Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2016, 15:51 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Яну 2016, 10:11
Мнения: 16
Местоположение: София
Колеги здравейте,имам Мазда 6 2003г. 2,0 бензин.Февруари месец тази година реших да и сложа газ фобос 2.Две седмици след монтажа почна да пука при рязко подаване на газ на ниски обороти,да заглъхва и да се спъва...газаджията каза,че е нещо по запалването,и да сменя свещите първо.Смених ги -същата работа.След това смених кабелите и се оправи почна да върви нормало.За съжаление 1 месец по-късно почна пак да се държи по същия начин.Реших,че явно и бобината е заминала и я смених и нея,имаше някакъв ефект,но продължава понякога да заглъхва на ниски обороти като и се подаде повече газ и да пука.От какво може да е проблема,след серия разговори с газаджията,той ме убеди че едва ли има проблем в газовата и в настройките,но вече се чудя кво да правя,аман.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2016, 22:30 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Привет, колега!

Хубаво си описал проблемите на газ, но не споменаваш изрично все пак, че те липсват категорично на бензин.

Направи една хубава и сериозна диагностика на двигателя, за да си сигурен, че там си о'кей.
Покарай я надълго, на късо, ускорения, топла, студена и виж как се държи колата.

Ако всичко вече е наред, проблема остава в настройките и монтажа на ГИ.
Евентуална смяна на газаджията зависи от горната ситуация.
Фобос е добра система с оптимално съотношение цена/качество и с доста възможности за настройки.
Плюс три режима за различен стил на каране.
Не е проблем да се настрои този инжекцион, два такива са на служба при мен. :)

Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2016, 07:11 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
kv_petkov написа:
Колеги здравейте,имам Мазда 6 2003г. 2,0 бензин.Февруари месец тази година реших да и сложа газ фобос 2.Две седмици след монтажа почна да пука при рязко подаване на газ на ниски обороти,да заглъхва и да се спъва...газаджията каза,че е нещо по запалването,и да сменя свещите първо.Смених ги -същата работа.След това смених кабелите и се оправи почна да върви нормало.За съжаление 1 месец по-късно почна пак да се държи по същия начин.Реших,че явно и бобината е заминала и я смених и нея,имаше някакъв ефект,но продължава понякога да заглъхва на ниски обороти като и се подаде повече газ и да пука.От какво може да е проблема,след серия разговори с газаджията,той ме убеди че едва ли има проблем в газовата и в настройките,но вече се чудя кво да правя,аман.

Ако проблема го има и на бензин, проверете луфтовете на клапаните, сигурно има някой натегнат.
Ако обаче е само на газ, изобщо не му вярвай на газаджията, показвай му директно 2 жълти картона . mhihi

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2016, 13:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 22 Яну 2016, 10:11
Мнения: 16
Местоположение: София
Здравейте колеги,мерси за бързите отговори,а колкото за работата на бензин-просто забравих да пиша,че колата си върви перфектно на бензин,а за газовата уредба газаджията надълго и нашироко ми обясняваше,че такъв проблем не може да прави газовата,а просто не се изгаряло горивото от недобро запалване на сместа в някой от цилиндрите и затова гърмяла....най-странното беше,че при смяна на кабелите се оправи,но само за 1 месец,възможно ли е да е от калпави кабели,взех кабели Tesla сравнително евтини,но ми ги препоръчаха,че са читави.....Между другото колата имаше скоро пак подобен проблем,но при високи обороти на газ,забиваше и не вървеше...Оправиха я бил запушен някакъв клапан от некачествена газ,не знам дали няма връзка и това...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2016, 21:53 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Колега @kv_petkov,

човешките сетива са несъвършен инструмент за измерване на физични и химични величини.
Поради това сме създали инструменти, прибори, тестери и т.н.
Виж, при любовта е обратното - сърцето никога не лъже. :)

Твърдението
kv_petkov написа:
колата си върви перфектно на бензин

не е равнозначно на
"компютърната диагностика не показа никакви проблеми и грешки".

Елиминирай възможността за проблем в двигателя на бензин,
за да остане проблема само в ГИ.
Така спокойно ще отидеш някъде за второ мнение.

Както описваш проблема, нещата вървят решително към ГИ, но не си 100% сигурен.
Много ми се иска да кажа, че новите ми летни гуми са супер, но не е коректно, а просто субективно. :)
Целта ми е аргументация и споделен опит, а не заяждане. :|

Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2016, 09:54 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Направо отиди без да се обясняваш при втори газаджия ей така да ти каже той от какво мисли че е без да споменаваш мненията на първия, а и една компютърна диагностика няма да навреди никому ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб