тайландците, ядат българско кисело мляко, ние нагъваме нишесте и палмово масло.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2013, 15:18 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Да :)

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014, 09:11 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Юни 2014, 09:00
Мнения: 3
Местоположение: София
Разбирасе. Просто се нервя как определена група от хора иска да съсипе нашата държава :(

_________________
блиндирани врати, монтаж врати, решетки


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2014, 20:19 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Ное 2014, 18:47
Мнения: 19
Местоположение: Някъде между градовете
ЕСТЕСТВЕНО


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2014, 13:11 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Яну 2014, 15:22
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Български гражданин съм но по националност съм само 50% Българин и това не ми пречи да милея за България !
500 г. сме били под турско робство (да наричаме нещата с истинските им имена от уважение към предците ни) гено фона на онова юначно племе е бил заличен интелигенцията е била избита или насилственно изселена ,съпротивителните сили на тоя беден народ са свалени под критичния минимум(състояние в което 90% от населението не може да надигне отрудената си глава от ежедневна борба за коричка хляб и да се огледа наоколо да се вгледа в бъдещето ,защото "утре" е лукс който никак не е сигурен и е много плашещ), така забили глава в плуга бедни и непросветени ни управляват много по лесно и ставаме все по овчедушни за това не чакайте по добър жизнен стандарт, това за политиците означава доброволно да влязат в затвора...За да онагледя ситуацията ще ви дам следния пример :
Експиримент 1 -Поставяте една жаба в буркан с вода и започвате бавно с по 1 градус на месец да покачвате температурата на водата и след 2г жабата умира без да се усети
Експиримент 2 Буркан с вряща вода пускате жабата и тя на секундата изскача от буркана ,макар и наранена оцелява
По този начин бавно искат да ни заличът без да се усетим навреме.
Така че докато се срамувате или гордеете ще се сварим...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 17:46 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Ное 2014, 18:47
Мнения: 19
Местоположение: Някъде между градовете
ВИНАГИ!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2015, 22:56 
Offline
любител
1994 Mazda 626

Регистриран на: 19 Юни 2013, 12:42
Мнения: 25
Местоположение: Велико Търново
Чак да се срамувам не, но в никакъв случай не се гордея от това, че съм българин ! Колкото и грубо да звучи, ние българите сме един мръсен и продажен народ, който не заслужава дори и територия! Голяма част от населението са ограничени хора, които живеят заради историята на България и търпят мизерия...Не искам да ви разочаровам, но тази "държава" или квото и да се нарича там, никога няма да се оправи, ама НИКОГА ! И единственият изход към по-добър живот е както казват доста хора - Терминал 1, 2... Относно забележителностите... хаха :))) Тея забележителности ги има по цял свят, в някои държави тези забележителности са още по-хубави, така че няма как да се похвалим с тях, при положение, че не само в България има такива красоти !
И не забравяйте, отвори ли ви се възможност, бягайте надалеч ! :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2017, 18:40 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Юни 2017, 14:49
Мнения: 5
Местоположение: qmbol
Аз въобще. Тук всичко е сбъркано, няма нищо общо понятието с цивилизация
Примери:
- под мен живеят цигани, когато си искат хващат чуха и думкат по стените, защото искали. Ако викна полиция, циганите не отварят вратата и се кефят и пак думкат, нищо не можело да се направи
- в циганската махала, циганите като надуя музиките озвучат квартал и половина, но те са цигани на тях им е разрешено
- лешперите дето дремят по кафетата викат крещят, музики и дандании, ако някой трябва да чете по 3-10 часа на ден, за да учи нещо, как няма да му пречат? Но нали, няма да четем, тъпи ще ставаме като лешперите и циганите.
- отивам в парка, около повечето пейки всичко е в семки, на някои има оставени шишета, чашки. И друго, тази селения с чопленето на семки много ме дразни, където да отида, чувам само този звук
- шофиране - всички сте виждали, че е пълно с олигофрени, но това не е само при шофирането, те са си такива, просто на пътя най-силно се забелязва
- образование - няма такова. Завърших висше и то беше по-жалко от средното - едно че нямаше учебници, трябвало да учим от интернет и друго, че никой от преподавателите никога не е работил нещо свързано с това което преподава. Повечето завършват и почват да преподават, други, може след като са завършели, да са миели чинии, и после стават преподаватели - е как?
- медицина - колкото съм ходил на лекари, повече са ме прецаквали. Сега от близо 3 години не мога да вървя, дадох към 5-7к лева по лекари, всички изследвания, минах към 20 лекаря в 5 града, никой нищо не знае. В токуда прегледа беше: "няма да се притесняваш, колкото можеш, толкова ще вървиш, то някой ден трябва само да се оправи" и това струваше 50 лева.
- кариера и развитие - направо няма. Какво се разработва в БГ: компютри, телефони, ТВ и аудио техните, аз не съм чул за БГ марка, която прави тези неща.
Аз съм типичния пример, че това е най-скапаната стана: до 25 години, от учене не можех вън да изляза, в училищата рядко имах под 6, влязох във Варна в първа група на специалността си, "уж най-умните", завърших и намерих 2 работи в моя град, силно казано по специалността, за 300-500 лева, давани под масата и сега ни работа, ни здраве, слушам чалгите и тропанията на циганите. Аз може и да се оправя, но това ще е защото следвам своята интуиция, с много труд и упоритост, не защо БГ нещо ми е дала.
Това е България, а с чагата която се задава, българите ще се интегрират към циганите и няма да има проблеми, всички ще са цигани. Който се гордее с БГ да каже какво е постегнала БГ и в какво се е превърнала.
Няма нужда от писане, защото "дела трябват, а не думи" и ще завършва с
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани;
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.

Отечество мило любя,
неговият завет пазя;
но себе си, брате, губя,
тия глупци като мразя.





И все пак, аз ще поставя тук едно хубаво стихотворение, защото такива неща рядко хората четат, а в тях има доста истини. Добре е всеки да до прочете докрай, а да не казва "знам го това, едно време го учихме" и ще види, колко прилича на моето мнение за БГ.

Език свещен на моите деди
език на мъки, стонове вековни,
език на тая, дето ни роди
за радост не - за ядове отровни.

Език прекрасен, кой те не руга
и кой те пощади от хули гадки?
Вслушал ли се е някой досега
в мелодьята на твойте звуци сладки?

Разбра ли някой колко хубост, мощ
се крий в речта ти гъвкава, звънлива -
от руйни тонове какъв разкош,
какъв размах и изразитост жива?

Не, ти падна под общия позор,
охулен, опетнен със думи кални:
и чуждите, и нашите, във хор,
отрекоха те, о, език страдални!

Не си можал да въплътиш във теб
създаньята на творческата мисъл!
И не за песен геният ти слеп -
за груб брътвеж те само бил орисал!

Тъй слушам сè, откак съм на света!
Сè туй ругателство ужасно, модно,
сè тоя отзив, низка клевета,
що слетя всичко мило нам и родно.

Ох, аз ще взема черния ти срам
и той ще стане мойто вдъхновенье,
и в светли звукове ще те предам
на бъдещото бодро поколенье;

ох, аз ще те обриша от калта
и в твоя чистий бляск ще те покажа,
и с удара на твойта красота
аз хулниците твои ще накажа.

_________________
Трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб