Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 22:30 
Offline
любител
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Ное 2017, 21:27
Мнения: 1
Местоположение: София
Привет, колега.
Става въпрос за мазда 6, GH, 2009г. 2.0 бензин, 147 коня с газ BRC Sequent Plug'n'Drive.

Имам следния проблем:

Малко история:
Преди 3 месеца имах проблем със запалването, сменихме изпарител и се оправиха нещата. Сменихме и двата филтъра
Изминаха ~3500 километра от тогава.
Всичко си беше добре.
Една вечер преди 2 седмици , колата тъкмо премина от бензин на газ, студено беше навън и аз я изрязах доста до около 160, за да проверя
баланса на гумите, започна да претриса и показа чек енжин, спрях на място и преминах на бензин, няма проблем. Минах пак на газ, претриса. Гумите не бяха балансирани добре и тресеше яко, не съм сигурен от гумите или от газта се разтресе тогава.
Отидох до BRC на другия ден, те ми казват свещи, бобини, аз не разбирам, дадох им 140 лева за свещи и смених една бобина, която беше извън норми.
Проблема остана. На свободна леко претриса и при рязко подаване на газ се спира за половин секунда към 2000 оборота и продължава.
Казват ми нищо не отчита като грешка, не можем да я хванем, като се счупи пак, донеси я да видим какво показва...
Реших да търся сам. Разбрах, че когато е супер загряла, ама много, проблема с прекъсването го няма, а тоя проблем с рязкото подаване
на газ съвсем леко се забелязва, почти изчезва.
Днес както карам и изведнъж при рязко подаване на газ от ниски обороти вече се спъва , прекъсва и минава на бензин. Пробвах с плавно подаване на газ, на място ако е супер плавно няма проблем, но ако е леко по рязко и пак става така. Не мога и да тръгна като е на скорост дори и съвсем с лека газ.
Заредих на Шел за 20 лева, защото беше останала малко газ, за около 60-80 км , но същата работа.

Моля за помощ.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2018, 19:00 
Offline
фен

Регистриран на: 17 Юни 2013, 20:01
Мнения: 232
Местоположение: shumen
Смени пак горивния филтър за газта ! Колата на пропан-бутан ли е ! Някъде си заредил лоша газ ! Да ти проверят и инжекторите на рейката може да са се прецакали от калпава газ и да изпускат газ! Веднъж си сменял филтрите и се е оправила !!!!!!!!!!!!!!!! Защо сте сменяли 2-ве неща едновремено, може испарителя да е бил в ред ? Пробваш едно по едно, ако газаджиите ти не са в час ? нищо че марката е BRC -няма кой да чуе петела !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2018, 22:18 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2016, 15:50
Мнения: 71
Местоположение: София
На Субарото което имах , проблема ми се оказа от замръзващ изпарител. Като станеше -10 градуса и карам по магистралата , настъпя ли я прехвърляше веднага на бензин, смениха позицията на изпарителя по близо до мотора да не го обдухва толкова вятъра и се оправи.. Другото което сменявах тогава е и клапана отзад на бутилката, че като станеше студено, ту прехвърли на газ ту на бензин. Доста гняс събира тая гад ако не е сменявам или чистен е хубаво да се огледа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2018, 12:24 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Оставяш я на газаджиите които са ти монтирали ГИ-то да си оправят бакиите. Автомобила ако ти работи нормално на бензин,им кажи хич да не се правят на ощипани "булки". Не си длъжен да плащаш за некъдърноста им. Да ти сменят годни части,а проблема да остава.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2018, 10:04 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Отиваш ей тука и каквото има за оправяне Тони ще ти го оправи :)

Ето ти и телефон:
О899906508

Кажи че си от Мазда форума ;)

П.С. не гледай какво пише в GoogleMaps на табелата. Там вече се помещават други хора :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2018, 23:01 
Offline
любител
2007 Mazda 5

Регистриран на: 16 Апр 2015, 21:42
Мнения: 19
Местоположение: Ямбол
Аз имах същия проблем, при мен се оправи със съвсем леко увеличаване на налягането от изпарителя...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб