Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2018, 14:08 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Дек 2018, 13:45
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте колеги,

От около 1 година шофирам ( Mazda 3, 1.6, 2005 година с инсталирана БРЦ газова уредба). През месец септември, прибирайки се от море, ми свърши газта и започна да свири системата, но в момента в който натиснах копчето за спиране на звука и преминаване на бензин ми светна "Check Engine" иконата, като от тогава до сега, докато карам ми свети и изчезва на всеки 4-5 секунди.

Досега ходих в 3 сервиза и правих 2 диагностики. Никой от майсторите не може да разчете какъв е проблема на автомобила и защо свети иконата. Първоначалната диагностика изкара 2 грешки в детонационния датчик и ми казаха, че трябва да се смени. Това не се случи, поради това,че майстора не можеше да свали колектора. Ходих във втори сервиз в който след прегледа ми казаха, че датчика си работи и няма нужда да се мaха. Преди няколко дена ходих и на трето място за диагностика но така и не успяха да се вържат към газовата уредба. След свързване към компютъра на колата ми казаха, че алтернатора подавал повече напрежение от колкото трябва и това можело да бърка електрониката.

Като цяло вече незнам към кой да се обърна и какво да направя. На мен не ми пречи това, че свети иконата, защото колата си върви без проблем. Причената поради която искам да оправя това нещо е продажба. Някой който има подобен проблем, моля да сподели. Ще съм Ви благодарен.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб