Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2009, 14:59 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Юни 2009, 14:50
Мнения: 2
Местоположение: София
Предлагат ми да си купя Mazda 323 F с мотор 2000 кубика 101 коня 2001 първа година внос от Италия, та въпроса ми е някакакви отзиви за тази кола, поноже са изключително малко поустовете във форума отностно точно този модел, та за това си позволявам да пусна тази тема. Най-вече ме интересува заслужава ли си или да се ориентирам към нещо друго?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2009, 21:18 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2008, 22:07
Мнения: 12
Местоположение: Враца
sasy написа:
Предлагат ми да си купя Mazda 323 F с мотор 2000 кубика 101 коня 2001 първа година внос от Италия, та въпроса ми е някакакви отзиви за тази кола, поноже са изключително малко поустовете във форума отностно точно този модел, та за това си позволявам да пусна тази тема. Най-вече ме интересува заслужава ли си или да се ориентирам към нещо друго?
Ето един съвет от мен.Карал съм доста коли,но от година карам само 2,0DITD-626.моторите са почти еднакви като323,затова няма да згрешиш,само да е изправна колата набира бързо до 190 и ги подържа без да згрява около 200-300км-при което расхода не стига и 7/100/в българия няма толкова път/,харчи около5,5/100 при130км,но сам я пробвал колко наи икономично може да изгори до австрия и обратно и ми е давала невъзможните3,9л на 100,при 80км в час,323 е по лека ще бъде и по пъргава.значи които има читаваТАКАВА КОЛА не я продава никога/DITD/.значи продават се само с дефект или ударени-гледаи хубаво и като я купиш ,за да бъде читава трябва на направиш следните маниполации-задължително ,ако искаш да ползваш пълната мощ и икономичност и надеждност на двигателя.1ако няма максималната компресия сегменти.2ремък и обтегач-задължително,особено обтегач,3реглаж на 16-те клапана, 4масло -пълна синтетика-задължително.Само така може да използваш всичките коне на двигателя.Иначе скачаи на каквото ти падне .


Последна промяна точния на 27 Сеп 2009, 00:51, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009, 09:29 
Offline
фен

Регистриран на: 28 Окт 2008, 15:26
Мнения: 131
Карам абсолютно същата 2.0 DiTD 2001г от 8 месеца вече. Колата ми се стува много надежна, пъргава, пали като часовник и разхода е прекрасен 7 макс 8 граднско лятото (зимата беше околко 8.5). Моята беше също от Италия, но много запазена и не съм имал грижи. Като изключим задължителните за смяна при покупка неща съм сменил предни амортисьори, биалетки, задни тампони на предния носач и 2 тампона на двигатела. Смених ги защото бяха износени, но това е съвсем нормано за 7 годишна кола.

Малко е труден избора и намирането на части, но пък за сметка на това са здрави. Ако някой иска лени и евтини части да си купи Опел и да си пазарува често:)

Ако колата е запазена се мятай, според мен.

Поздрави,
М


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009, 11:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Юни 2009, 14:50
Мнения: 2
Местоположение: София
Благодаря за съветите ! Само да попитам горе долу колко ти излязоха частите? А друго има при кола втора употреба винаги си има риск, но както казват хората риск печели, риск губи, може да се радваш, може да плачеш после, на никой не му се иска второто, но понякога така се получава). Между другото като информация мога да ти кажа, че този дето ми я продава ми каза, че във Враца имало 3 такива докарани от Англия за резервни части, но да не му се налага на човек ). Аз като я гледам тази дето ми я предлагат има някой малко забележчици, но са дребни, иначе по двигателя нищо не мога да кажа, пали от раз, но ми се ще да я закарам да проверят и ходовата част )


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009, 12:33 
Offline
фен

Регистриран на: 28 Окт 2008, 15:26
Мнения: 131
Грубо по спомен за първата смяна - ангр. ремък, 2 ролки, въздушен филтър, горивен филтър - 350 лв.

Оправяне на ходова и тампони по двигателя - предни биалети, заден тампон на предния носач, гумички на стабилизиращата щанга, предни амортисьори, филтър за купето, ремъци на алтернатора и климатика + си купиох един резервен въздушен филтър, преден и десен тампон на двигателя - всичко това беше 880лв.

По отношение на тампоните, трябва да смемя и този откъм ангренажния ремък, но той е екзотичен и тоста скъп (около 400лв), така че съм на изчакване да намеря по-добра оферта.

Може да ти се стори малко скъпо, но са маса части и не мисля че за едно VW 2001 ще е кой знае колко по-евтино.

Ако можеш да ми дадеш контакт с лицата, които спомена, че продават 2 коли на части ще съм благодарен.

Поздрави,
М


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 20:58 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2008, 22:07
Мнения: 12
Местоположение: Враца
sasy написа:
Благодаря за съветите ! Само да попитам горе долу колко ти излязоха частите? А друго има при кола втора употреба винаги си има риск, но както казват хората риск печели, риск губи, може да се радваш, може да плачеш после, на никой не му се иска второто, но понякога така се получава). Между другото като информация мога да ти кажа, че този дето ми я продава ми каза, че във Враца имало 3 такива докарани от Англия за резервни части, но да не му се налага на човек ). Аз като я гледам тази дето ми я предлагат има някой малко забележчици, но са дребни, иначе по двигателя нищо не мога да кажа, пали от раз, но ми се ще да я закарам да проверят и ходовата част )
вярно пич я кажи къде са тия мазди от англия във враца или тел да видим какво може да си купя


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2009, 22:31 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
точния написа:
вярно пич я кажи къде са тия мазди от англия във враца или тел да видим какво може да си купя
Ти не беше ли от Враца бре ?
Да не са пуснали твоята мазда на части, а пък ти да не знаеш... :lol:

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2010, 12:34 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Мар 2010, 12:33
Мнения: 2
Здравейте, явно има хубави мнения за 323 F DiTD, но темата е малко старичка и бих желал отново няколко поста с по пресна информация за колата. Ето към какво съм се упътил.
http://www.mobile.bg/11267875907582342

цени за подръжка, разход, ходова част, двигател, и всичко свъзрано с колата би било от полза


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2010, 18:09 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Първо я погледни добре защото нещо не е напасната отпред.Със сигурност има удар...със тоя луфт на капака и новият мигач а пък и това че е от Враца.Просто един съвет .....потърси друга. :wink:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2010, 20:43 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Мар 2010, 12:33
Мнения: 2
а като цяло мнението ти за този двигател?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2010, 14:47 
Offline
фен

Регистриран на: 28 Окт 2008, 15:26
Мнения: 131
Пич от такива дето си рисуват колите и слагат неони - бегай на далеч - лично мнение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2010, 15:03 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda Xedos

Регистриран на: 03 Дек 2009, 19:51
Мнения: 202
Местоположение: гърция-пловдив
skype: mecan4o79
[*]Ти не беше ли от Враца бре ?
Да не са пуснали твоята мазда на части, а пък ти да не знаеш...
[*]

не е истина :zoom-zoom: :zoom-zoom:

малко циганска ми идва на мен лично.и аз знам че с врачанските коли трябва да имаш едно наум.касмет

_________________
кара хонда и мазда
Изображение
Изображение
Изображение

Човек по природа е враждебно настроен към труда и за нищо на света не би се трудил,ако не го принуждаваха нуждата или тоягата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 323 F DiTD
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 15:15 
Offline
любител
2000 Mazda 323

Регистриран на: 08 Мар 2006, 19:40
Мнения: 8
Местоположение: lovech
Колата е много икономична при каране 120-140 + малко градско дава около 5,5, при 100-110 пада под 5
По-широка е от конкурентите в класа си, задната седалка е подвижна напред-назад, като позволява да се остави по-голямо разстояние за краката на седящите отзад за сметка на багажника. Двигателя дори и този, който е 90 к.с. има доста добра тяга, а 5-тата скорост е почти като 6-та и много разтоварва откъдето идва и икономията, със 150 е на 3200 оборота. При -18 пали от раз. За цената си няма конкуренция. Изключително доволен съм.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб