Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 11:58 
Offline
фен
Аватар
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Юни 2006, 20:09
Мнения: 494
Местоположение: Varna
не е по монтажа! И при мен същото положението! Сменяха дюзи, рейки компютри какви ли не настройки му правиха,свещи, кабели е не и не, проблема си остава вече 3-та година :( . Това с двойно по-високите обороти на газовия компютър и при мен го има!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 12:08 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юни 2010, 15:09
Мнения: 307
Местоположение: Pernik
Същото е и при мен вече трета година с БСМ. около 2800 - 3200 оборота леко придърпва. Още като монтирах ГИ ми казаха, че някак си газовия удвоява оборотите!!! Наскоро при смяната на два от газовите инжектора и настройката след това понамаля, но не изченза. Свиквам

_________________
626, GF, 115 hp; 2000 г., бензин/газ
6 GH, 147 hp, 2008 г., бензин/газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 12:13 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 17:10 
Offline
любител
1999 Mazda Premacy

Регистриран на: 02 Дек 2008, 15:21
Мнения: 31
Местоположение: Пловдив
Едва ли и от БСМ ще помогнат.. имам в предвид едва ли ще напишат специално версия за Premacy.. а и трябва да им оставим една кола там да я изследват.. ако наистина има нещо специфично в този мотор..

Написах и в тяхния форум едно питане.. ако им хрумне нещо..
Мислих, че само при мене ще е тва с удвояването на оборотите ама..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 17:44 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 18:06 
Offline
любител
1999 Mazda Premacy

Регистриран на: 02 Дек 2008, 15:21
Мнения: 31
Местоположение: Пловдив
Е разбира се ще се чуя с някой за проблема..
Нека да го почопля още малко.. да съм по-подготвен..
Аз да скоро си я карах на бензим ама нещо ме зачопли пак.. А и финансите понамаляха, та се присетих за газ-та :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2013, 04:39 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Това е в ръководството на "фобос" дали проблема няма да е точно от тук ?

„Mazda™ обедняване“ - за някои двигатели при определени условия на работа бензиновия контролер започва да впръсква гориво два пъти по-често при един и същи товар. Това може да бъде забелязано като, се наблюдава работната точка в таблицата за настройка. В определен момент при един и същ товар бензиновите инжекторни времена скокообразно намаляват приблизително с 50%. В този момент на работа е много вероятно да се появи „придърпване“ на автомобила. Това се дължи на прекалено богатата смес, която се получава при тези условия. За да се избегне този проблем трябва да се използва функцията „Mazda™ обедняване“. Стойността, записана като относителна величина в % за този параметър се прилага като обедняване всеки път когато газовият контролер опознае подобна промяна в поведението на бензиновия инжекцион.

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2013, 18:08 
Offline
любител
1999 Mazda Premacy

Регистриран на: 02 Дек 2008, 15:21
Мнения: 31
Местоположение: Пловдив
Именно това се оказа проблема.. двойното впръскване на мазда.. говорих и с хората от БСМ..
Явно във Фобоса е помислено за това.. А на БСМ-а трябва да се оцели като настройки за този диапазон..
Значи най-важното е: подменете си инжекторите с възможно най-бързите.. 1ом или 1.5ома..
В момента, когато започне двойното впръскване газовия комп си мисли че оборотите са му двойни, защото ги взима от импулса на бензиновите инжектори. Затова като караме с 3000 оборота, газовия комп си мисли че караме с 6000 оборота.
Другото, което оказа много влияние е "Стартов импулс на газов инжектор".. намалих го доста под стойноста на подразбиране, докато изчезна придърпването..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2013, 18:27 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:41, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2013, 07:23 
Offline
любител
1999 Mazda Premacy

Регистриран на: 02 Дек 2008, 15:21
Мнения: 31
Местоположение: Пловдив
Ами при мен почти се оправиха нещата..
Има още съвсем леко какво да се желае.. В смисал оправих придърпването но поразвалих май празния ход :)
Ама това е друга история..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2013, 09:53 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2011, 06:34
Мнения: 58
Имам Примаси имам и същия проблем с газово Ланди. Газаджията прави ръчни настройки и в движение и всякак с компа в колата , на различни обороти . Определено забелязах че като я изрежа на ниска предавка после не ми пресецва . Не го прави редовно така че спрях да се дразня .

_________________
Не всичко което има две бузи е лице .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2013, 16:55 
Offline
любител
1999 Mazda Premacy

Регистриран на: 02 Дек 2008, 15:21
Мнения: 31
Местоположение: Пловдив
Колеги .. оправих и празния ход с намаляване на дюзите и нови настройки.
Сега са 1.7мм, а бяха 1.9. При налягане 1.5 коефициента ми е около 1.8.
Сменил съм бобините на инжекторите от 3 ohm на 1.5 ohm.
Намалил съм и стартовия импулс на газов инжектор от 2.8мс на 2.2мс.

Сега прекъсване няма.. Или поне не мога да го усетя..
Остава да понавартя малко километри да видя как е разхода.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2013, 10:22 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:41, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2013, 17:04 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Потвърждавам след лична проба, опцията " **% Mazda leaning " (мазда обедняване) при "Фобоса" оправя нещата преди 10 мин лично пробвах същия автомобил със същите оплаквания :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2013, 20:01 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Яну 2013, 19:07
Мнения: 3
Местоположение: varna
Gope1o написа:
Хмм, на мен ми харчи около 10 литра извън градско и около 11 литра градско. :?
Май ще навестя "мойте" момчета


колега и аз си сложих скоро СТАГ-300(втора употреба от англичанка) иии ми се получи едно леко предрапване и като цяло разхода ми е голям-10 лева 60км. градско и 75 извънградско...... все още несам ходил на настройки(както я взех от моргата така я сложих на моята-но я взех от същото ПРИМАСИ).миналата седмица си купих нови свещи но докато си ги сменях забелязах че на 3 цилидрър лулата е много окислена-разглобих я и я почистих и май май вече изчезна прекасването.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2013, 18:32 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Защо не си купи и нови кабели така и така си спестил от нова газова.......какви свещи сложи......

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2013, 21:45 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Аз така смених свещите още като купих моята шестица (видимо нямаше нередности по кабелите) покарах я на бензин 1-2 седмици без проблеми (да поясня че не е имало проблеми и преди да ги сменя на бензин) но сложих газовия инжекцион и от време на време се получи едно предърпване за част от секундата...правеше го когато си пожелае и се оказа че проблема го е имало в кабелите и на газта веднага се усети но за 2 седмици кабелите скапаха 2 свещи, та смених кабелите че и покрай тях и свещи на 2 седмици (иридиеви NGK) сменяй докато е време кабелите :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 23:43 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Апр 2012, 18:49
Мнения: 64
Местоположение: etropole
japan_power написа:
Потвърждавам след лична проба, опцията " **% Mazda leaning " (мазда обедняване) при "Фобоса" оправя нещата преди 10 мин лично пробвах същия автомобил със същите оплаквания :)

Колега дай малко подробности, как го постигна това обедняване?Прибавящ или изваждащ проценти и колко?РАЗБИРА СЕ АКО НЕ Е ТАЙНА. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 21:35 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2011, 06:34
Мнения: 58
Отново съм аз , преди 2 седмици ходих до газаджията .Сложи ми една програмка за грешки Landi ми е газовото от тогава май ми спряха проблемите .

_________________
Не всичко което има две бузи е лице .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 21:47 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
И къде я сложи тази програмка :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2013, 11:13 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
На 30-40% обедняване остана Premacy-to и е много доволен сега собственика разхода е паднал и никакво предърпване :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2013, 21:21 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Апр 2012, 18:49
Мнения: 64
Местоположение: etropole
Мерси за отговора колега.Моят изпарител съм го оставил на 1450 бара , а дюзите са 2,0 мм.Пробвах и с различно налягане ,и с дюзи 1.8 мм. но не се получи .Взех та намалих коефициентите по таблица при 2500 оборота и за сега като че ли придръпването поизчезна ама не съм я пробвал по сериозно как върви, ако не се получи ще взема да я настроя с това МАЗДА ОБЕДНЯВАНЕ както ти си направил с 30-40 %.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 18:51 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2007, 21:59
Мнения: 5
Местоположение: samokov
Здравейте колеги. Проблемите с придърпването ме мъчат и мене вече 8 месеца и 20 000км. Не разбирам от газови и настройки. Майсторът който ми слага газовата явно не може да ми оправи проблема (отивам, настройва, изгубва ми деня и ....... нищо. Кажете, има ли човек на който мога да си платя и той да ми ги разреши. Благодаря ви предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 19:03 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 20:22 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2007, 21:59
Мнения: 5
Местоположение: samokov
todortvm написа:
Е, да беше казал поне каква е колата и каква е газовата !


Извинявам се. Примаси. Газовата по думите на газаджията е "ОMB" Не знам как мога да и проверя марката. Още едно пояснение - метанов инжекцион.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 20:26 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Аз поне за такава газова не съм чувал...,та смени си маистора...,ако на бензин е ОК,и няма проблеми по запалителната система - търси си някой да ти я настрои !

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 20:53 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
ОМВ ще е изпарителя вероятно ЕКУ гаранция че е друго

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 22:27 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2007, 21:59
Мнения: 5
Местоположение: samokov
Не искам да бъда нелюбезен, но не ми помагате с предположения и съвети от рода на "Аз поне за такава газова не съм чувал...,та смени си маистора...,ако на бензин е ОК,и няма проблеми по запалителната система - търси си някой да ти я настрои !"
Да ви върна малко по-нагоре, т.е. " Проблемите с придърпването ме мъчат и мене вече 8 месеца и 20 000км. Не разбирам от газови и настройки. Майсторът който ми слага газовата явно не може да ми оправи проблема (отивам, настройва, изгубва ми деня и ....... нищо. Кажете, има ли човек на който мога да си платя и той да ми ги разреши. Благодаря ви предварително."
Ако някой са му поправили моят проблем някъде -нека сподели. Още едно пояснение. На бензин колата е перфектна. Перфектна мощност, нисък разход на бензин и газ, перфектен вървеж. Един-
ственият проблем - придърпване на 2 200, 2 500 и 2 800 об. при нормално ускорение и поддържане на тия обороти. При по-агресивно ускорение, проблема го няма.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 22:42 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:43, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 14:23 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 24 Фев 2011, 16:59
Мнения: 37
kamensankov - По скоро попитай някои твой приятел , роднина или таксиджия (те би трябвало да знаят) който кара на Метан къде си прави колата и т.н. Че тук основно критики ще отнесеш че си мързелив и немърлив , как трябва да повикаш неволята и т.н.
А сега по темата в София съм си правил газовата на 2 места в Младост 3 в СБА и в официалния сервиз на Ланди Рензо (такава ми беше газоватаи предпочитах да я правя там) и от двете места съм доволен без оплаквания.
Ходил съм на газаджии в Плевен, и Ямбол от всички съм еднакво доволен но всичко става въпрос за ГАЗ и Газов инжекцион не Метан. Но все си мисля че ако се обадиш някъде ще могат да те насочат.
Ако мога да помогна с нещо съм На Линия

П.П.todortvm като не помагаш на човека защо му тровиш живота :)прати го при Майстор където ги разбира тези работи и си доволен от него вместо да обясняваш на всички едно и също как сме мързеливи и т.н.:)

_________________
Mazda 626 GW 1.8 1999 - първата
Mazda 6 2.0 2005 - новата любов
Mazda 6 2.2 2011 - още по-новата любов


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб