Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2015, 08:44 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Колега, с тази цена ме обнадежди. Аз също искам да сменям Маздата, като на този етап съм се насочил към комби версиите на Ceed и I30, но по никакъв повод не бих я подарил за 6-7 хиляди, каквито цени забелязвам по сайтовете.
Успех в продажбата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2015, 09:39 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Колега преди максимум година колата за тези пари щеше да се продаде за 1 ден. Последните месеци пазарът се наводни от всякакви екземпляри и за съжаление цената на колата рядко се определя от конкретния автомобил, а по-скоро от това какво се предлага в момента. За щастие имам кой да ми помогне с покупката на другата кола, така че продажбата на тази не е спешна, че да я подарявам на парите на някаква кочина нов внос, в която тепърва новият собственик ще трябва да налива купища пари за регистрация обслужване застраховки и разните скрити проблемчета, които ще се появяват.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 2955845625

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2015, 05:22 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Сеп 2015, 05:06
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Здравейте на всички !
Радвам се най-после да пиша във форума и да се опитам да бъда част от мазда обществото. Направо на въпроса - решил съм да взема мазда 3 ,седан, 2.0I , с задължително евентуално поставяне на ГИ. Дали има добри колеги, които искат да изкажат по 2 дума за следните обяви :
http://www.cars.bg/c1266409
http://www.cars.bg/c1319668
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=antqp2
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=antz8f
При втората цветът наистина е много приятен, а третата изглежда като най-логичния вариант за първи оглед?
Също така , ако има колеги, продаващи подобни красавици могат да се обърнат към мен на лично или в темата ! Поздрави на всички и безаварийно по пътищата !! :) :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2015, 08:52 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Nickyyy написа:
Здравейте на всички !
Радвам се най-после да пиша във форума и да се опитам да бъда част от мазда обществото. Направо на въпроса - решил съм да взема мазда 3 ,седан, 2.0I , с задължително евентуално поставяне на ГИ. Дали има добри колеги, които искат да изкажат по 2 дума за следните обяви :
http://www.cars.bg/c1266409
http://www.cars.bg/c1319668
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=antqp2
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=antz8f
При втората цветът наистина е много приятен, а третата изглежда като най-логичния вариант за първи оглед?
Също така , ако има колеги, продаващи подобни красавици могат да се обърнат към мен на лично или в темата ! Поздрави на всички и безаварийно по пътищата !! :) :mazda-logo:


Привет колега, аз продавам моята Мазда. На пръв поглед цената е по-висока от тези, които си показал в темата. С тази разлика, че всички обяви са на нов внос коли с неясно техническо състояние и големи разходи за вкарване в всекидневна употреба. Моята има: зимни гуми(не са перфектни, но доколкото вижда си от Пловдив и ако не ходиш зимата по много кофти места ще си изкараш без проблем, всъщност седмица преди да ги сваля бях в най-големия мартенски сняг на рилските езера и нямах грижи) Второ, газов инжекцион работещ идеално със среден разход 10/100 газ + система за омасляване на клапаните, нова системата струваше 1500лв. Платени каско гражданска данък преглед винетка - 1000лв. Допълнителни екстри като система за дневни светлини, оригинални стелки, панелен въздушен филтър K&N(150лв) и други. Ако проявяваш интерес колата е на разположение да я караш преглеждаш и т.н.
това е обявата в мобиле, има и тема във форума а още снимки може да видиш в гаража: http://www.mobile.bg/11442232955845625

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2015, 10:59 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Сеп 2015, 05:06
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
porio написа:
Nickyyy написа:
Здравейте на всички !
Радвам се най-после да пиша във форума и да се опитам да бъда част от мазда обществото. Направо на въпроса - решил съм да взема мазда 3 ,седан, 2.0I , с задължително евентуално поставяне на ГИ. Дали има добри колеги, които искат да изкажат по 2 дума за следните обяви :
http://www.cars.bg/c1266409
http://www.cars.bg/c1319668
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=antqp2
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=antz8f
При втората цветът наистина е много приятен, а третата изглежда като най-логичния вариант за първи оглед?
Също така , ако има колеги, продаващи подобни красавици могат да се обърнат към мен на лично или в темата ! Поздрави на всички и безаварийно по пътищата !! :) :mazda-logo:


Привет колега, аз продавам моята Мазда. На пръв поглед цената е по-висока от тези, които си показал в темата. С тази разлика, че всички обяви са на нов внос коли с неясно техническо състояние и големи разходи за вкарване в всекидневна употреба. Моята има: зимни гуми(не са перфектни, но доколкото вижда си от Пловдив и ако не ходиш зимата по много кофти места ще си изкараш без проблем, всъщност седмица преди да ги сваля бях в най-големия мартенски сняг на рилските езера и нямах грижи) Второ, газов инжекцион работещ идеално със среден разход 10/100 газ + система за омасляване на клапаните, нова системата струваше 1500лв. Платени каско гражданска данък преглед винетка - 1000лв. Допълнителни екстри като система за дневни светлини, оригинални стелки, панелен въздушен филтър K&N(150лв) и други. Ако проявяваш интерес колата е на разположение да я караш преглеждаш и т.н.
това е обявата в мобиле, има и тема във форума а още снимки може да видиш в гаража: http://www.mobile.bg/11442232955845625

Вярваш ли ми, колега,че ако колата беше седан най-вероятно щяхме да си стиснем ръцете след 2 дни ?!
Точно нещо такова търся ... само да не е хечбече ... :(((


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2015, 17:42 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Сега видях тази подробност, не съм разбрал. Честно казано рядко се среща някой да предпочита седана. Ако ти кажа при свалени седалки хечбека какви неща може да побере няма да повярваш...За мен поне седан е най-непрактичният формат автомобил. Новата ми исках също да е хечбек, но поради липсата на такива си взех комби...седаните директно ги пропусках :) Успех и дано случиш на читава, Мазда 3 е прекрасен автомобил! :lovemazda:

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2015, 20:40 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
+1 за хеч :) И действително, колкото и да е странно събира доста багаж.

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015, 08:53 
Offline
фен

Регистриран на: 16 Сеп 2010, 18:01
Мнения: 121
Имах Мазда 323 BJ 1999 год. седан и събираше 2 пъти повече багаж от сегашната Мазда 3 хечбек :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015, 09:14 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Аз ли пропускам нещо или за багаж никъде не е станало въпрос в питането ;) Човека просто иска малка 6ца с по-ведър дизайн...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015, 20:35 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Фев 2014, 19:12
Мнения: 12
Местоположение: София
Цитат:
Сега видях тази подробност, не съм разбрал. Честно казано рядко се среща някой да предпочита седана. Ако ти кажа при свалени седалки хечбека какви неща може да побере няма да повярваш...За мен поне седан е най-непрактичният формат автомобил


Всеки с вкуса си. Аз като цяло най-много харесвам седаните, не харесвам комбитата и хечбеците някои ми харесват, някои не :) Мазда 3 особено при седана има доста красива задница за моя вкус, докато хечбек вариантът ми се струва невзрачен. И мисля, че багажникът си е доста приличен като обем. Единственият му проблем е, че макар и сравнително дълбок и обемен, има една чупка, която е доста ниска и трудно можеш да вкараш нещо с особено големи габарити, но хладилници така или иначе не мисля да нося :) Иначе чанти, куфари, сакове и т.н. побира доволно. Единствено ми се е налагало да свалям седалките веднъж като сменях квартирата и се пренасях :)

Но наистина май хечбек вариантът е доста по-полуярен. Със сигурност се среща по-често а и в чуждестранни форуми като чета май повече го харесват. Мен ме е яд, че Mazda 3 speed е във вариант само като хечбек. С по-мощния двигател, ако беше седан определено щеше да ми бъде по вкуса. Както ме е яд и, че новата Мазда 6 има 4x4 само като комби и с дизелов двигател. Ако имаше вариант с най-мощния безнинов двигател, който имат сега и като седан, определено след някоя друга година, когато започнат да се появяват втора ръка (и вече ми е доскучало от тройката), щеше да е голямо изкушение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2016, 17:02 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Фев 2016, 16:37
Мнения: 2
Местоположение: София
Привет на всички.

Като новак, ми се иска да получа мнение от запознати с марката MAZDA.
Досега не съм имал такава, но обмислям покупка. В момента няма мн избор на пазара.
Моля ви дайте мнение за тези два екземпляра:
1. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cn0obo
2. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cn0obo

Също така, ако познавате някой ваш колега който продава неговата, моля дайте контакти.

Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 13:35 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 3

Регистриран на: 26 Мар 2015, 10:53
Мнения: 114
Местоположение: София
Имам слабост към синята, аз съм с такава не разбрах какъв е този "СПОРТ с хром пакет" както и тунинг (такъв на снимките не се вижда) това си е нормално изпълнение. По-добра задна визия заради оранжевите рефлектори+шибидах вземай я. Само да знаеш че много (както и моята) Швейцарски са ръждясали отдолу много затова гледай внимателно и смъквай от цената(ако ти харесва колата). Малко се съмнявам за отопляемо предно стъкло и чистачки, но ако е така е още по-добре от сивата.

_________________
---------------------------------------
2003 Mazda 3, 2.0, 150PS Petrol + LPG Romano


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 14:43 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Фев 2016, 16:37
Мнения: 2
Местоположение: София
Мерси за мнението. Може да отида да я видя тези дни. Ще пиша какво, що..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 16:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
То добре синьо, ама тоя се е насрал с екстрите... като например:
• Адаптивни предни светлини - може да има ксенон, но това не прави адаптивни светлини
• Ел. разпределяне на спирачното усилие
• Система за динамична устойчивост Видял го и дай да сложим отметки...
• Система за защита от пробуксуване
• Система за изсушаване на накладките
• Система за подпомагане на спирането

• Отопляеми чистачки - :^o
• Панорамен люк - има сашо шибедах
• Велурен салон - велур знаете какво е предполагам..

• Bluetooth \ handsfree система Вижда се там няква умряла афтермаркет джаджа, но нищо повече
• USB, audio\video, IN\AUX изводи - има малък шанс да има прекарани
• Блокаж на диференциала ??????? сигурно и 4 по 4 има и офроуд пакет
• Ел. усилвател на волана - това го има Фиат примерно режим City, мазда го НЯМАТ
• Подгряване на предното стъкло - АБСУРД
• Хладилна жабка - СЪЩО АБСУРД

Ясно, че е джамбаз и има 20 коли и 50 обяви, ама малко от малко поне. Много добре знае какви екстри има да не пише глупости. Лично аз въобще не бих се заинтересувал от този екземпляр при положение написаното в обявата. Иии какво е това SPORT CH ?!??! Кажете му да го промени на MPS поне :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 18:59 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Направо попълват обявите като тото фиш. :wink:

Колегата @donpeev има много набито око.

От контакти и наблюдения разбрах, че доста от продавачите въобще не знаят характеристиките.
И много не ги интересува.
Просто трябва теоретична подготовка, когато се купува кола (и не само тогава).

А това СН в заглавието сигурно трябва да изтъкне като позитив, че е от Швейцария.
Но понеже вече масово се знае, че от там идват с ръжда (моята също), ефекта става обратен.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 20:04 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Е да ама моята е от Швеицария и е доста добра на визия както и отдолу като ламарини.А е 2001г набор...Мотора е перфектен.Не е 3ка ама е Мазда все пак.... :) Така че и тази може да е читава въпреки раздувките и разминаванията във цветовете...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 20:34 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Късметлия си.
При мен и двете са от Швейцария 2004 г.
Едната (1.6i) няма ръжда, а другата (2.0i) има.
По-горе имах предвид общата картина на пазара.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 22:03 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Забравил е отоплението на страничните огледала :) След като предното стъкло е отопляемо си вървят в комплект. И сериозно да питам,има ли таково животно като отопляеми чистачки на Мазда? Огледала и предно стъкло, ясно :)

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 09:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Огледала има (тръгват с включване на задния реотан на прозореца), но предно стъкло и чистачки няма. Просто я няма въобще тази опция при Мазда.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 10:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Юни 2011, 20:19
Мнения: 100
Местоположение: София
skype: metodikumanovski
donpeev написа:
Огледала има (тръгват с включване на задния реотан на прозореца), но предно стъкло и чистачки няма. Просто я няма въобще тази опция при Мазда.

Отопляемо предно стъкло има при някои модели на Мазда! :D

_________________
MAZDA 3i 1.6 105HP.2007;
MAZDA 3 MPS 2.3 260HP.2010


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 17:45 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
donpeev написа:
Огледала има (тръгват с включване на задния реотан на прозореца), но предно стъкло и чистачки няма. Просто я няма въобще тази опция при Мазда.

Моята 3-ка е с отопляемо предно и с него тръгват огледалата,но за чистачки не съм чувал.

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 19:16 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
А това СН в заглавието сигурно трябва да изтъкне като позитив, че е от Швейцария.
Но понеже вече масово се знае, че от там идват с ръжда (моята също), ефекта става обратен.[/quote]


Е как бе СН е за Сливен, нещо сте се объркали - Сливенски Спортен Тунинг :) :P :D :lol:

Сега серизно май много коли се вкарват от Швайц, имайте чувството че скоро ще бият по внос Италия и Германия... Инак за колата няма кво да се коментира, само заради кретенско написаната обява от разбирача джамбаз бих е 100% игнорирал!



Sent from my MI 3W using Tapatalk

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 00:43 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Мар 2016, 00:32
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Здравейте, нов съм във форума. Разглеждам няколко марки коли една от тях е Мазда 3, вчера попаднах на една обява в мобиле и отидох на място да видя колата. Интересно ми е вашето мнение на хора познаващи тези коли.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cu9oog

Любопитно ми е какво включва, като екстри този "спорт" и дали е вярно, каквото е описал джамбаза.
По автомобила имаше следните забележки:
- на левия калник има малка вдлъбнатина, все едно е от урад с тъп предмет
- на предния капак също има малка вдлъбнатина
- като отворих капака липсваше кората по самия капак
- при натискане на бутоните за сваляне на стъклата от шофьорското място - левите предни и задни прозорци не се сваляха. При натискане от пасажерските места си работеха както трябва.

Замислям се дали да я водя на сервиз да я видят за ръжда и за други неизправности.
Ще съм благодарен да кажете по някое мнение за колата. Като добавя мисля да и сложа газ след време.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 11:48 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Привет, колега @ihp1989!

"Нормално" изглеждаща обява. Поне не забелязвам нещо необичайно от дистанция.
Пакетът "SPORT" за мен е по-скоро оптичен - различни брони, допълнителни прагове, спойлерче, седалки и т.н.
Тук са налице. По принцип често има и люк. Можеш да се поразровиш за по-точна информация, ако това е много важно.
Вдлъбнатините по каросерията не са страшни, ако не е повреден лака.
При КАСКО обаче, ще бъдат забелязани и описани при огледа и евентуални щети по тези детайли (дано да нямаш никога)
ще бъдат за твоя сметка. Кора на самия капак и при мен нямаше. Проблема с прозорците е описан малко неясно,
поне що се отнася до шофьорското място, но едва ли ще е скъпоструващ като ремонт.

Силно препоръчително е по принцип оглед при доверени и разбиращи хора с опит.
Добре си решил да слагаш ГИ, защото Маzda не могат да се определят като икономични коли.
По моя преценка в общия случай ГИ се изплаща за около 15 000 - 20 000 км пробег.

Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 13:12 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Проблема с прозорците ми звучи като нужда от обучение, т.е. не е ремонт, обаче казваш че преден ЛЯВ прозорец не се сваля от шофьорското място, а се командва от пасажерското - в повечето коли в България шофьора стои отляво... :)

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 16:17 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Мар 2016, 00:32
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Честит празник на всички! Извинявам се за грешката ставаше въпрос за двата пасажерски прозореца от дясна страна :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2016, 19:41 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Колата изглежда много добре, но забрави да е на 129 000 км. Изобщо не вярвам на тези продавачи, които залагат на удивителните. Може да отскочиш до Мазда и да изискаш проверка, да видиш доколко е възможна проверката, както пише в обявата.
Относно прозорците, мисля че не трябва да се плашиш. Единият вариант е да липсва настройване. Прави се по следния начин:
1- Пускаш прозореца надолу със задържане на бутона за 2-3 секунди, ще се чуе един звук, след което го вдигаш и пак задържаш докато чуеш звука, което ще активира контрола от шофьорския панел.
Ако това не помогне пак не се впрягай много. На моята Мазда понякога, когато беше много топло навън, ми се повреждаха за по няколко дни отделни прозорци, след което от само себе си се оправяха.Разбира се проблемът при мен може да е бил изолиран случай.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2016, 22:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 07 Мар 2016, 21:59
Мнения: 107
Местоположение: София
Здравейте ! Шофьор съм от половин година и съм решил първата ми кола да е Mazda 3. Спрял съм се на 2.0 двигателя (ГИ е задължителен) тъй като съм прочел най-позитивни отзиви за него. Искам да попитам за какво трябва да гледам най-вече при покупката на такъв автомобил (разбрах само че се среща ръжда отдолу) и кои са най-честите дефекти. За момента съм се спрял на тези автомобили и ще се радвам ако някой по-компетентен от мен хвърли по едно око.

http://m.cars.bg/c1498223
http://m.mobile.bg/details/11454857634160991
Лично на мен втория автомобил ми допада повече, но ми се струва прекалено евтин.

Също така ще съм благодарен ако ми споделите какви пари трябва да си отделя за читав ГИ (и кой е такъв) в случай че закупя кола без предварително сложен такъв.
Благодаря предварително !

П.С.: Имам още едно притеснение. Висок съм 195см и съм около 95кг. Дали ще се побера в маздата ? В Kia Ceed и Golf 4 се чувствам като в кибритена кутийка и започвам да усещам силен дискомфорт при продължително каране. Някой може ли да ми каже дали маздата има повече място в купето в сравнение с тези 2 коли ?

_________________
2006 Mazda 3 2.0 GT (BRC SQ32)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2016, 09:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Здравей, относно огледа, важи както при всички коли - преглед в сервиз, сверка в Мазда за километри, ръжда. Относно пространството съм малко скептично настроен, че ще ти е комфортно. Пробвай я в някой салон. Според мен си повече за тип миниван или джип. Относно ГИ , аз сложих скоро БРЦ за 1320лв. Хубавите са в този ценови диапазон. Като вървеж няма разлика, разход +15%.
Успех!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2016, 10:59 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 05 Сеп 2015, 11:05
Мнения: 54
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Ако търсиш Маздата да се продава с газова, 100% трябва да провериш километрите и колко километра е карана на газ и каква е газовата. Аз на твое място не бих я взел ако газовата няма сервизна книжка или документ, който да видиш на колко километра са сменяни консумативите по газовата.
Аз също си сложих ГИ в представителен сервиз за БРЦ и за сега съм доволен (минал съм към 4к км) и като цена беше над 1300.

_________________
Mercedes W203 2003 CDI 143hp
Hyundai Tucson 2008 2.0 140kc BRC - ex
Мазда 3 2004 2.0 150кс BRC - ex


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб