Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 07 Дек 2019, 18:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2019, 18:23 
любител
1995 Mazda 323

Здравейте!

След като 323-то ВА седан, което ползвахме над 8 години ръждяса повече от достатъчно в семейството останахме само с една Мазда - 6 комби 2.0 ръчка, набор 2006 :). По стечение на обстоятелствата и в момента ползвам едно фирмено Пикасо, но нещо нямам нерви да поддържам френска кола. Другата седмица заминавам на гости на приятел в Чехия, който също трябва да си купува кола и сме си букнали един рент-а-кар, с който да си обикаляме, ако се наложи и из Германия.
3-годишния ми племенник е върл фен на Пикасото, защото седи по-високо и вижда по-добре навън (в сравнение с 6 комби), освен това има масички за задните пасажери, а в багажника се събират и колелото, и колата с педали, които кара из парковете (това 323-то не го можеше). Все неща, които и Премасито предлага. Дотук добре, но доколкото съм запознат, най-големия проблем на Премаси (а и на всички стари Мазди) е ръждата, а намирането на Премаси без ръжда не е хич лесна задача. Не че няма такива екземпляри, но цените им са съпоставими с Мазда 5 и 6. Тук вече идва чуденката ми - Премаси без гнилочи или още една 6 комби. Шестицата я имаме вече 3 години и над 50к км не е правила проблеми освен с газовото, но за това хората, които са проектирали колата, нямат никаква вина. Да, кърпени са вежди, правени са ремонти по окачването, но тези неща за мен са си нормална поддръжка. 5 я изключвам поне засега, защото си е по-скоро минибус отколкото ван.
Това, което ме чегърта е, че 6 си е "модерна" кола и си иска своето, докато Премаси е на практика Мазда от 90-те и би следвало да е по-евтино за притежание. Все пак ще е втора цигулка и може да се икономисва от консумативи (предполагам, че неща като дискове, накладки, филтри и т.н. са по-евтини отколкото еквивалентни за 6-ца), каско, а ако е 1,8 ще е и в малкия данък. Тук вече стигаме и до Вашите съвети :)

Дали Премаси-то да е 1.8 или 2.0? Дизелово няма да е със сигурност. Газ не мисля да слагам за момента, но все пак и двата мотора ли стават за газифициране?

Един от набелязаните екземпляри е автоматик. Надеждна ли е АСК монтирана в Премаси?

От прочетеното дотук освен ръждата не видях какво друго може да създаде големи главоболия. Така ли е?

Ако някой има аргументи да предпочета 6 пред Премаси да ги сподели до десетина дни или да запази мълчание завинаги :twisted:

There are the normal ( . )( . ) , the silicone ( + )( + ) , the perfect (o)(o) Some are cold (^)(^) and some belong to grandmothers \./\./ And let’s not forget the very large (o Y o) , the very small (.)(.) and the asimetrical (•)(.) We love them all!!!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2019, 19:28 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Въпреки че не съм имал 6ца със ръка на сърцето ти казвам че Примасито е класа кола. =D> Изключително удобна и функционална.Предната ми кола бе такава та затова мога само със суперлативи да говоря за нея.И аз като теб бях във дилема дали да търся 6ца.След няколко месечно търсене си намерих моята Швеицарка Примаси.Чист бензин 2.0.То аз и този мотор търсих.По малкият ми се струва слаб да носи това купе.Не че е тежко но 101к са си куца работа.Племенникът ти има право.Едно е да гледаш по отвисоко и със широки предни стъкла друго е да броиш камъчетата по пътя и да си вдигаш по нависоко седалката със страничната пръчка. :D Като удобство седалките на вана са много по комфортни и меки.Няма да споменавам и колко е широка отвътре.Прилично място за багаж отзад.Като разход аз не можах да я сваля под 7.0л извън града като карам изключително внимателно и без никакви изпълнения със скоростта.Подръжката съм чувал че е символична.Чувал съм защото за тези 3 години и над 40000км съм сменил само масла и една крушка. #-o Продадох го за да си купя 5ца ама нещо не е това което очаквах.Не е лоша но Примасито е по добро и като материали и като здравина.Единствено е дърто вече и наистина ръждата си му е приятел.Та в общи линии аз предпочитам него пред 6та въпреки че онази има автопилот и повечко екстри.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2019, 19:55 
любител
1995 Mazda 323
Автор на темата

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list

Моя човек ходи да гледа това Премаси, че живее на 5 минути от него. Има дребни забележки, но 50к крони са почти 2000 евра и е хубаво да има пазарлък :)
Италианка е, има автопилот (а щом това има и друго Премаси ще може да се сдобие с такъв), ръжди поне на пръв поглед няма фрапиращи. Обаче според него, а и според мен, километрите са въртяни, така че едва ли ще е то.

Това пък е от Германия, очевидно е кърпено, но не се знае как, защото е на 200км от Бърно. Поне от снимките изглежда с реален пробег, но това със собственика 35-ти набор ми идва малко в повече.

Това е читавата 6 комби в Бърно. Моя човек я гледа и каза, че би си я взел за него, ако не беше червена. Свалили са му 5000 (200евро) крони само като е попитал дали цената е крайна. След стабилен оглед и с пари на капака ще се доближи още повече до цената на Премаситата :)

Из немското мобиле има доста Премасита за подобни пари, но нямаме под ръка човек с немски език, което може да се окаже проблем при пазарлъка. Моя човек е с перфектен чешки вече и ще гледаме първо там. В Чехия по закон автокъщите дават минимум 1 месец гаранция, че колата ще може да се движи на собствен ход. Също така до месец може да върнеш колата във вида, в който си я взел, ако нещо не ти хареса.

There are the normal ( . )( . ) , the silicone ( + )( + ) , the perfect (o)(o) Some are cold (^)(^) and some belong to grandmothers \./\./ And let’s not forget the very large (o Y o) , the very small (.)(.) and the asimetrical (•)(.) We love them all!!!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2019, 15:56 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Първото Примаси 1.8 изглежда по читаво.Вътре салона си е доста капризен този модел и като го гледам си е пазен и доста чист.Не вярвам да са пипани километрите.Не е кола заради която си струва евентуален проблем.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2019, 15:19 
любител

На мен ми харесва повече второто примаси, поради салона, климатроника и белия панел на километража :) със същия салон съм но дизелово.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2019, 15:32 
любител
1995 Mazda 323
Автор на темата

С малко закъснение, но все пак да споделя.......
Не си харесах Премаси, нито 6. Изпадна един дърт Акорд в прилично състояние от дилър на Хонда и реших да се прежаля. Има си английските болежки, но засега успявам да го лекувам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Изображение

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2019, 21:02 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

:o Дано те слуша и да си доволен.Честно не е от здравината на Примаси но може да имаш късмет да е читава и не толкова ръждава
:thumbsup:

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2019, 02:29 
любител
1995 Mazda 323
Автор на темата

През (далечната вече) 2010г. си бях купил предходното поколение Акорд, отново сделано в Англия. Двигател, скорости, ходова част идват в сандъци от Япония. Англичаните имат грижа за интериора. За 3 години смених 7 пъти масло, предни дискове и накладки. Дотук добре, ако не бяха драмите с увисналият таван, 3 от 4 дефектирали стъклоповдигача, дръжки на вратите и т.н. "дреболии". Въпреки всичко и до ден днешен засичам колата в движение из София.

Като купувах тази знаех в какъв филм влизам, но поне няма ръжди. Засега преборих дръжките на задните врати (счупени пластмаси, "кирилизирах" ги с по една рапидка), погрева на задния джам (разпоени букси) и изгорялата помпичка на чистачките. Останалото е нормалното обслужване плюс задни накладки. Времето ще покаже, но имам странното усещане, че ще имам драма с шофьорското стъкло.......[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа