Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 01 Мар 2021, 16:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 2, Cx5, 3
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 17:51 
любител

Здравейте, колеги. Дойде момента в който съм решил да си взема нов автомобил. Предишният ми беше mazda 3 bk 2008 автоматик с 4 скорости. Продадох го поради няколко причини, но главно заради високият разход на бензин 8.5-9 зависи от настроението ми стига и до 10+. Втората причина беше, че по магистрала с по висока скорост от рода на 100-120 колата имаше голям звук в купето и това ме дразнеше ужасно много понеже съм любител на по-дългите разходки. Да спомена, че живея в топла държава (Кипър) и колите са внос от Япония. Тука вървят главно Японските коли понеже частите им са най-евтини, а е пълно с мазди. Първият модел, който съм харесал е Mazda Demio (2), 1.5 turbodiesel, at, touring. С голяма част от екстри като джантите с два цвята, лед, ксенон, старт стоп и т.н., 2017 г. 38 000км. Колата е уникална с отопление на предните седалки и още много. Проблема е, че ми се вижда леко малка от вътре и за това гледам нещо по-голямо като Mazda axela (3), но дизел, автоматик и с тези екстри ми излиза над 14000 евро като се има на предвид, че повечето са 1.5 бензин, автоматик, а двойката е 11 000. На същата цена имам и предложение за CX5, автомат, 2013 на 100 000км. Хареса ми, голям е, удобен, но разхода е прекалено голям спрямо това, което прочетох във форума. Казват, че дизеловите били проблемни и т.н., но тука е пълно с подобни модели. Вие какво мислите? Заглеждам се и по други марки коли, но не ми харесват изобщо. Все пак търся нисък разход(за това търся дизел), да има добра шумоизолация и возия. Какви са вашите мнения спрямо тези автомобили?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Re: Mazda 2, Cx5, 3
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 19:39 
фанатик
Аватар

Първо, ще дадеш 15 000 евро за кола, а те притеснява, че ще ти харчи 1-2 литра/100 км. отгоре? Кипър до колкото знам е с по-добър стандарт и по-добри заплати от България.
Шумоизолацията на всички Мазди не е на много високо ниво, та чудеса не очаквай.
И относно бензин-дизел, при Мазда всеобщото мнението е едно, а то е : бензин. Особено за втора ръка. По-безпроблемни, няма до болка познатите проблеми с дпф, егр, дюзи, помпи, цедки, валове и т.н.
Разликата в разхода е 1л. извънграда и 2л. градско, който ще го избиеш с един дизелов ремонт на някой от горепосочените агрегати.
От тези изброени за твоята дестинация бих избрал 3-ка бензин.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 22:31 
любител
Автор на темата

3ката е около 3 хиляди над бюджета. Като цяло дизела ми се струва по-икономичен и с повече мощност. Там може с по-голямо турбо да се вдигне малко мощноста на колата, а и с ремап става. Като цяло коя е по-надежна за близките 6-7 години?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2021, 11:24 
фанатик
Аватар

Мазда Демио 2017год... :?: :?: Щом обичаш по дълги преходи СХ-5 ще ти заспи отвсякъде. И като комфорт и като разход.Ако е на добри километри не би трябвало да имаш проблеми.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2021, 19:21 
любител

valio323 написа:
Мазда Демио 2017год... :?: :?: Щом обичаш по дълги преходи СХ-5 ще ти заспи отвсякъде. И като комфорт и като разход.Ако е на добри километри не би трябвало да имаш проблеми.
2-ката в някой държави продължава да се нарича Демио . И в Китай си я водят Демио. В мобилето в България има 2-ка 2015 Демио , сигурно е от Канада, на мястото на оборотомера има надпис Демио, и оборотомер няма. Външно си е 2-ка.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа