Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за газова
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 13:11 
Offline
любител
2000 Mazda 626

Регистриран на: 09 Апр 2014, 11:47
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги трябва ми съвет относно каква ГИ да се сложи на маздичката 626 2001г. 2.0 115 кончета е мотора. Поисках оферта от Ласков Газ Пловдив и ми даде тези цени и видове:

Стаг-200 - 780 лв.
LPG-Tech- 780 лв.
BRC- инжектори Алба 980лв.
BRC-инжектори Хана 1150лв.
BRC-инжектори Брц 1280лв.
Бутилка на мястото на резервната гума +50лв.

Каква е разликата в системите-освен цената от 500лв. Или да речем примерно най-евтиния БРЦ и скъпия? Каква е тази разлика в тези инжектори? Старата кола е с обикновена газова на Ловато. Просто тази цена на бензин вече и разликата от 1.30 за кило почти си е направо кошмар.

_________________
Изображение

626 GF Hatchback 2.0FS


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 17:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами мисля, че е трябвало да питаш Ласков за разликите. Едните са по-качествени, другите не чак толкова, но разлика няма да усетиш според мен.
Като цяло БРЦ си е най-добре от изброените, но не знам колко е рентабилно да наливаш пари в тая кола на 17 години (нищо лично). Не знам как си с ръждата, по колко караш на година и колко още мислиш да я караш тая кола, но ако си решил да слагаш газ - слагай най-евтината.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 17:46 
Offline
любител
2000 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 09 Апр 2014, 11:47
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
donpeev написа:
Ами мисля, че е трябвало да питаш Ласков за разликите. Едните са по-качествени, другите не чак толкова, но разлика няма да усетиш според мен.
Като цяло БРЦ си е най-добре от изброените, но не знам колко е рентабилно да наливаш пари в тая кола на 17 години (нищо лично). Не знам как си с ръждата, по колко караш на година и колко още мислиш да я караш тая кола, но ако си решил да слагаш газ - слагай най-евтината.


Ръждичка има избила по задните вежди малко-все още не ми дразнят окото. Оффф последните години не мога и 10к да направя за година и идея си нямам още колко ще я търкалям. Просто като се бръкнах да ида до Поморие и да се върна заминаха едни 100лв и отгоре за бензин и си е кофти. Като цяло тези евтините газови или най-евтиния БРЦ-айде 200лв. разлика се ядват-мнения за тях? Не съм ходил до сервиза на Ласков-офертата я получих по фейсбук от страницата им. Ако кажете и друг добър газаджия в Пловдив пак е добре. За Ласков просто доста добри коментари чета в нета.

_________________
Изображение

626 GF Hatchback 2.0FS


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 18:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
И аз съм слагал при него. Колата беше нова на 8000 км. и за това избрах БРЦ-то с инжектори БРЦ за 1350 лв.. Колега има Мазда 6 2.0 бензин и си беше сложил няква полска за 700 лв.. Еми и двамата нямаме проблеми, а той й навъртя 100 000км. за 4-5 години. Правил е пътувания до Англия, Турция и къде ли не, проблем на газ никакъв.За това ако слагаш - сложи по-евтината.
До Поморие ако даваш 100 лв. за бензин, на газ ще даваш 60 лв. Прецени си хубаво дали си заслужава.
Аз също карам по 10 000км/година, но възнамерявам колата да я карам дълго време живот и здраве и за това сложих скъпа. Ако мислиш след 2г. да я сменяш, по-добре не слагай.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 18:49 
Offline
любител
2000 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 09 Апр 2014, 11:47
Мнения: 40
Местоположение: Пловдив
donpeev написа:
И аз съм слагал при него. Колата беше нова на 8000 км. и за това избрах БРЦ-то с инжектори БРЦ за 1350 лв.. Колега има Мазда 6 2.0 бензин и си беше сложил няква полска за 700 лв.. Еми и двамата нямаме проблеми, а той й навъртя 100 000км. за 4-5 години. Правил е пътувания до Англия, Турция и къде ли не, проблем на газ никакъв.За това ако слагаш - сложи по-евтината.
До Поморие ако даваш 100 лв. за бензин, на газ ще даваш 60 лв. Прецени си хубаво дали си заслужава.
Аз също карам по 10 000км/година, но възнамерявам колата да я карам дълго време живот и здраве и за това сложих скъпа. Ако мислиш след 2г. да я сменяш, по-добре не слагай.


Ясно , мерси колега. В общи линии като при телефоните марката вдига цената значи. Като цяло мислех да я сменям като се върна от УК-ама пусто сметките ми излезнаха криви с парите та поне 1 газова да се лепне и да си я карам повечко километри като ми е евтинко

_________________
Изображение

626 GF Hatchback 2.0FS


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб