Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 18 Май 2021, 02:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 25 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 2, Cx5, 3
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 17:51 
любител

Здравейте, колеги. Дойде момента в който съм решил да си взема нов автомобил. Предишният ми беше mazda 3 bk 2008 автоматик с 4 скорости. Продадох го поради няколко причини, но главно заради високият разход на бензин 8.5-9 зависи от настроението ми стига и до 10+. Втората причина беше, че по магистрала с по висока скорост от рода на 100-120 колата имаше голям звук в купето и това ме дразнеше ужасно много понеже съм любител на по-дългите разходки. Да спомена, че живея в топла държава (Кипър) и колите са внос от Япония. Тука вървят главно Японските коли понеже частите им са най-евтини, а е пълно с мазди. Първият модел, който съм харесал е Mazda Demio (2), 1.5 turbodiesel, at, touring. С голяма част от екстри като джантите с два цвята, лед, ксенон, старт стоп и т.н., 2017 г. 38 000км. Колата е уникална с отопление на предните седалки и още много. Проблема е, че ми се вижда леко малка от вътре и за това гледам нещо по-голямо като Mazda axela (3), но дизел, автоматик и с тези екстри ми излиза над 14000 евро като се има на предвид, че повечето са 1.5 бензин, автоматик, а двойката е 11 000. На същата цена имам и предложение за CX5, автомат, 2013 на 100 000км. Хареса ми, голям е, удобен, но разхода е прекалено голям спрямо това, което прочетох във форума. Казват, че дизеловите били проблемни и т.н., но тука е пълно с подобни модели. Вие какво мислите? Заглеждам се и по други марки коли, но не ми харесват изобщо. Все пак търся нисък разход(за това търся дизел), да има добра шумоизолация и возия. Какви са вашите мнения спрямо тези автомобили?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Re: Mazda 2, Cx5, 3
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 19:39 
фанатик
Аватар

Първо, ще дадеш 15 000 евро за кола, а те притеснява, че ще ти харчи 1-2 литра/100 км. отгоре? Кипър до колкото знам е с по-добър стандарт и по-добри заплати от България.
Шумоизолацията на всички Мазди не е на много високо ниво, та чудеса не очаквай.
И относно бензин-дизел, при Мазда всеобщото мнението е едно, а то е : бензин. Особено за втора ръка. По-безпроблемни, няма до болка познатите проблеми с дпф, егр, дюзи, помпи, цедки, валове и т.н.
Разликата в разхода е 1л. извънграда и 2л. градско, който ще го избиеш с един дизелов ремонт на някой от горепосочените агрегати.
От тези изброени за твоята дестинация бих избрал 3-ка бензин.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 22:31 
любител
Автор на темата

3ката е около 3 хиляди над бюджета. Като цяло дизела ми се струва по-икономичен и с повече мощност. Там може с по-голямо турбо да се вдигне малко мощноста на колата, а и с ремап става. Като цяло коя е по-надежна за близките 6-7 години?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2021, 11:24 
фанатик
Аватар

Мазда Демио 2017год... :?: :?: Щом обичаш по дълги преходи СХ-5 ще ти заспи отвсякъде. И като комфорт и като разход.Ако е на добри километри не би трябвало да имаш проблеми.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2021, 19:21 
любител

valio323 написа:
Мазда Демио 2017год... :?: :?: Щом обичаш по дълги преходи СХ-5 ще ти заспи отвсякъде. И като комфорт и като разход.Ако е на добри километри не би трябвало да имаш проблеми.
2-ката в някой държави продължава да се нарича Демио . И в Китай си я водят Демио. В мобилето в България има 2-ка 2015 Демио , сигурно е от Канада, на мястото на оборотомера има надпис Демио, и оборотомер няма. Външно си е 2-ка.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2021, 17:11 
любител
Автор на темата

Хора, спешно. Намерих 2.2 дизел, автоматик с две турбини. Цената е ок, раазхода как е, трошлив ли е мотора? 2016г на 70к км

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2021, 20:09 
фанатик
Аватар

Кола на 70000км точно разработена.Каква трошливост те гони. :shock: Купувай ако ще и с 4 турбини да ти твърдят че е.... :lol: и после да се похвалиш.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2021, 23:12 
фанатик

valio323 написа:
Кола на 70000км точно разработена.Каква трошливост те гони. :shock: Купувай ако ще и с 4 турбини да ти твърдят че е.... :lol: и после да се похвалиш.

горе долу това:
https://www.mazda-forum.info/attachment ... pdf.62517/

от което пък вероятно последва това:
https://www.reuters.com/article/us-mazd ... SKCN1ND0MB

та въпреки всичко нека колегата провери малко историята на колата, правено ли е нещо , и дали влиза в този бюлетин, защото после ремона е болезнено скъп

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2021, 16:17 
фанатик
Аватар

Тои колегата спомена че живее в Кипър и ще я взема от там. Със сигурност ще има история и ако нещо е имало акции ще е оправено.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 07:02 
любител
Автор на темата

Колата е внос от Япония директно, но ще се прегледа от официален сервиз тука. Ще бъде с пълен ремонт и 1г пълна гаранция. В сервиза може да се огледа дали е имала удари, дали са врътнати км и т.н., какво мислите за 2.2 дизел? Голям разход ли дава? Проблеми? Какво да очаквам?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 11:27 
фанатик

@JohnDw - колега изчети pdf-a не е толкова стар, вероятно проблема е решен вече, но ти казваш че си харесал кола 2016 и вероятно е на кантар, така че е добре да се направи проверка. Другото от което имаше оплаквания са за скъсани вериги на маслена помпа, което пак води до скъп ремонт, има теми доста във форума ползвай търсачката.
Какво имаш в предвид с това "... пълен ремонт... ?
Аз съм с бензин и не мога да коментирам разход, но очаквам да е доста нисък предвид че двигателя има изобилие от въртящ момент и не предполага да се натиска предала на газ-та много, а от друга страна килата на колата са малко, така че върви яко.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 17:37 
любител
Автор на темата

Колега, колата ще се провери в сервиз на марката, диагностики и т.н., предполагам, че ако има сериозен проблем ще се види, а и продавача ми каза, че с хората от Япония са в много добри отношения и досега проблемна кола не е получавал. А и ми дава една година пълна гаранция на двигател, електроника и скоростна кутия. Под пълен сервиз имам предвид, че ще бъде напълно обслужена колата, но човека ми каза, че дизелите на мазда вадят няколко проблема. Първият е нещо с инжекторите и за ремонта трябва да се отвори двигателя и да се смени някакви тампончета доколкото разбрах заедно с маслото на двигателя. Другият проблем е с dpf, който мисля да махна и да се направи програма на ecu-то. Малко ме притесняват километрите, че за кола на 5 години са 70к, но се замислям, че това са 12.000 на година и не е чак толкова зле. А като разход си го представям 7-8 градско, 5-6 по магистралата. Не разбрах другият колега valio какво има изпревид, че ме чака трошливост. Все пак хора, тук съм за съвети и помощ, а не искам да закупя кола със затворени очи и накрая да съжалявам.
Да добавя само, че всичките проблеми ми казаха, че се получават при дизеловите мазди само.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 18:10 
фанатик

Не прави глуспости с DFP-a, сипвай хубаво гориво и си карай колата, чат - пат може добавка за почистване на дюзи.
За съжаление проблмите които изкочиха с веригата на маслената помпа или разпределителните валове могат да се видят след по-обсовн преглед, все пак трябва да се свали картер и капак на клапаните.
Киломентрите няма какво да гислиш толкова, ще да за пример, моята е вече на 8 г. пък е на 82 К. не всички коли се карат до скъсване (предната я продадох на 4 г. и на 46 К.)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 18:53 
любител
Автор на темата

За прегледа ще си платя по-скъпо, за да може да се види всичко. Човека ми каза, че механика ще свали картера и ще замени нужните части.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2021, 19:04 
фанатик
Аватар

JohnDw написа:
Хора, спешно. Намерих 2.2 дизел, автоматик с две турбини. Цената е ок, раазхода как е, трошлив ли е мотора? 2016г на 70к км

Не аз ти го споменаваш.... #-o

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 03:21 
любител
Автор на темата

Моля да коментират хора с точни мнения, а не off-topic. Все пак съм тук за помощ, а не за лаф. Доколкото виждам няма голяма помощ нито тук, нито в други форуми на Мазда. Жалко..

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 08:54 
фанатик
Аватар

Пожелаваме ти успех живота и качествена помощ да получаваш във всяко твое начинание!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 09:16 
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

JohnDw написа:
... Все пак търся нисък разход(за това търся дизел), да има добра шумоизолация и возия. Какви са вашите мнения спрямо тези автомобили?

Нисък разход, добра шумоизолация и возия при Mazda няма да получиш,... а вероятно също и при други марки от този клас.
Реалният разход е с 1-2 л над обявения от производителите. Дори и при Mercedes. :)

JohnDw написа:
Моля да коментират хора с точни мнения, а не off-topic...

Според мен колегите са ти дали съвсем адекватни отговори, но ти очакваш да чуеш такива в подкрепа на твоите убеждения.
Често се случва (и на мен :)) и е в човешката природа.

Харесай си кола по мерак, прегледай я хубаво, малко късмет... и карай! :)

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 17:18 
любител
Автор на темата

Проблема е там, че всички ми споделят за различни проблеми, ни нищо по конкретно засега. Все пак млад на възраст (23) и всяка една стотинка съм си събрал с честен труд и много лишения.
Не искам да закупя проблемна кола или такава която ще я виждам повече в сервиза.
Разхода поне в много сайтове, които съм прегледал е 4.8/5/6/7 ине различно при всеки шофьор от стила на каране, но аз си мисля, че щом е по силен двигател 2.2 няма да се зори колата при изпреварване или изчакване. Въпроса е проблемни ли са дизеларките на марката?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 20:12 
фанатик

JohnDw - колега незнам какво по-конкретно очакваш да получиш като информация. Най-серизоните проблеми към момента са два и мисля че по-горе са описани:
1. проблем с разпределителни валове, прикачил съм ти линк към pdf. за сервизният бюлетин. Там мисля че достатъчно ясно е описано, година на констатиране на проблема, засегнати модели/двигатели, година на ревизиране на документа, диагностика и ремонт, незнам какео по-конкретно?!? Ако ползваш търсачката във форума може да намериш и конкретни мнения на потребители, които са се сблъскали с проблема, колко е струвал ремонта, какво е подменени и т.н.
2. Проблема не е локален и за това съм прокачил статия от Ройтерс (не е някое жълто издание все пак), може да звучи като хейт към марката но за съжаление това е факта.
3. Отделно от това има колеги които са се оплакали от скъсани вериги на маслена помпа. Без да претендирам за коректност, явно самата маслена помна е зацепена с верига и скъса ли се тази верига мотора остава без мазане, следва в най-добрия случай "завличане" на лагери, в по-лошия случай блокирал мотор (колега е описал ситуацията по време на движение, ползвай търсачката)
4. за DPF-и до момента няма описани проблеми, но ако колата се експлоатира спред указанията няма място за притеснение или не повече от дизел на който и да е друг производител.
5. Разход- като цяло колегата по-горе е описал, гледаш каталожния и слагал 1-2 литра от горе, но като цяло разхода е и винаги ще бъде много променлива величина, зависеща от стил на каране, трафик, качество на гориво и не на последно място колко ти тежък крака.
6. Имаше колеги които се бяха оплакали от прегравяне на кутия/раздаточна, при продължително натоварване, когато са активни и 4-те колела (дълго боксуване, преспи сняг... такива неща) това бяха единични случаи и са по-скоро нормално, все пак колата е SUV не е баш off-road animal .

Като цяло, ако след преглед няма проблем с валове и/или верига на маслена помпа, потвърдят ти километрите и цената е добра, няма какво да го мислиш...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 17:16 
любител
Автор на темата

bgfrayman написа:
JohnDw - колега незнам какво по-конкретно очакваш да получиш като информация. Най-серизоните проблеми към момента са два и мисля че по-горе са описани:
1. проблем с разпределителни валове, прикачил съм ти линк към pdf. за сервизният бюлетин. Там мисля че достатъчно ясно е описано, година на констатиране на проблема, засегнати модели/двигатели, година на ревизиране на документа, диагностика и ремонт, незнам какео по-конкретно?!? Ако ползваш търсачката във форума може да намериш и конкретни мнения на потребители, които са се сблъскали с проблема, колко е струвал ремонта, какво е подменени и т.н.
2. Проблема не е локален и за това съм прокачил статия от Ройтерс (не е някое жълто издание все пак), може да звучи като хейт към марката но за съжаление това е факта.
3. Отделно от това има колеги които са се оплакали от скъсани вериги на маслена помпа. Без да претендирам за коректност, явно самата маслена помна е зацепена с верига и скъса ли се тази верига мотора остава без мазане, следва в най-добрия случай "завличане" на лагери, в по-лошия случай блокирал мотор (колега е описал ситуацията по време на движение, ползвай търсачката)
4. за DPF-и до момента няма описани проблеми, но ако колата се експлоатира спред указанията няма място за притеснение или не повече от дизел на който и да е друг производител.
5. Разход- като цяло колегата по-горе е описал, гледаш каталожния и слагал 1-2 литра от горе, но като цяло разхода е и винаги ще бъде много променлива величина, зависеща от стил на каране, трафик, качество на гориво и не на последно място колко ти тежък крака.
6. Имаше колеги които се бяха оплакали от прегравяне на кутия/раздаточна, при продължително натоварване, когато са активни и 4-те колела (дълго боксуване, преспи сняг... такива неща) това бяха единични случаи и са по-скоро нормално, все пак колата е SUV не е баш off-road animal .

Като цяло, ако след преглед няма проблем с валове и/или верига на маслена помпа, потвърдят ти километрите и цената е добра, няма какво да го мислиш...

Благодаря за отговора. В края само не разбрах към мазда 3 ли се отнасят всичките по-горе споменати проблеми? Понеже за 2.2 дизела говорим за 3(axela), 2 и Cx5 отпаднаха.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 19:09 
любител
Автор на темата

Както и да е, колеги. Видяло се е, че няма да е това колста по ред причини. То се оказа, че всички дизелови мазди са трошливи.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 20:38 
фанатик
Аватар

Не думаи.... :rolling: Несериозно е да не разбираш грам от коли и след като колеги ти обясниха много внимателно и приятно за евентуални проблеми да ги изкарваш трошливи. Реално теб те интересува да харчи литър нафта по малко и обслужването да е по тънкана. Вземи си Дачия.https://www.dacia.bg/avtomobili/sandero ... w-ph1.html

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 21:28 
фанатик
Аватар

Аз имам един Грейт Уоу Волекс 10 на газ течна фаза. Мисля, че ще те устройва идеално. Ако решиш, пиши да измислим начин за прехвърляне и доставка.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2021, 12:50 
любител
Автор на темата

Ще помоля темата да се изтрие.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 25 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа