Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 15:01 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 15:07 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 24 Фев 2011, 16:59
Мнения: 37
todortvm написа:
acioice Трудно някой ще му даде кординати на ''майстор'' по няколко прости причини които изтъкнах и по горе !!! А приблема ти с мен (е няма да ти отстъпя и на мм) не помага на питащия,видях че си компетентен - разбираш и от газови, и по тоя въпрос и много добри насоки му даде :D . И да МЪРЗИ ВИ !!! той газовата не зане какв му е...а седнал да се сърди...,айде да не ви засрамвам как и дамите знаят повече от вас а не мрънкат по форума ! Казано е ''помогни си сам за да ти помогне и господ" !!!


А бе ти нормален ли си ? колко пъти стана да ти казвам че нямам проблем с теб по скоро ти имаш проблем да си компетентен по всички въпроси. Разбрах ме че ти най-много можеш да четеш, пишеш, даваш акъл (това може да го даваш и без да го имаш). За пореден път ти казвам почни да си прочиташ писанията преди да пишеш. Като не помагаш недей да нагрубяваш и обиждаш хората. Ще ти го кажа още веднъж по простичко за да ме разбереш
Като неможеш да помогнеш и да напишеш нещо положително и креативно НЕ ПИШИ.Като гледам в този форум само ти пишеш и то само глупости. А ако се поразтърси човек в интернет ще види че си регистриран в една камара форуми :) с едно и също име но там не те търпят както тук.

Извинявам се на колегите за осирането в темата .

_________________
Mazda 626 GW 1.8 1999 - първата
Mazda 6 2.0 2005 - новата любов
Mazda 6 2.2 2011 - още по-новата любов


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 15:24 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 21:27 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2007, 21:59
Мнения: 5
Местоположение: samokov
Глямо благодарско "acioice". След отговора на "todortvm" чак се почуствах виновен, че не си оправям сам колата. Даже за миг си помислих, че това е форум само за домашни майстори. Е сега вече съм спокоен, че не е. Не че има нещо лошо в това сам да си поправяш автомобила, но смятам, че това не е преоритет на всики в форума. За няки информацията за добър сервиз може да е много по-ценна от разгадаването на премигванията на някъкъв диод за диагностика. Поздрави на всички в форума, дори и на тези които са тук май само да критикуват.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 21:43 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Последна промяна todortvm на 23 Май 2018, 23:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 23:10 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Май 2010, 11:07
Мнения: 93
Местоположение: Казанлък
Здравейте.

Аз имам същият проблем с прекъсването които описахте и вие. Само, че моята кола е 323f (BJ) 16V 1.8. Газовата ми е следната http://www.tamona.lt/index_en.php?parametr=TGstream&kategorija=lpg До сега съм сменял всичко както и вие (описал съм го в една друга тема) Прочетох, че намалявате наситеността на горивната смес, а при мен до сега се опитваха да оправят нещата с увеличаването й и нямаха успехи.
Та искам да Ви питам дали правилно съм разбрал. Ако си сложа по-бързи инжектори и намаля наситеността в тези обороти където ми прекъсва би трябвало да се оправят нещата. Питам Ви за да мога вече да разговарям с газаджиите за нещо конкретно и да го изпробваме. Иначе колата си няма проблеми на бензин, потвърдиха го и монтьори, токери и тн. качвал съм я и на всевъзможни стендове за да я проверяват.

_________________
MAZDA5 2009 2.0 бензин/газ
MAZDA323F 2000 1.9 бензин/газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2013, 00:12 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Колегата с 323 не знам при твоята има ли нужда от това ламбда обедняване но вчера имах подобна случка с предърпване на едно Рено на бензин перфектна на газ предърпваше не можеше да се кара...след смяна на свещите всичко си дойде на мястото ако не си ги сменял скоро погледни ги нищо че на бензин върви това не е критерии :) А ако го има това обогатяване при 2000-3000 оборота и при теб търси в опциите "mazda leaning" и да се настройва в проценти ако не го откриеш или го няма по бързи инжектори и намаляване на коефицента при проблемните обороти в таблицата :) УСПЕХ :mazda-logo:

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2013, 13:31 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 24 Фев 2011, 16:59
Мнения: 37
Здравейте,
при мен се появи придърпване във петък вечерта между 1500 и 2500 оборота , във всички други беше ОК на газ. На бензин нямаше никакви проблеми.
събота бях при майстор който премахна проблема:
първо - смени свещите - със NGK iridium - нямаше никакво подобрение
второ - смени кабелите със Denso - нямаше никакво подобрение
трето - смени инжекторите с Valtek 1 ом (може и да бъркам марката но съм сигурен че са 1.0 ом).
Без никакви настройки прекъсването изчезна. До момента 400км изминати няма помен от прекъсването.
Според него не е било само до смяната на инжекторите - трябвало запалителната система да е изправна на 100% ... обяснява ми но не го слушах :)
цялото удоволствие ми костваше 260лв с труда.

Маздата е 626 1.8 Бензин 99 г. Компютъра на газовата е Тамона

_________________
Mazda 626 GW 1.8 1999 - първата
Mazda 6 2.0 2005 - новата любов
Mazda 6 2.2 2011 - още по-новата любов


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2013, 17:20 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Май 2010, 11:07
Мнения: 93
Местоположение: Казанлък
acioice написа:
Здравейте,
при мен се появи придърпване във петък вечерта между 1500 и 2500 оборота , във всички други беше ОК на газ. На бензин нямаше никакви проблеми.
събота бях при майстор който премахна проблема:
първо - смени свещите - със NGK iridium - нямаше никакво подобрение
второ - смени кабелите със Denso - нямаше никакво подобрение
трето - смени инжекторите с Valtek 1 ом (може и да бъркам марката но съм сигурен че са 1.0 ом).
Без никакви настройки прекъсването изчезна. До момента 400км изминати няма помен от прекъсването.
Според него не е било само до смяната на инжекторите - трябвало запалителната система да е изправна на 100% ... обяснява ми но не го слушах :)
цялото удоволствие ми костваше 260лв с труда.

Маздата е 626 1.8 Бензин 99 г. Компютъра на газовата е Тамона


Здравей.
И аз съм правил всичко това което си описал дори и още повече неща. Само остана да сменя дюзите и да пробвам с настройка на компютъра ако се наложи.

_________________
MAZDA5 2009 2.0 бензин/газ
MAZDA323F 2000 1.9 бензин/газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2013, 13:15 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 21 Апр 2013, 00:16
Мнения: 7
Местоположение: Пазарджик
skype: keldornbg
Здравейте.

Имах абсолютно същият проблем с прекъсването от 2000 до 3000 оборота. Колата е 323f BJ 1.8, газовата Фобос 4. Потвърждавам опцията за обедняване. Три седмици ходене по мъките и настройки - първо обедняване, после обогатяване, накрая и инжекторите ми разпробиха, а проблема си остана. Прочетох цялата тема и накрая отидох при майсторите и разговора беше следният:

- Имало си специална опция "Mazda Leaking" , и там се задавали проценти. Искам точно тази опция да ми я нагласиш на 30% .
- Ама как 30?! Това е много ! Аз съм тия нагласил на 5%.
- Абе не ме интересува, дали е много, направи я на 30.
- Никога до сега не съм обеднявал толкова много!
- Сега имаш уникалния шанс да експериментираш.... :)

Нагласи я на 30% и воала - никакво прекъсване в града. Преди малко се върнах от извънградско (защото там, както са описали колегите е най-осезаемо прекъсването) и пак... чудо, всичко е 6. Само 1 път от всички проби които си направих, мнооооооого леко се усети някаква "заявка" за прекъсване, но направо пренебрежима, на фона на бруталното сяцане. Та като ми остане време, пак ще отида, за да я пробваме на 35% .

Та към всички колеги имащи този проблем. Не се набутвайте с пари за смяна на свещи, кабели и тем подобни, а първо си хванете майсторите за гушите да пробват с тази настройка. Що се отнася до другите марки компютри - поговорих тук там с няколко човека и всички марки би трябвало да я имат опцията за обедняване.

Надявам се коментара ми да е от полза, и желая успех на колегите с този проблем!

_________________
323f BJ 1.8


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2013, 22:40 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Апр 2012, 18:49
Мнения: 64
Местоположение: etropole
Здравейте .Колеги при мен когато вземе да прекъсва и светка чек лампата за грешка на двигателя.Взех си един ELM 327 и с лаптопа и съответна програмка се свързах с компа на колата и ми изписва , че имам бедна смес на първи цилиндър а именно то неговата бубина газовия комп взема инфо за импулсите. Вече доста време се боря с това предръпване ,какво ли не съм правил .След настройки с обедняване корекции на коефициенти и т.н. за момент колата се оправя за известно време и на другия ден почва пак да придръпва.Пробвал съм с 30% обедняване има малка промяна в придръпването ,но пък при потегляне имам чуството ,че колата става мудна на първа и втора предавка ( сякаш е спъната).Моля някой ако е постигнал успех с настройките на Премаци и е с фобос да сподели - какъв размер са дюзите му ,с какво налягане е изпарителя, коефициентите по таблица от колко почват и колко са при проблемните обороти. Да кажа ,че в момента съм с дюзи 2,0 мм. налягане 1450 , обеднаване 10 %,коефициенти около 1,41 по таблица.Пробвах с по ниско налягане около 1230, но ми се вдигнаха много коефициените (над 1,51). п.п.Колата няма проблем на бензин.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2013, 11:31 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юли 2013, 10:29
Мнения: 39
Местоположение: sofia
Здравейте.Колеги имам две мазди premacy едната е 100кс другата 114кс. И двете са на газ и с двете имах този проблем с прекъсване между 2500 и 3000 оборота...ходих на реглаж дигнаха малко налягането на изпарителите и проблема изчезна. Но задължително трябва да е с бързи дюзи, и компютъра да има чистачка за грешки иначе почва да свети чека. Газовата уредба е полска SEG-EKO много съм доволен. Двете коли се карат много на месец около 10000км.

_________________
Мазда премаси 2.0i. 96kw. 131кс


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 22:16 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2013, 11:35
Мнения: 69
Местоположение: София
Здравейте , карам премаси 1.8, 2003, 101кс с ГИ Романо с ОБД. Придърпва между 2000-3000 оборота. Няма опцията "мазда обедняване" в компютъра. Тоците и двигателя за изправни, но придърпва. Как се решава проблема при ГИ без опцията мазда обедняване? Газаджията само регулира сместа, но това не помага.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013, 17:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:40
Мнения: 156
Местоположение: София
С бързи дюзи нещата ще се подобрят,но няма да изчезнат напълно

_________________
http://www.smartgas-bg.com/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2014, 12:42 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Апр 2012, 06:23
Мнения: 1
Местоположение: Burgas
Здравейте колеги, имам същия проблем с газовото.Но при мене прекъсва само когато автомобила загрее.При скорост над 2500-3000 оборота прекъсването спира.На бензин също нямам проблем.Смених свещти,дистрибутурна капачка,кабели но без успех.Моля помогнете


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2014, 14:30 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:40
Мнения: 156
Местоположение: София
maikal_s написа:
Здравейте колеги, имам същия проблем с газовото.Но при мене прекъсва само когато автомобила загрее.При скорост над 2500-3000 оборота прекъсването спира.На бензин също нямам проблем.Смених свещти,дистрибутурна капачка,кабели но без успех.Моля помогнете
Кажи каква ти е уредбата,за да знам дали мога да ти реша проблема.

_________________
http://www.smartgas-bg.com/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2015, 03:14 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Юли 2010, 11:37
Мнения: 1
Здравейте :) само искам да споделя,че наскоро си сложих ГИ BRC на моята MAZDA PREMACY 101коня и засега да чукна на дърво нямам никакви проблеми с нея.Монтираха ми я в гр.Пловдив,който желае мога да дам координати за връзка с майстора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2015, 13:01 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Яну 2010, 19:01
Мнения: 69
Местоположение: Майна Таун
Здравейте.Вече повече от половин година се мъча с този проблем при всички Примасита.Смених какво ли не,кабели,свещи,бобини,газовите дюзи и накрая пак същата работа.Пратете ме при свестен майстор в Пловдив,Газовата уредба е турска на Атикер,ако има значение и преди да почнете да ме хулите как мога да сложа такава уредба ще кажа,че така купих колата.Благодаря предварително . Поздрави !!

_________________
...We right together,we die together...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015, 20:13 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Сеп 2015, 16:10
Мнения: 4
Местоположение: София
Аз също имах този проблем до днес :)
Благодарение на jovani85 Иван от Смартгаз в горубляне с една диагностика и малко настройки за 20-на минути колата вече пее, както и аз :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 13:51 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Мар 2018, 18:41
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте,

Скоро сложих Газова система на Фобос-4, рейка рейл, и изпарител R-uno. Колата прекъсва (придърпва) след 1800 оборота и особено когато изкачвам баир. Върнах се в сервиза за да я донастроят и нищо пак прекъсва, казаха ми че тези двигатели били по-особени,а за мен това е несериозно. Компютъра поддържа функцията Мазда-обедняване, но явно не са читави техниците и немогата да я настроят. Моля за мнения както и газаджии в София, на които мога да разчитам.

Мотора е 2000г, 1,9 и 114кс


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб