Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2013, 21:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Фобос 2 OBDII, 500-600 лв с бутилката. Кабел за връзка с РС - 50-70лв.
Ако не можете сами, монтажът трябва да е около 200-300лв.

Дали ще е скъпа или евтина, за нашите мотори няма много значение. Ако турбинирана е друго.
При бюджетните има по-голяма вероятност да възникне отказ на някой от компонентите на ГИ. Което значи, че спира да работи. Но палене на лампи не се очаква в изправно състояние.

А най-важни са настройката и монтажа относно разхода и записване на грешки.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2013, 09:14 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Авг 2013, 08:35
Мнения: 18
Местоположение: Добрич
Rosen_Ra написа:
Колеги може ли някой от Вас да препоръча друг газов инжекцион освен LandiRenzo Omegas EVO (към който съм се насочил) и за който ми искат :( 1360 лв. Има ли нещо по-евтино и да не създава проблеми естествено. Колата е Mazda Premacy 1.8 2002год.Ако може да кажете и цени ще Ви бъда много благодарен. [-o<

Принципно badprince е прав. Хубаво евтино няма. Но 200-300 лв. са си 200-300лв. Това ти е ангренажен комплект или зимни гуми, например. За твоята хубавица не по-лоша работа биха ти свършили и малко по-нисък клас уредби. Все пак е 2002-ра, не 2012. За около 1000лв. можеш да монтираш Романо или Ловато, също доказали се марки с прилично качество. Аз съм с Романо и единственото ми посещение при газаджията ми е да му благодаря за добрата работа =D> За мазда 2002-ра не ти трябва OBD.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2013, 22:45 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Окт 2013, 11:39
Мнения: 37
Местоположение: Бургас
А за моята мазда 6 2003 нужно ли е OBD или не ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2013, 00:23 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
не

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2013, 22:18 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Яну 2013, 18:21
Мнения: 43
Местоположение: София
Някой от коментиращите и четящите темата монтирал ли е Романо в София и ако да, къде..съответно впечатления, разход. Насочил съм се към Романо Антонио(~1500лв) за 2,3 бензин 2006г., комби. Колегите слагали на комби на мястото на патерицата, нека кажат колко кила тороидална бутилка се събира(ако разбира се има подобен случай) и ако всъщност има стопроцентово съвпрадение с някой, моля да сподели какъв изпарител е сложил предвид това че Романо предлагат изпарител до 100KW(въпреки че предполагам имат и по яки изпарители за 4-ри цилиндрови двигатели над 100KW)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2014, 20:54 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Фев 2014, 19:06
Мнения: 1
Местоположение: България
може ли да ми дадете връзка с тези момчета toni7295 или jovani85. благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2014, 12:16 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Апр 2014, 19:55
Мнения: 4
Местоположение: СОФИЯ
Препоръчвам едни момчета от Горубляне. Работят бързо и не са скъпчии. Японските коли са на почит:). Това е сайта им www.smartgas-bg.com
Аз съм много доволен. Търсете Ванката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2014, 21:04 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Здравейте, пуснах запитване в сайта на BRC София за Мазда 3 2.0 2004г. и офертата, която ми пратиха бе следната:

BRC SQ 24 4cil -Автомобилна газова система с BRC инжектори, преден кит с мощност до 120 kW за 4 цилиндров автомобил Mazda 3, резервоар EURO нивомер BRC - 1400лв.

BRC SQ 24B 4cil - Автомобилна газова система с Barracuda инжектори, преден кит с мощност до 120 kW за 4 цилиндров автомобил Mazda 3, резервоар за газ цилиндричен до 60 литра - EURO нивомер BRC - 1200лв.

Допълнително оборудване:
- Система омаслител JLM или Flash Lube .......................................................................................................150 лева
- За тороидална бутилка на мястото на резервната гума................................................................................ 50 лева
- За монтаж на зарядно устроиство разширен тип........................................................................................... 40 лева

Та, каква е разликата в двата вида инжектори и има ли смисъл 200 лева отгоре заради името на инжектора? Изобщо има ли смисъл да е БРЦ или има и по-добри, като енерджи-гас.ком и Ланди-то? По принцип не ме интересува името на газта, интересува ме да я сложа и да сменям само консумативите, когато се налга, а не тоя месец маркуче, другия месец дюзичка или там каквото и да било...

Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2014, 12:28 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Юни 2014, 17:54
Мнения: 14
Местоположение: София
persifedron написа:
Препоръчвам едни момчета от Горубляне. Работят бързо и не са скъпчии. Японските коли са на почит:). Това е сайта им http://www.smartgas-bg.com
Аз съм много доволен. Търсете Ванката.


+1 за момчетата от смарт газ. Много бързо и точно работят. Няма да сте разочаровани. Решиха ми проблем за 10 мин, който други не можаха с часове.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб