Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017, 10:04 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Здравейте, отскоро и аз се сдобих с Mazda Premacy 1.9 100 к.с бензин. Купих я от частно лице с монтиран газов инжекцион, по думите на собственика - Landi Renzo.
Първото нещо, което ме предупреди предишния собственик е, че заради газта Check Lamp-ата свети. Ок, казах си, това съм го виждал на доста коли с газ. Отидохме при един негов човек и с лаптоп закачен към колата изчисти грешката.
После да съм карал има няма 200 километра и чек лампата светна пак. Спрях да й обръщам внимание, защото очаквах пак да се появи. Двигателят не ми правеше проблеми, нямаше разлика като звук или движение на колата, спрямо времето преди да ми светне лампата.
Вчера заредих на една петролска бензиностанция ГАЗ. Изминах около 30-40 км и по едно време колата почна да тресе. Ведна ми стана ясно, че сигурно е от газта, превключих на бензин и колата спря да тресе. За сметка на това, чек-лампата почна да МИГА.
Тука си казах, че може да е нещо по-сериозно, защото не съм запознат с чек грешките. Какво да правя, отидох до най-близкият град и там потърсих някой друг сервиз за диагностика. Уви събота след 14:00 не работели, но двама ми казаха със сигурност, че било заради газта, да съм карал на бензин и след няколко запалвания чек грешката ще изчезне. Е след 4-5 палене чек лампата спря да мига и си продължи да си свети постоянно, както обикновено.
Минах още около 300 км с няколко спирания за почивка/тоалетна и т.н. и така стигнахме до Карлово. Паркирах колата, отидохме да хапнем и след 2-3 часа, като тръгнахме за Пловдив (аз живея и работя в Пловдив), чек лампата не светеше. Викам си, брее и ако този проблем се оправи от карането на бензин. Да ама временно. След около 20-на километра чек лампата започна да мига (на бензин), после за известно време си светна постоянно, после в продължение на още 30-на км мигаше и последно, мисля, пак си свети постоянно.
Някъде четох, че мигането на чек лампата, означава неправилно палене на двигателя. От единия сервиз ми казаха по телефона, че броя на миганията показвало, в кой цилиндър се било получило прекъсване. Та си мисля, да не би нещо свещи/кабели да са ми за смяна.
На какво може да се дължи това мигане/постоянно светене на чек лампата и по-интересното е, че макар и за 20-на километра лампата беше спряла.
ПП: Можете ли да ме насочите към сервиз в Пловдив, където могат да диагностицират проблема.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017, 13:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Баджанака кара Примаци дизел. Имаше разни проблеми и къде ли не ходи, накрая в официалния на КИА (бивш Мазда сервиз) на "Брезовско шосе" хората му оправиха всичко и на доста добра цена като се има в предвид, че е официален сервиз. Най-важното е, че имат апаратура за диагностика за Мазда, защото почти никъде няма из Пловдив.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017, 15:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Говорих с Янко от Септември. Tой оправи проблема на Колтека на баща ми (Мазда 626), за съжаление газовата е някакъв сбирщайн и не знам коя част коя марка е, та се разбрахме в четвъртък да му звънна да се уговорим за събота да отида при него да я погледне.
Интересното е, че чек лампата свети и на бензин, в началото си мислих, пък и бях чел някъде за хора с подобен проблем, че ако е грешка от ламбда сондата (неразпозната смес) грешката се записва в паметта на компютъра и дори и да се откачи захранването няма да се махне. След малко ще ида да преместя колата, че снощи не намерих място пред блока и ще пиша дали свети и дали свети постоянно или мига, може и да направя клипче.

Заснех видео клип при запалване на студено на бензин. Направиха ми две неща впечатление.. Едното е, че се усещат едни много леки прекъсвания (може да се дължи на бензина) на свободна. И второто е, че дори след като загря двигателя, когато изфорсирам, леко се усеща едно леко затормозяване в началото някъде при преминаването на 1000 оборота, а малко след тях се оправя. Когато обаче плавно натисна педала, това "затормозяване" го няма.
Лошото е, че микрофонът ми е много кофти и не долавя ниските звуци. Например тези леки притрепвания, за които говоря. Но на второто клипче, ако се наблюдава внимателно може да се види, как телефонът ми, който е подпрян на волана се разтриса леко, което е от вибрациите, породени от двигателя.

Започвам все повече да се чудя дали има вероятност нещо по свещи/кабели да не е наред.
Във всеки случай ще я закарам при Янко, но ми се ще да сондирам предварително малко мнения.
Видео при палене (студен двигател): https://youtu.be/XJx5eXqeY0w
Видео при загрят двигател (около 1-2 минути след първото видео): https://www.youtube.com/watch?v=Fj9MCwK ... e=youtu.be

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2017, 14:47 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Така ,днес се върнах от Янко. Това, което ми каза той е, че заради многоточковото впръскване, газовият инжекцион не работил правилно. Оказа се, че газовият инжекцион е LPG Tech, дюзите са LPG Dragon, изпарителят Shark.. Човекът свали от техния сайт програмата за LPG Tech, ъпдейтнахме дори до последния фърмуер на газовата, но за съжаление хардуерът е явно стар, защото нямаше опцията Мазда обедняване. С човекът направихме тест в реално време, записа данните на бензин и ръчно калибрира газовата система. Като цяло няма разлика между бензин и газ ДО като не спрях първия път да пийна кафе и да отпочина, че още от леглото в колата... Като цяло сега ми направи впечатление, че при ниските предавки 2-ра 3-та при определени обороти, когато задържам на тия обороти газта прекъсва.. В повечето случаи се получава тресене на колата (придърпване), но понякога колатта си върви и чувам как двигателят носи един прекъсващ звук, т.е Ръъъм-пауза-ръъм-пауза-ръъъм-пауза.. Странното тук е, че успоредно със слушането на звука наблюдавам оборотите, които НЕ ИГРАЯТ.. Възможно ли е да е от самата газ, да е нискокачествена и може би от боклуците в нея или някой запушен филтър (не се сетих да го накарам да погледне филтрите). Та, мисля тия дни да я покарам още малко, ще сипя газ от другаде и ако продължава да прави същите неща, ще отида пак при Янко.
Искам само да отбележа две неща:

1. Проблемът с тресенето го нямам на бензин в същите условия или поне е неосъзаемо.
2. Когато усетих проблемът, не бях съвсем сигурен, защото нямаше как на извънградски път да карам с 10-20 км/ч.

ПП: За 100-те (грубо 100, иначе са към 90) км, които навъртях наобратно, поне чек лампата ми не светна. Има възможност утре да отскоча до Ямбол, та за това разстояние, ако има пак проблем с чека, ще си го покаже.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 16:36 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2013, 13:19
Мнения: 264
Местоположение: Пловдив
Здравейте,

следя и тази тема. Имам сходен проблем, насочил съм се към кабели на свещите. Също имам придърпване на ниските обороти, а когато колата е на място и се подава газ се чува едно леко задавяне или засмукване, не мога да го определя.

Не успявам да намеря информация къде в Пловдив или около Пловдив може да се отиде на диагностика, да закачат колата и да проверят всичко.
Виждам, че единствено колегата от Пловдив съветва за сервиза на "Брезовско шосе", актуално ли е като сервиз?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2017, 15:39 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Малко светлина по темата.. Отидохме при Rockton.. Неговата диагностика е, че катализаторът си беше отишъл, имах грешка - P0421. Посъветва ме да си намеря ауспухджия и да сложим една специална втулка с катализаторен елемент, за да "лъже" втората ламбда сонда, че всичко е наред. При него на компютъра ясно се виждаше, че втората ламбда сонда показва графика като първата - тази преди катализатора. Сложихме днес втулката с катализаторния елемент, но по мнение на Иван трябва да сменим газовия компютър, защото този не поддържа опцията "Мазда обедняване". Тъй като газовата инжекция е с LPG Tech ONE, си мисля да ида в сервиза на LPG TECH, след предварително проучване какъв компютър и колко ще ми излезе смяната, и да сменим само компютъра + - окабеляването. Предполагам, че в LPG TECH Стара Загора, трябва да могат да направят настройките така, че да си работи добре колата. Към днешен момент колата върви перфектно на бензин, като на газ когато му скимне прекъсва, особено на дълъг път се усеща така, все едно постояно подавам и отнемам газта, а оборотите не се менят. Изминал съм около 2000 км откакто забелязах проблема (когато пуснах темата).

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2017, 21:33 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Провери дали твоят модел двигател удвоява броя на впръскванията в определен диапазон на оборотите.
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=52&t=25825&start=30#p330120
Fobos не е премиум ГИ, но я има тази екстра "Мазда обедняване", както и други...
Дано успееш с LPG TECH и това да е решение на проблема.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2017, 10:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Да, за същото става дума. Двигателят е DOHC - двукратно впръскване и тогава Яни от Септември се наложи да направи ръчни настройки. Тогава той самият каза, че газовият инжекцион не е за моята кола. Сега за това искам да сменя само компютъра, без да сменям кабели, защото ще ми излезе по-солено иначе. Пък и ще говоря с LPG TECH, трябва да ми дадат гаранция. Ако не могат да се оправят, да си ми върнат парите и тогава ще мисля за друг ГИ.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 06:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Малко просветление по темата.. Като ходих при Rockton, се оказа, че ми е заминал катализаторът. Той ме посъветва от Стара Загора, да отида при едни пичове, където махат втората лабда сонда, слагат на нейно място втулка с катализатор и на нея завиват ламбда сондата. При мен това махна грешките, които преди се записваха в компютъра - за изгорелия катализатор и неуспешното палене в няко от цилиндрите. Сега проблемът на газта си остана, като говорих и с LPG Tech - Стара Загора. Имам два варианта с компютри, които могат да се сменят - единият няма да изисква смяна на кабелите, другият ще изисква, та, другият месец ще я оставя в Стара Загора колата и след като сменим ккомпютъра ще пиша как са се развили нещата. Сигурен съм, че и други хора имат или ще имат подобни проблеми.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 13:24 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Човече , истинските ГИ са малко ....
Твоя ЯД съм го брал преди 10 години ...... с БМВ 735I Като на Транспортер 1..... Бях в самата Фабрика на BSM / FOBOS и тогава нямаше решение.
От тогава до сега (преди да взема дизеларката) Само и единствено AC STAG .... Философията ти със смяната на компа отнема само няколко часа Дори да сменяш кабелаците.
На такива ядове си ги правя сам т.е. смяната на Пиновете и компа Не плащам на разбирачи за да няма ядове. Та въпросните Господа от AC STAG , покриват всякаква гаранция не зависимо кой го е монтирал. Също така почти Всеки комп , е и за Ротакс двг съвместим и както имах познат в миналото Единствените които са 100% съвместими с РЕНИКС системата ако някой я е чувал изобщо. С две думи "Нема Животно" което да му се опре. Изключително адаптивен и удобен. Ако се възползва някой от системата с ОБД - настройката протича с каране на Бензин след това само се натиска да мине на газ....оттам насетне Абсолютно автономно се настройва всичко без човешка намеса с малки изключения. Това беше преди 5 години.... :-)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 23:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
такам това е вярно което казваш, но само за сероята Stag300 и Stag 300 premium като разлиакта в двете е че Премиум има ОБД ,а нормалното 300 се адаптира по тримове и ламбда сонда. грешно е да се обобщава че едва ли не всеки Стаг е чудо!!!
Системата им е много добра Да,аз също я ползвам , но както казах само серията 300, докато стаг 200 е по-дървен от Фобос и то доста- говоря като меню и опции за настройка.
Тоя LPG тек или е стара версия или супер нискобюджетна за да не се справи с това впръскване ,а и за да няма опция мазда обедняване. Аз лично за експеримента съм правил мазда демио 1.5 с Фобос4 без да включа опцията за обедняване и колата вече върви 20 хил км без никакви ядове, нософта се справя с отработването на времената добре.
На скоро открих и че "великите" Ловато имат толкова евтина серия компове,че нямат опция дори да закачиш ламбда сондата за да я виждаш, камоли да я инвертираш и им е толкова умрял Софта,че да си бяха останали на ниво обикновени газови- там поне бяха наистина голяма марка....
най важното за една японска кола е освен софта на газовата да е читав,а и да се сложи хубва бърза рейка, подчертавам и хувбава понеже някой слагат 1.5 ома обикновен рейл и си мислят че е ок,амо нее съвсем Ок за съжаление.
Хубава и бърза рейка е Baracuda 1,9 ома и работи с газови времена по 2.1-2.2мс и реално ги отработва добре а не само на хартия :)
Отделно да дам бонус инфо за хората които сами си ровят по газовата- ако имате празен ход на газ с коефициент по голям от 1.2 то нещо не ви е съразмерно (било то дюзи или налягане на газта или и двете) същото важи и ако пикът на товар е с повече коефициент от 1.5-1.6

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 09:55 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Така колега , Стаг Версиите които говориш са Архаични вече това 1во . :-)
Второ , Версии има за всичко - Затова казвам , че питаш ли Господа на АГУ тата какво ти трябва НЯМА да сбъркаш.
Грешно е да твърдиш , че Фобос имат ... Фобос казват ОКЕЙ няма ядове монтират и .!. се почва .... Щото видиш ли идея си нямат за какво иде реч....
И да разбира се , за кола като горе споменатата не бих монтирал СТАГ 200 който дори не се предлага... Затова пък дори този на 7+ години като 300 и 300 Премиум и забравяш ... Луната спи! :-)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 17:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Компютърът, който е монтира в момента е LPG-one. Защо искам да МИ сменят компютъра, за да може да експериментирам, без да си блъскам глава и да се ръся излипни пари. Второ по този начин ще озаконя газовата уредба и трето ще имам "гаранция", т.е ако пак ми прави проблеми, да си взимат компютри и кабеляци и да ми връщат парите.
Проблемът, според мен ми прави именно двутактовото впръскване. ИМам чувстовот, че времената за впръскване на газта не са наред и за това при каране се усеща, че колата си подава и отнема газта, когато си реши (при натиснат педал естествено). Оттова подаване на газ и отнемането й колата, все едно, че придърпва, но е едно по-провлачено.
Освен това, ако сега си сменя само компютъра, мога да си запазя кабелите и да спестя от ново окабеляване. АКо обаче се наложи да сменям и кабелите (единият компютър с OBD букса иска смяна на кабелите, тогава вече, ще се оръся повечко, но пак е по-евтино решение (предполагам) от смяната с друга марка.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 09:13 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Колега , недей се филмира.... за 25 кабелчета и поялник за няколко часа и си с какъвто комп искаш....
ОБД ? Това са още 2-3-4 кабелчета да не мислиш че са повече .....?!
Вземи нещо което ти върши работа!
Кабели за Диагностика има за почти всичко Фобос , БСМ , СТАГ .... каквото искаш....
Аз пак казвам , монтирал съм СТАГ 300 Премиум Е нема такова чудо ( да вярно беше 2011/2012) на кола 2004та с ОБД .
Монтирах карах на бенз докато изпише ОК - щракнах на газ и повече не съм пипал ! :-)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 19:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
въпросът е да не си сменям сам компютъра, а да го напрсви сервиз и да ми издаде сертификат.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 20:49 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
zliq_zmei написа:
Така колега , Стаг Версиите които говориш са Архаични вече това 1во . :-)
Второ , Версии има за всичко - Затова казвам , че питаш ли Господа на АГУ тата какво ти трябва НЯМА да сбъркаш.
Грешно е да твърдиш , че Фобос имат ... Фобос казват ОКЕЙ няма ядове монтират и .!. се почва .... Щото видиш ли идея си нямат за какво иде реч....
И да разбира се , за кола като горе споменатата не бих монтирал СТАГ 200 който дори не се предлага... Затова пък дори този на 7+ години като 300 и 300 Премиум и забравяш ... Луната спи! :-)

Аз твърдя каквото и да е за Фобос зашщото съм го слагал и тествал на Х брой коли , а не защото бате чул по телевизията :)
Повечето им доверени (оторизирани) сервизи са пълен смях като цяло , но това е друга тема.
300премиум си е медец за работа така е, просто е доста интуитивна система . Скоро стаг ще пускат обобщена система и ще има една версия комп за секвенционални инжекциони.

Към колегата с проблема.
Обд опцията на дадена газова е с просто едни 3 кабелчета повече и доста марки спекулират с това и цената а всещност кмпа е същия ама с друг кабелаж и/или корпус.
Иди в сервиз и им обясни ясно драмата и ги попитай да отговорят Ясно и те дали ще ти оправят нещата с предлагания от тях комп, да няма после недоразбрали и сърдити

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 02:16 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Така или иначе ще отида в LPG Tech и ще ги попитам. Идеята ми беше, да не си играя прекалено много на проба-грешка, а да се ориентирам и опитам да уцеля правилния с по-малко опити.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2017, 09:18 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
@don_pepone
Какво да съм чул ?!?!?
Аз съм ги монтирал след като в Официалния ФОБОС не можаха да я направят .... ако това за теб е Чул - Жив и Здрав!
И не разбрах каква ти беше идеята на Поста в моя посока . Нито съм подвел колегата нито съм го насочил към Некъдърниците и другата ти тема .А той иска качествен монтаж и настройки които "специалистите" от Фобос най много да направят на кайма ! Както ти сам се изразяваш!
По горе съм го и написал ако си ЧЕЛ - ДА имат настройките - но монитрат ли тея пичове гледай какво става ......!!!
Затова ако обичаш извини се за тона си , т.к. не виждам , нито с какво съм го подвел , нито съм сбъркал с това , че Фобос за мен в моя регион НЯМАТ читави кадри!
пп. Аз също съм монтирал на Х коли , не си единствения в БГ!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2017, 09:37 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
Не се пали толкова, явно не си ме разбрал.
С израза " а не бате гледал по телевизията" визирах себе си а не теб и имах предвид , че твърдя че Фобос (като марка компютри и софтуер) могат много неща и е съм ги тествал и затова го твърдя ;)
И затова споменах че доверените им сервизи са пълем Леш и претупват нещата.
Ибв заклюение къмбтеб само ше обобщя, че на базата 2-3 накадърни сервиза не трябва да Обобщаваш една марка като Не добра.

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2018, 18:52 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Декември месец, заведох колата в LPG Теch представителството в гр. Стара Загора и по-точно в техния сервиз. Без смяна на компютри, без нищо, само с настройка, колата върви вече 2-ри месец без пробем, като я карам градско и извънградско. Пичът от фирмата представител на LPG явно си разбира от работата.
ПП: Оттогава до сега съм навъртял около 2-3 хил. километра.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2018, 20:03 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Алилуя....Наи накрая да си доволен от този модел.Досега само проблеми съм чел със нея.Къде ги купувате такива не знам... :? а е егати здравият и качествен автомобил.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 10:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
Ами.. според мен моделът е доста читав, проблемът е в годинките. Все пак моята е 2001г по регистрация и едно по едно нещата се обаждат. А за газовия компютър, ами иска си правилния човек. Вече имам около 4-5 хиляди километра предимно каране на бензин градско, извънградско и смесено и нямам ядове (да чукам на дърво).

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2018, 18:56 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Явно съм останал със погрешно впечатление че не ти харесва колата. :oops: Споменавал съм го вече 3 години карах такава бензинка 114 коня.Разкошна кола и поведение на пътя.Сега съм със 5ца уж по нова и би трябвало да е по хубава но не....Примасито има повече плюсове.Признавам си че имах по големи очаквания за 5та но със нищо не превъзхожда баща си един вид...може би по обезшумена е само.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2018, 08:05 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Май 2017, 16:03
Мнения: 79
Местоположение: Пловдив
И аз съм чувал такива отзиви за 5-цата. Иначе съм супер доволен от Premacy. Наистина като стабилност на пътя е супер, въпреки, че е ван. Наистина е малко шумничка, но беше кажи речи единствената кола, отговаряща на критериите ми. Общо взето семейна кола. Става и за градско и за дълъг път, лесно се маневрира с нея. Доволен съм, че и отгоре. Лошото е, че колите, които купуваме са 10+ годишни и времето си казва думата.

_________________
Mazda Premacy 1.9 100к.с 2001г. бензин + газ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб