Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 20:47 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Здравейте!
От скоро съм собственик на Мазда Трибют 2.0.
Поставих й ГИ и оттогава взе да ми прави следния проблем: не винаги, но понякога не ще да пали, след като е работила и двигателят е топъл.
Ефектът е сякаш автоматичният смукач не подава гориво. Ако паля и подавам газ с педала, се получава, но в момента, в който пусна педала, колата угасва.
На студен двигател всичко си е наред.
Освн това, светна жълтата лампичка за грешки в инжекциона.
Ходих, да чистят грешки в сервиз Мазда, но се нормализира само за 2 дни.
От Мазда твърдят, че ГИ трупа грешки постоянно на компютъра и същото били виждали при 6-ците, но като не се оправяло, собствениците им продължавали да карат със светеща лампа и нямалобпроблем.
В газ-сервиза (а сервизът е читав) се кълнат, че всичко си е наред по ГИ, няма нищо забравено и не би трябвало, да има проблем.
Ще се радвам, ако някой от колегите тук сподели мнение за подобен проблем.
Мерси.

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 22:38 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
red_zac написа:
Поставих й ГИ и оттогава взе да ми прави ... проблем

По метода на дедукцията (колега @gadnyara, добре ли се справям или пак пропуснах нещо :wink: ) се стига до извода, че проблема е в монтажа или в настройките на ГИ.
red_zac написа:
твърдят, че ГИ трупа грешки постоянно на компютъра

И тези грешки в ГИ след прочитането им какво разказват? Може и от тук да се тръгне.

Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 01:25 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Газаджията ми казва, че ако са от ГИ грешките, то те ще са за бедна или богата смес.
Но, от Мазда твърдят, че не са такива грешки, ами трупа грешка на компютъра (Е1000, ако не се лъжа).
На газаджията му имам доверие, води се един от най-добрите в града. На мен и на приятелите ми ни е правил вече по 2-3 коли на газ и не сме имали проблеми.
Той ми сподели, че преди време на някаква кола правели същото (при топъл двигател само) и се оказало комутатор...

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 07:53 
Offline
любител
2002 Mazda Tribute

Регистриран на: 03 Фев 2016, 20:24
Мнения: 8
Местоположение: кърджали
Здравей,колега какъв е модела на газовия инжекцион..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 08:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
bat_Vite написа:
red_zac написа:
Поставих й ГИ и оттогава взе да ми прави ... проблем

По метода на дедукцията (колега @gadnyara, добре ли се справям или пак пропуснах нещо :wink: ) се стига до извода, че проблема е в монтажа или в настройките на ГИ.

Аз тази "дедукция" не съм я и виждал, :D но по пътя на логиката стигам до същия извод . mhihi

red_zac написа:
Газаджията ми казва, че ако са от ГИ грешките, то те ще са за бедна или богата смес.
Но, от Мазда твърдят, че не са такива грешки, ами трупа грешка на компютъра (Е1000, ако не се лъжа).
На газаджията му имам доверие, води се един от най-добрите в града. На мен и на приятелите ми ни е правил вече по 2-3 коли на газ и не сме имали проблеми.
Той ми сподели, че преди време на някаква кола правели същото (при топъл двигател само) и се оказало комутатор...

Прекалено много доверие му имаш на газаджията, :wink: като нямаше газова уредба как така комутатора не ти правеше номера на топъл мотор, пък сега изведнъж започна .
Аз не бих му вярвал толкова, те и без това работата им е да развалят на хората колите, с поставяне на газ . mhihi
Не знам кой какво ти е казал, ама триенето на грешки не е ремонт .
Тези грешки се четат, за да се открие причината за проблема и да се отстрани, с триене на грешките проблема си остава .
Трябваше да ти кажат какви точно са грешките, за да се ориентираме къде да търсим проблема, сега може само да гадаем .
Аз започвам с предположенията, като залагам на смесване на двата вида горива .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 09:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
martod написа:
bat_Vite написа:
red_zac написа:
Поставих й ГИ и оттогава взе да ми прави ... проблем

По метода на дедукцията (колега @gadnyara, добре ли се справям или пак пропуснах нещо :wink: ) се стига до извода, че проблема е в монтажа или в настройките на ГИ.

Аз тази "дедукция" не съм я и виждал, :D но по пътя на логиката стигам до същия извод . mhihi

red_zac написа:
Газаджията ми казва, че ако са от ГИ грешките, то те ще са за бедна или богата смес.
Но, от Мазда твърдят, че не са такива грешки, ами трупа грешка на компютъра (Е1000, ако не се лъжа).
На газаджията му имам доверие, води се един от най-добрите в града. На мен и на приятелите ми ни е правил вече по 2-3 коли на газ и не сме имали проблеми.
Той ми сподели, че преди време на някаква кола правели същото (при топъл двигател само) и се оказало комутатор...

Прекалено много доверие му имаш на газаджията, :wink: като нямаше газова уредба как така комутатора не ти правеше номера на топъл мотор, пък сега изведнъж започна .
Аз не бих му вярвал толкова, те и без това работата им е да развалят на хората колите, с поставяне на газ . mhihi
Не знам кой какво ти е казал, ама триенето на грешки не е ремонт .
Тези грешки се четат, за да се открие причината за проблема и да се отстрани, с триене на грешките проблема си остава .
Трябваше да ти кажат какви точно са грешките, за да се ориентираме къде да търсим проблема, сега може само да гадаем .
Аз започвам с предположенията, като залагам на смесване на двата вида горива .


И като за начало те съветвам да свалиш рейката и да прегледаш дали добре затварят дюзите - механично имам в предвид. Брал съм ядове така, само дето не ми правеше грешка. Дефектна рейка може да ти скъса нервите.
До снощи и аз имах драма с точно този детайл :idea:

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2016, 16:20 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
ГИ е Ланди Ренцо. Сложиха ми и система за мазане на клапаните.
Вече обясних, в Мазда четоха грешките при второто ми ходене и ми казаха, че трупа грешки на компютъра (Е1000), а не е проблема в сместа.
Какво още бих могъл да направя, освен тази диагностика.
Може би, да ми препоръчате сервиз в Пловдив, където да я погледнат!?!

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2016, 19:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
red_zac написа:
Вече обясних, в Мазда четоха грешките при второто ми ходене и ми казаха, че трупа грешки на компютъра (Е1000), а не е проблема в сместа.
И аз вече обясних, ама пак да повторя, това за смесването на горивата е само предположение, няма как да ти изпише такава грешка при диагностиката, защото тези от Мазда не са знаели, че ще слагаш газ, та да предвидят в компютъра и за такива грешки . :D
Щам преди монтажа на газовата не е имало проблем, причината за тази грешка е от нея, пък газаджията да ти разправя каквото си ще .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016, 22:56 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
martod написа:
Щам преди монтажа на газовата не е имало проблем, причината за тази грешка е от нея, пък газаджията да ти разправя каквото си ще .

Много ТОЧНО казано " газаджията да си разправя каквото си ще" ,ще допълня със една Притча от "фолклора" на тези които се занимават с ремонт на автомобили!
-Ако искаш един чисто нов автомобил(пък бил той и най съвършенният" да бъде счупен в тази минута, секунда, час, момент!!! - Закарваш го на Алармаджия или на Газаджия...или наобрато на газаджия и после на Алармаджия......- мамата му е*ават в тоя същият момент!!!!! :D :D :mrgreen:

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Последна промяна rockton на 24 Май 2018, 06:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 19:59 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
rockton написа:
martod написа:
Щам преди монтажа на газовата не е имало проблем, причината за тази грешка е от нея, пък газаджията да ти разправя каквото си ще .

Много ТОЧНО казано " газаджията да си разправя каквото си ще" ,ще допулня със една Притча от "фолклора" на тези които се занимават с ремонт на автомобили!
-Ако искаш един чисто нов автомобил(пък бил той и най съвършенният" да бъде счупен в тази минута, секунда, час, момент!!! - Закарваш го на Алармаджия или на Газаджия...или наобрато на газаджия и после на Алармаджия......- мамата му е*ават в тоя същият момент!!!!! :D :D :mrgreen:


Ама, и ти си един разбирач... Този, същият газаджия сложи АГУ на старата ми кола преди 8 години.
За това време не ми е направила никакъв проблем.
Даже "чорбите" не съм изпускал от изпарителя.
Освен това, цялата ми компания от приятели кара на газ и същият човек им е монтирал газовите по на 2 коли вече.
Как няма да му имам доверие? Нали, едно нещо като не прави проблеми, не го пипаш.
В случая, един човек щом върши работа, не го сменяш...
Тук не съм писал, за да ми обяснявате, колко е лошо да се кара на газ и как се разваляла колата, а само за да обменим опит, ако на някого му се е случвало подобно нещо... Съответно виждам, че само се гадае.
Аз трета кола вече на газ карам и съм наясно с предимствата й.
Продал съм старите си возила в отлично техническо състояние след години здраво каране.
Така че, моля, да не ми се обяснява, как се разваляла колата.
Това можете да обяснявате на някой, който сега си е взел първия автомобил... :wink:

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 20:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Ходих отново в газ-сервиза, след като направи същия проблем.
Преинсталираха компютъра на ГИ, но отново само за 2 дни и светна лампата на таблото.
Намалиха ми и сместа, понеже много мирише на газ.
Но, от това намаля динамиката, а силната миризма на газ остана...

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 20:57 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
@red_zac,
всеки си има стил на изразяване - не се впрягай. Безсилието се понася доста трудно, знам.

red_zac написа:
...Поставих й ГИ и оттогава взе да ми прави следния проблем:...

Не виждам повече от три възможности с различни степени на вероятност:
- некоректен монтаж и настройки на ГИ (пропуск или недоглеждане);
- възникнал проблем на двигателя и системите при работа на бензин (побутнат кабел, ударен датчик и т.н. и т.н.);
- комбинация от горните две.

Щом газаджията си разбира от работата вероятно е и свестен.
Седни и се разбери с него да ти отдели половин/един ден, ако трябва му плати и времето.
Ще си прегледа отново цялата система, съединения, елементи и каквото си знае.
Преди това естествено трябва да се увериш, че на бензин си о'кей.

...Накрая ще се окаже някоя бягаща от погледа дреболийка.

Успех!

edit: (сега виждам новия пост)

Една кола може да мирише на газ само при зареждане.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016, 20:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Така и ще направя при първа възможност.
Моята кола мирише и докато карам, което не е нормално. Не е и от гърнетата, гледах ги.
Но, дали има изобщо такава диагностика, която да ми покаже, къде е проблема (в датчик или какво)?!?

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016, 22:48 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
@red_zac,
може би трябва да започнеш с теча на газ.
Какво да ти кажа - май всички са те оставили сам на бойното поле.

В пунктовете за ГТП имат такива уредчета за проверка на теч от газови уредби при прегледа.
Елементарна проверка се прави и с вода с разтворен сапун - намазва се около съединенията.
Ако има теч, ще има мехурчета.
Дано проблемите са дотук!

След това бих направил диагностика на бензин, после при монтьора на ГИ и т.н.
Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016, 08:15 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
red_zac написа:
Но, дали има изобщо такава диагностика, която да ми покаже, къде е проблема (в датчик или какво)?!?

Те повечето диагностики показват едно и също, но важното е какво вижда диагностика който прави диагностиката и как ги тълкува грешките .
Някои я правят диагностиката само за да ти кажат номерата на грешките и да ги изтрият после, други се замислят какво може да доведе до тези грешки, проверяват датчици, изследват "живи данни" и т.н.... докато не открият проблема довел до тази грешка .
Един такъв диагностик, като тези вторите, е колегата rockton, когото ти с лека ръка нарече "разбирач".
Трябва ти такъв диагностик на тебе, за да открие какви ги е сътворил газаджията ти, по който си се захласнал яко. mhihi
Понеже ни нарече всички останали "гадатели", само да ти кажа,че аз лично гадаех само какво точно може да е объркал газаджията, иначе за това, че точно той ти е прецакал колата изобщо не гадая, :wink: сигурен съм на 99.99 % .. :D
И понеже ще се наложи сам да си оправяш колата, понеже специалиста ти не ще да ти отдели време, да те попитам : Обърна ли внимание на това, което ти е написал колегата a_grozdanov ?

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016, 09:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Колега red_zac, пробвай при спиране на колата вечер да спреш газта ръчно от врътката на газовата бутилка и на другия ден непосредствено преди тръгване да я пуснеш пак. Преди време имах подобен проблем с колата на жена ми. След много неуспешни опити на газаджии да намерят проблема, трябваше сам да откривам топлата вода. Оказа се не добре затваряш електрически клапан на сондата на бутилката. От налягането се беше прецакал и втория клапан на самия изпарител, съответно смесваше горивата и ставаше компот. След смяната на газовите клапани проблема изчезна. Успех!

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016, 15:38 
Offline
фен

Регистриран на: 17 Юни 2013, 20:01
Мнения: 232
Местоположение: shumen
Колега този ГИ Нали е във гаранция? какви 5-лв ? Сервиза е длъжен да ти намери повредата и да я отстрани ! Ти нали за това му даде пари да ти сложи газ и да си караш със кеф! Щом е поел парите да си поема и отговорноста !
И Колега бъди по-точен като търсиш помощ за проблема си ! Кога и как не може да запали колата ? На газ или на бензин ?
~~Ефектът е сякаш автоматичният смукач не подава гориво~~ Тука нещо не ти е ясно ! за какво се използува смукача ? за да намали притока на въздуха/кислорода! Ма тук нямаш смукач ! имаш IDLE AIR CONTROL :lovemazda:


Последна промяна tati на 16 Мар 2016, 19:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016, 21:33 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Някъде в постовете споменах, че тук не сме в Сорбоната.
Малко хора тук във форума знаят и ползват точните технически термини и това за мен е нормално.
За колегата @red_zac точно сега едва ли е жизнено важно, че нещо се казва IDLE AIR CONTROL.
Направо се замислих как да формулирам един проблем с моето инжектоплякторче под капака.

Когато на човек му гори къщата, не носиш още дърва за подпалки.
А ние тук в тази тема дружно му доставихме цял кубик.

Безаварийно, колеги!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016, 22:10 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Мерси.

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016, 23:11 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
red_zac написа:
Мерси.

И?
Сподели как си решил проблема, засега не се вижда обратна връзка.
Никой тук не взема пари за съвет, респективно претенции [-X

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2016, 16:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Не съм го решил още.
Сега нямам време за това, но и скоро не ми го е правила.
Вчера сменях маслото на дифа...

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2016, 17:05 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Окт 2010, 17:46
Мнения: 14
Здравей колега,
Имам същата Мазда и ГИ BRC. Досега съм навъртял 30000км на газ и нямам никакви проблеми, така че не мога да ти дам съвет за съжаление.

Но понеже и из искам да сменям масла по дифове и раздатки, може ли да ми кажеш какво масло си използвал и какво количество?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2016, 17:49 
Offline
фен

Регистриран на: 17 Юни 2013, 20:01
Мнения: 232
Местоположение: shumen
Но понеже и из искам да сменям масла по дифове и раздатки, може ли да ми кажеш какво масло си използвал и какво количество?[/quote]


:lovemazda: За диф. 80W90 GL-5 около 1.4л наливаш докато потече от пробката ! Но първо развиваш болчетата и махаш ламаринения капак ! за да източиш маслото и да огледаш диф. Отлепяш капака внимателно да не го изкривиш ! Чистиш, мажеш със херметик и монтираш ! Раздатката само точиш и наливаш от пробките докато протече !около 0.350л-0.400л 75W90 или 75W140 GL-5! :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2016, 22:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
В сервиз ми го смениха. Изсмукаха през пробката старото масло, без да отварят капака.
75w140 GL5 сложих и се побра 1 л общо

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2016, 14:20 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Окт 2010, 17:46
Мнения: 14
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2016, 17:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Така... За проблема ми!
Прочел съм всеки коментар, почти веднага, когато се е появил.
Може би, съм реагирал малко рязко понякога, но не съм искал да засегна някого.
Подразниха ме малко коментарите, че АГУ-тата автоматично и винаги създавали проблеми - нещо, за което аз от години споря с хора, около мен.
Както каза колегата по-горе, явно всеки си има стил на изразяване...
Та, на проблема.
Днес си взех колата от газ-сервиза.
Както бе предложил някой колега, говорих с газаджията и се разбрахме, да му я оставя за цял ден, за да прегледа нещата из начале...
Вчера я е човъркал, но не е открил нищо.
Казва, че този път на 1000% е сигурен, че проблемът не е от газовото.
Настройки на ново са правили и т.н.
30-тина км е навъртял с нея, да я тества...
Понеже често ходя в Пловдив, предложи ми, ако отново ми се случи този проблем, докато съм там, да ида в гаранционния им сервиз на момента, когато се е появил проблемът...
Предложи ми също, ако ходя отново на диагностика тук, да дойде и той и да закачи и техния компютър...
Човекът е точен, той също иска да разбере, какъв е проблемът.
Звънял ми е по тел, да ме пита, как се държи колата (тогава пак бях в Пловдив, а скоро не ми беше правила дерт).
Като се уговаряхме сега, му предложих да му платя изгубеното време. Не ми е взимал пари.

По-горе беше писано за рейката. Но аз не съм наясно и избягвам да човъркам сам засега.
Обикновено колите ми първо винаги съм ги карал на сервиз, като през това време съм гледал, какво правят, докато започна да човъркам сам някои дребни неща, полека-лека...
На джипката даже и маслата ми смениха в сервиз (предвид, че е безплатно), макар да ми е сърбеж...

Понеже, проблемът може още да си седи и да се прояви отново един ден (прави го рядко), решил съм да ида на диагностика някъде другаде, за да потърся и второ мнение...

Течът също не е отстранен. Вчера са го тествали с газ-анализатор, пръскали са със сапунена вода... Теч не са открили, и отново ми казват, да си прегледам гърнетата.
Но, аз и гърнетата съм гледал, няма проблем там.
А, и как би могло да връща газ оттам, че са мирише толкова много...

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2016, 19:35 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Бях убеден, че ще има такъв пост, но се надявах да е с хепи енд.
Ще стане - упоритост и търпение!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2016, 20:26 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
-Та така, поствам в тази тема за последно! Първо, защото си ми далече и няма как да прегледам аз Трибюта, второ защото такава грешка със код Е 1000 Не съществува по никакви таблици нито по OBD, нито по EOBDII Нито по CAN протоколи! Но изхождайки от призумцията че трибюта е Форд ескалибър, значи трябва да се чете по PWM протокол, който си е само Фордов! -И следователно в "мазда сервиз Пловдив", четът невярно или по точно Вярно, нооо не "превеждат" код 1000 без Е отпред -вярно!
-А този Код 1000 във PWM протокола си съществува и си е там, нали си е форд, те са си измислили своя система и тяхна кодировка!..........., но все пак нека се опитват, и дано се учат, никой не се е родил научен, и никой не знае всичко!
-Не бих могъл да давам съвети за кола която не мога да прегледам, всичко е хипотетично а аз не съм врачка!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 11:03 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Колега, засега не бих се засилил от Ст. Загора до София заради това... Докато не ме наскачат дяволите! :-)
За съжаление, нямам и път натам от години.
Повече ходя в Пловдив и затова мисля, да пробвам някъде там...
Дори, към Бургас и Варна може да имам ходене лятото...
Не ме разбрахте. Аз в пловдивската Мазда още не съм бил, само съм чувал отзиви.
А в тукашната нещо не ми вдъхват доверие. Тази грешка 1000 именно те ми я казаха, но може и да не съм разбрал правилно кода...
Да разбирам ли от предния коментар, че и в Мото Пфое ли могат да я диагностицират?!?

Иначе, засега чукам на дърво, че от последното ходене в газсервиза не ми е правила проблем...
Да се надяваме, че се е оправил.

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2016, 06:51 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2015, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Стара Загора
Чукам на дърво, да не чуе Дяволът, но след като бях оставил колата за цял ден при майстора, да прегледа нещата наново, повече не ми е правила проблем...
Иначе, доста я карам.
Лампичката за грешки си свети, де... :-)

_________________
Mazda Tribute, 2.0 4х4, 124 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб