Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2017, 12:59 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Здравейте , нови колеги :D . Аз съм съвсем нов потребител във форума тъй като до сега никога не ми се е налагало да се сблъсквам с мазда , до момента в който не видях Мазда 3 (като любов от пръв поглед). Имам доста въпроси който искам да отнеса към Вас като доста по вещи към марката. Изчетох много теми относно модела , но все пак имам доста неясноти.
Ще ви се представя така:
- НЕ разбирам много от коли :D ( за това ще сте ми нужни вие :) )
- В момента карам Hyundai Coupe 1.6 116 коня с газов инжекцион.
Та това което търся е колата да е здрава да дава малък разход на гориво тъй като често пътувам. През седмицата градско събота и неделя извън градско (минумум 200 км.) Общо взето не слизам от колата.
Доста ми харесва Маздата на външен вид (аз така си избирам колите, с изключение на последната :D )
Това което разбрах до момента е ,че трябва да внимавам за ръждата и маслото.
Другото което желая е тъй като при сегашната ми кола го няма е , когато тръгна да изпреварвам да не се налага да спирам климатика и да слизам да бутам колата , в момента е нещо такова. :D
Чудя се между дизел и бензин като съответно ако е бензин ще сложа моята газова уредба която е чисто нова.
Прочетох обаче че бензинките който са 1.6 са малко тромави :?:
Честно казано , преди около 4 години карах Audi A4 1.9 90 коня и беше доста по бързичка от хюндайката.(Най-веорятно не мога да сравнявам 2-те марки Mazda и Audi ,тук вие ще ме опровергаете аз просто споделям )
И за това ,честно казано съм по склонна в момента да закупя Мазда 3 1.6D (понадникнах малко в темите и забелязах,че имат приличен разход на гориво - не знам обаче как им е подръжката от към цена)
Ще приложа 2 обяви на колите които ми харесват ,ще се радвам да чуя и вашето мнение.
:arrow: http://www.cars.bg/offer/c2148159
:arrow: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=4got5w
Благодаря ,че ме изслушахте и предварително се извинявам ако се поосемнаиствам с въпроси :)
Ще приема всякакви критики и насърчения :roll: :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2017, 22:09 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2016, 17:54
Мнения: 24
Местоположение: Троян
Привет и поздравления за избора :) . Аз притежавам такъв автомобил от 24.03.2016 г. Без да претендирам,че разбирам ще споделя моя скромен опит след година и пет месеца управление на въпросната марка и модел на Мазда. Първият "проблем" с който се сблъсках бе турбината, започна да се чува виене на втория месец след покупката . След консултация с майстор се оказа, че трябва да се рецеклира ( по евтиния вариант - 700лв. със задължителната смяна на масло и филтри ). При този ремонт се оказа, че и филтъра за твърди частици е запушен и трябваше да се премахне. Колата от втората обява която прилагаш към своя пост пише че е фейслифт т.е. задължително има такъв филтър, чието състояние може да бъде проверено чрез диагностика преди покупка ( горещо препоръчвам тази манипулация ) . Майстора ме посъветва да премахна и катализатора защото запушването му можело да доведе до бъдеща повреда на турбината ( може и да е вярно, по запознатите могат да ме опровергаят или подкрепят, както казах в началото не разбирам много ). Премахването на филтъра за твърди частици, трябва да стане и софтуерно ( т.е. да се излъже и компютъра на колата,че е на мястото си функционира нормално ). Турбината се оказа най-скъпия ремонт , последва смяна на двата предни амортисьора ( 370 лв. два броя ) , и смяна на о - пръстени на дюзите ( те ми струваха 80 лв. ) . Това са ремонтите, които съм правил за времето от както колата е моя собственост. За разхода на гориво ( в моя случай нафта ) , мода да заявя, че съм повече от доволен ( 6,5 градско - гр. Троян, няма задръстване и светофари ) . Разхода е засичан по метода : пълно - пълно . За мен колата има достатъчно мощност и конски сили за нормално пътуване и прилично ускорение при изпреварване ( лично мнение, което не е задължително да съвпада с потребителите на форума т.е разхода и вървенето ме устройват ) . Нещо което забелязах на втората обява , втория ключ е обикновен , причините за това може да са много , но моята също се води фейслифт и втория ключ също е сгъваем, тапицерията на седалката на шофьора е ужасна меко казано ( дори след прането ) . Определено километрите на колата не са реални. Забравих да спомена цената на съединителя , който е така наречения двумасов - приблизително 1200 лева ( при мен за сега не се налага смяната му ). В резюме , че стана много дълго описание - Прилично съотношение между мощност, вървеж и разход , за мен . При евентуална покупка гледай състоянието на турбината , ДПФ ( филтъра за твърди частици ) и съединителя. Дано съм бил полезен . Късмет :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2017, 23:16 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Общо взето каквото каза колегата... Щом ще я караш в този режим ще можеш да поддържаш филтъра в добра кондиция при доливане на каталитична течност. Другото по колата се разбира веднага и важат нормалните правила при избор на дизел. Откъм поддръжка няма много за правене по колата освен по двигателя, който иска спазване на сервизните интервали и ползване на добри консумативи! Теми из форума за модела/двигателя с лопата да ги ринеш...
Успех!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 05:39 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Благодаря за обективните мнения. Другият вариант който имам възможност да направя е да взема 1,6 бензин тъй като както споменах имам възможност да сложа газова уредба. Там обаче притесненията са ми свързани със сравнение със сегашния ми автомобил и те са :
- Няма мощност и честно казано малко се притеснявам при изпреварване (нямам смелост :D)
- Второ наистина като пусна климатика и колата просто си отива.
Не знам как ще е с бензиновия мотор и газовата малко ме е страх да не се получи същото и при нея.
Объркана съм кое да избера съжалявам ако нахалствам с въпроси :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 08:50 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
С 2.0 бензин няма да имаш такива проблеми. ;) 1.6 така и така влиза в големия данък... За дизела нямам мнение.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 09:22 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2016, 17:54
Мнения: 24
Местоположение: Троян
Здравейте отново , за бензина и газта колегите с такива да споделят . Аз не забелязвам осезаема липса на мощност при пуснат климатроник . Предната ми кола беше с газова уредба и 1,6 кубиков двигател и на истина се налагаше да се спира климатика при изпреварване . Аз давам своя глас в подкрепа на дизела , въпреки по скъпите консумативи ( не са чак толкова скъпи, не говоря за турбина и съединител, а за хубавите масло и филтри ), и смятам,че при редовно обслужване и не нафта от някой гараж, няма да има проблеми с колата . Мисля ,че няма да сбъркаш с избора, каквото и да избереш бензин или дизел :). Успех :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 10:41 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
stoev_77 написа:
не са чак толкова скъпи, не говоря за турбина и съединител


Лошото е, че с нов внос дизел на 10+ години и "реални" 150 хил. км. вероятността да се наложи да провериш цените на тези неща е доста голяма, колкото и да не ти се говори за тях. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 13:50 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2016, 17:54
Мнения: 24
Местоположение: Троян
Да така е :) няма спор . При покупка на съвременен дизел " тези ремонти " рано или късно са неизбежни и трябва да се имат в предвид , ако колата е дизел . Аз бях наясно с " проблемите " на този двигател преди покупката и приблизителната цена за отстраняването им, благодарение на Вас - хората в този форум. Но както каза колежката " любов от пръв поглед " :) . Аз също търсех компромис между разход и приличен вървеж и се радвам, че го открих в лицето на Мазда 3 с помоща на форума разбира се :) .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 14:55 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Да мисля, че и аз ще избера дизела. Ще поразгледам още доста и следователно с нова любима обява ще се допитам до вас. Дано имам късмета да намеря разбиращо приятелче при самата покупка,че аз съм малко шаран като ми хареса и край..


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 19:31 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Погледни за всеки случаи и бензина.Те също са красиви външно. :) Не че са лоши дизелите но любов от пръв поглед понякога е доста болезнена ....финансово.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 20:04 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Да, тъкмо сега разглеждам бензинките тъй като се посъветвах с моят майстор и той малко ме стресна с цени. Моята газова е на 6 месеца в момента и честно казано до сега е безупречна бих я сложила на друга кола. Както споменах и по горе страх ме е, че ако сложа на 1,6 бензин 110 коня ще стане като с хюндайката и ще загуби мощност, а аз не желая това. Бюджета ми за кола е 5500 макс 6000лв, а това което гледах 2000 кубика 150 коня рядко се намират и са доста над него. За да не се повтаря проблема от сега се насочих към повечето коне. И все пак не мога да сравня двата двигателя за да се отрека от бензинката завинаги. Ако има колеги с малкия мотор и газ да кажат как е :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 20:46 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
На твое място не бих взел точно този модел, на тези години, и при това дизел.
Аз мойта я взех на 4 години (купих я средата на 2009, а беше произведена 2005) и се оказа, че е била с извадена душа вече. Не ми се мисли какво ще вземеш на 11-12 години (такива са тези от обявите). За километрите - умножи ги поне по 2.5 тези от обявите и може да достигнеш реалните. На този модел двигателя е доста капризен. Аз за да я вкарам мойта в ред смених много и скъпи части, сега вече е непродаваема, защото с годините съм вложил толкова, че няма шанс да я продам за 5000лв.
Иначе колата наистина на външен вид е супер.
Бих ти препоръчал или да търсиш бензинова, но не 1.6, че били слаби. Или търси следващата серия, или се насочи към друг модел като цяло.
Успех с търсенето!

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 06:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Ще се оглеждам за 2.0 150 коня за да мога да сложа моята газова уредба :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 08:45 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
По думите ти ми става ясно, че 1.6 бензин не е за теб! Или взимаш двойката и слагаш твоята газова или дигаш малко бюджета, че с този просто ще си купиш една дизелова яма и поне 2000 отгоре ще дадеш в последствие да я стегнеш.
+ на бензина:
Върви дори и с климатика;
По-малко първоначални инвестиции.
-:
Възможен разход на масло, който ще иска едни 1000 да забравиш за него.

+ за дизела:
Двойно по-нисък разход;
Приятно усещане на нютон метрите при натискане на педала.
-:
Много ключови агрегати са "на ръба" при колите в този бюджет, години, километри;
По-висока първоначална инвестиция за да се "нормализира" състоянието на автомобила.

Или в обобщение - при бензина ще ти излезе по-евтино да го купиш и стегнеш, а ако сложиш газовата си и караш евтино. Дизела иска повече пари да го купиш добър и това пак няма да е никаква гаранция, че не пълен със скрити изненади(двигателя е предразположен към такива). Но като разход ще се доближи дори до газовата и собствениците са много доволни като цяло от динамиката.

За мен са съизмерими колите и опира до лична преценка и усещане, а по субективно от това при избора здраве му кажи :D
Ако днес ме изправят пред този избор бих взел бензина, да не ми се налага след две години да сменям пак колата, заради Фандъкова ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 09:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Гледах ето тези две които са 2.0 150 коня и влизат в бюджета.
:arrow: http://m.cars.bg/carview.php?id=2011360
:arrow: https://m.mobile.bg/details/11491947414703211
Как ви се струват?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 14:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
За обявите за които пишеш да се изкажат колегите с набито око. Аз като се съветвах видяха по обявите неща , които аз даже на живо не забелязвах.
Няма да те убеждавам за дизел, макар аз да го предпочитам безусловно, защото за какъвто и да е автомобил си има доза късмет.
По долу ти описвам, какви пари ( освен гориво, застраховка, данък и винетка), ни струваше поддръжката. Пиша буквално това което съм писал в "сервизната" тетрадка.

Първо да кажа, че закупих колата със :
- Сменен ангренажен ремък с водна помпа ( на около 1500км.)
- Сменено масло, маслен и въздушен филтър ( на около 1500км.)
- Сменени предни амортисьори ( на около 1000км.)
За което си имаше фактури, а и в последствие се оказа, че частите са закупени от мой познат дилър на авточасти.

Май 2016:
- Нотариус - 130лв.
- Диагностика -20лв.
- Авариен комплект - 20лв.
- Щора, фенер, нож и др. - 20лв.
- КАТ - смяна на собственост - 16лв.
- Кутия за инструменти - 12лв.
- Гюдерия - 4лв.
- Капаче на лайсна на тавана - 6лв.
- Резервни бушончета- 10лв.
- Щипки за колани + спрей за почистване - 10лв.
- Крушки - резервни- 23лв.
- Постелка гумена за багажник - 46лв.

Юни 2016:
- Спукана гума - 5+12лв.

Юли 2016:
- Изчистване ръждата отдолу. Мазане с препарат против ръжда. Мазане с антикор. Третиране ауспуха и гърнетата против ръжда - 170лв.

Септември 2016:
- Престъргване на задни дискове + смяна на накладки- 140лв.

Октомври 2016:
- Лопатка - 5лв.
- Смяна конзола на заден ляв амортисьор - 45лв.
- Зимни гуми - 2бр. + 4 монтажа - 193лв.

Ноември 2016:
- Смяна конзола на заден десен амортисьор - 50лв.

Януари 2017:
- Масло за доливане 1 литър - 19лв
- Акумулатор - 150лв.

Февруари 2017:
- ГТП - 30лв( отстъпка заради Опела)

Март 2017:
- Изправяне хлътнал калник, полиране на фар - 25лв.

Април 2017:
- Смяна масло, маслен, въздушен филтър - 180лв.
- Пасти за полиране - 30лв.

Юли 2017:
- Ремонт тропане на задни десни накладки + смяна на колан - 35лв.


Двигателят си работи перфектно. Колата върви умопомрачително.(Тройка дизел 2005, 109 к.с., фабрично без ДПФ)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 15:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Колега благодаря ти. Беше доста изчерпателен. Случил си на кола значи. Според мен това не са кой знае колко скъпи ремонти и то през годините не е на куп. Ще видя дали мога да спазаря бензинките по евтини естествено след като чуя и вашето мнение за тях


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 18:21 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Simona написа:
Гледах ето тези две които са 2.0 150 коня и влизат в бюджета.
:arrow: http://m.cars.bg/carview.php?id=2011360
:arrow: https://m.mobile.bg/details/11491947414703211
Как ви се струват?

Зле как......Поразпитаи този Горублянски търгаш дали не е навит на бартер със твоята кола Хюндая и да доплатиш....даваш 5200-300 и старата и да я вземаш тази.http://www.cars.bg/offer/c2256404

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 18:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Не разбирам за това питам. Да по принцип тази ми е в Топ,но е доста над бюджета. Не знам дали се съгласвват така :д да дам моята и да доплатя. по скоро да я продам и да доплатя остатъка. Идеята ми обаче беше да сваля моята газ и да я сложа на новата кола. По мое мнение ще взема на старата повече пари с газовата отколкото без.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 19:49 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Тази автокъща е на края на Горубляне точно до кръстовището за Самоков и околовръстното.Срещу една баничарница.Можеш поне да е видиш как е на живо...пуши ли..дрънчи ли...въобще пали ли.... :D За газовата аз специално не мога да дам съвет.Никога не съм имал и сигурно няма да имам.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 21:09 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
@Simona,

първите две небрежни обяви наистина не ловят окото, а и колите имат някои "липси".
Черната, ако е читав моторът и няма ръжда мисля, че си струва парите.
Въпрос на добър оглед.

Изкушаващо е да прехвърлиш новия ГИ на новата кола и да спестиш 1000-1300 лв.,
но не пропускай разходите по демонтажа и монтажа, както и цялата галимация.
Аз също обмислях такава операция с моята кола (дори и с петгодишен Bardolini),
но поразпитах, поразмислих и се отказах да се занимавам с глупости.

Съвсем грубо средният разход на газ го смятай около 10 л/100 км - градско, междуградско, селско и т.н.
Този модел така харчи, така върви и така се кара. Много приятно, сигурно и много здраво, ако искаш!

Според мен изпреварването не е толкова въпрос на смелост, колкото на хладнокръвна преценка. :)
Факт е обаче, че доста време бях горе-долу в твоята ситуация дълго време и се зарекох никога повече да не яздя по-малко от 150 коня!
Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 21:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Коя черната дизелът ли или тази коята колегата е постнал? Вариянтите са два.
1- взимам дизвл до 5000 и около 1500 оставям за поправяне като съответно ще си взема майстор с мен при покупката най-вероятно. И стискам палци да няма бъдещи проблеми
П. С. Жена и кола нали са на късмет :д
Вариант 2 - взимам бензинка и слагам или моята газ или ще я карам на бензин известно време до като не събера пари да сложа газ :д
Обърках се вече :д


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 21:51 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Имах предвид черната от @valio323, която е и принципен ориентир: :)
http://www.cars.bg/offer/c2256404
За дизелите нищо не мога да кажа и следователно съм за вариант 2.
Тези 1500 лв. при всички варианти трябва да ги имаш настрана.
Simona написа:
П. С. Жена и кола нали са на късмет :д

:)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 22:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
- Набелязваш си няколко обяви за оглед.
- След първия оглед остаеяш само тези които са те грабнали и чиито продавачи са ти се сторили почтенни.
- Вземаш майстор комуто се доверяваш. Най-добре ако имаш такъв постоянен и който след това ще ти прави обслужването и правите втори оглед на останалите.
- Хубавото в твоя случай , че не си пеш и ако нищо не ти хареса, да изчакаш да се появят още.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2017, 22:55 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
С цялото ми уважение, мисля че ако вземеш дизел, то 5000 + 1500 са малко пари и няма да ти стигнат. Ще си на ръба дори и за бензинка с тези пари. Първо ще е трудно да ковнеш точно 5К за кола, според мен ще са повече. Оттам вече има застраховки, евентуално каско, обслужване, някой чифт дискове с накладки и ако е от по-евтинките - ръждичка или турбинка/демфер/съединител/дпф или сегменти за бензинките. По мои наблюдения 80-90% от новите собственици трябва да сменят и чифт амортисьори, много вероятно и тампон на двигател (~100-150лв).

Не ти препоръчвам да се изхвърляш ако нямаш поне 8000 за покупка и за резерва общо. Някоя европейка е по-за твоя бюджет или изчакай с покупката още време


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 00:00 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Чайката е прав! Подкрепям мнението му!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 07:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Simona написа:
П. С. Жена и кола нали са на късмет :д
Аз пък знам, че прасе и началник са каквото ти се падне, :D пък за другото просто трябва да си отваряш очите .
За другото, бензин или дизел, няма да давам съвети, защото ако ме послушаш, може да те изгубя като потенциален клиент . mhihi

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 08:12 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Еми да ще поизчакам още малко не ми е бърза работа. Може пък да изкочи нещо прилично. Тъкмо ще по събера още някой лев :д
Martod ако си майстор може да дойдеш за подкрепа при покупката хаха :) може пък да стана потенциален клиент хаха


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 08:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Между другото ми изкочи ето тази "перфектна" както са написали, виждат ми се малко парите или както се казва твърде хубаво за да е истина
https://m.mobile.bg/details/11503988503167055


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 09:32 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Аз пък не мисля, че 5000 за автомобил на 13 години са малко а дори напротив. Не споря хубави са 3-ките ама да не прекаляваме чак пък да си приготвиш 8К. Всеки сам си разполага със средствата и аз оглеждам за около 8-10хиляди малка кола, но няма да е толкова стара.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб