Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2013, 14:00 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Апр 2013, 13:33
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте,

Преди дни си закупих въпросното чудо на японската техника. Двигател 1,5 (вече ми е мъничък, но какво да се прави с тия данъци :( ), първа регистрация февр. 99, от австрия принципно уж със сервизната история (има 2 визитки на монтьорите), няма много ръжда отдолу, на (!) 127 хил (вече 128 хил, навъртях над 1К миналата седмица), което леко ме съмнява, от друга страна салонът е супер запазен и по таблото и винтовете на скоростомера няма следи от бърникане, което ме кара да мисля, че може и да са реални.
Това, което ме притеснява е, че колата вероятно е имала своите приключения - задната броня не е напасната добре, няма равна линия, а и задните престилки (май така се казват) на калниците липсват). Отпред, вдясно (страната на мъртвеца) луфта също е видимо по-голям отколкото от лявата страна, може би си личи дори на снимката. Знам, че тези признаци са сигурен белег за неприятности, както и че има разни спортни елементи - спойлер, ремус, гумите са по-ниски, но като я покарах и като я гледах не можах да се удържа. Какво да се прави - емоции. Иначе изглежда доста гледана - по окачването нищо не помръдва, висят бележките по филтрите и по маслото. За тия над 1К (от Търново, от където я взех, до София, където живея и от Сф до Бургас и обратно за регистрация) нищо не ми е дало повод за притеснение. Само дреболии, от сорта на стандартното свирене от страничното огледало (моля споделете, ако може да се оправи), поразклатените стъкла на вратите, особено на шофьорската + лош контакт на предния десен фар, който ту свети, ту не свети на къси.
Понеже тепърва предстои да я водя на подробен преглед (знам, че трябваше предварително да го направя, но нямаше как) - геометрия, компютър, окачване, масла, филтри, течности, ще се радвам да споделите за кое да гледам особено внимателно и евентуално да препоръчате някой, който се е занимавал повечко с този модел.
Между другото, от Бургас до Сливен (99 км), по магистрала и обикновен път със 120-130 + 50 в населени места засякох 6,34 л. разход, стори ми се добре.
Ще се радвам на вашите коментари и препоръки.


Прикачени файлове:
meine mazda 4.jpg
meine mazda 4.jpg [ 30.41 KiB | Прегледано 9821 пъти ]
meine mazda 3.jpg
meine mazda 3.jpg [ 33.69 KiB | Прегледано 9821 пъти ]
meine mazda 2.jpg
meine mazda 2.jpg [ 47.78 KiB | Прегледано 9821 пъти ]
maine mazda.jpg
maine mazda.jpg [ 43.06 KiB | Прегледано 9821 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб