Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 09:54 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bjrov написа:
Аз пък не мисля, че 5000 за автомобил на 13 години са малко а дори напротив. Не споря хубави са 3-ките ама да не прекаляваме чак пък да си приготвиш 8К. Всеки сам си разполага със средствата и аз оглеждам за около 8-10хиляди малка кола, но няма да е толкова стара.


Ами купи си една и да видим. Аз не говоря да си чеша езика, а споделям собствен опит и наблюдения от другите колеги. А допълнителните разходи, които съм вложил, защото така съм преценил или се е наложило даже не ги споменавам.

1. 3ките не са само 13 годишни - варират м-у 9 и 14
2. Ако не е ръждива и надуват цената
2. Няма как да вземеш кола на старо и нищо да не й пипнеш.
3. Вярваш или не тройките са по-скъпи от 6ците или поне бяха. И по-редки бяха. М6 имат по-лоша слава, незаслужено


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 10:00 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
И според мен парите са нормални. Та това е 13 годишна кола, колко да струва... Ако е фейслифт бих се съгласил на цена над 7. Въпреки че разликите не са големи, то поне е с 3-4 години по-нова.

Тази от Варна ми изглежда добре. Ръжда поне на снимки не виждам. Бомбетата на амортисьорите са като нови (ако не са сменяни де). За бензиновите дали ще гори масло или не, мисля е малко на късмет. Добре е да имаш едно на ум, че все някога може да ти се наложи да дадеш едни 1000 лв.

Иначе тази дето показа @valio323 наистина е хубава - кожа, подгрев, Bose... Може да опиташ варианта с бартер + доплащане, защото като цяло кола трудно се продава. Твоя Хюндай надали ще дойдат и ще го грабнат веднага. Един колега се опитва да продаде Фокус вече половин година, а е запазен, с хубав двигател (180 к.с.) и високо оборудване с кожа и т.н. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 10:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Така е за тези години цената е висока. Просто ги сравнявам на база останалите обяви. Иначе ако имах възножност със сигурност кола на 10 години не е оферта... Но. Нямам :)) гледам нещо според бюджета


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 10:27 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
enen написа:
И според мен парите са нормални. Та това е 13 годишна кола, колко да струва... Ако е фейслифт бих се съгласил на цена над 7. Въпреки че разликите не са големи, то поне е с 3-4 години по-нова.

Тази от Варна ми изглежда добре. Ръжда поне на снимки не виждам.


И нали като е по-стара и даде по-малко за покупка, защото са поевтиняли, ще й се наложи да отдели повече за другата графа - резерва. Моля ви се не заблуждавайте дамата, хем че ако й се наложи да ходи по майстори ще я вземат за мезе. 8к общо са си адекватни, какво да направя че колата е на Х години. Мазда се купува по други причини, не защото е най-изгодния избор. Не е.

И като ви знам някои от вас колко пари сте наляли сега да давате таквиа съвети на дама, това си е мечешка услуга. По-добре е да се презастрахова.

Симона, каквото и да решиш ти пожелавам успех и много късмет :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 11:21 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Точно, че с теб сме обсъждали колко сме наляли.

Вземам двете коли предвид - тази дето показа Вальо, и варненската. Каква е гаранцията, че при евтината ще правиш следните неща, а при скъпата - не:
- всеобщия проблем с тампон на двигателя
- всеобщия проблем с трудното палене
- всеобщия проблем с ръждата
- всеобщия проблем с маслоядството
- окачване
- масло, антифриз, филтри
- спирачки
- гуми и "зимни" джанти :P (тук да вметна за Симона, че на двулитровия бензин минимума е 16-ки, което си е малко по-голям разход в сравнение с 15-ките)
- ако има нещо друго, дето не се сещам и т.н.

Ако питаш мен никаква. :) Може и при двете да направиш всичките изброени, може и при двете да не буташ нищо. Въпроса е, че с евтината ще оправи всичко това и ще дойде на цената на скъпата, ама ще си знае, че всичко е сменено. Тук малко се абстрахирам от борбата с ръждата дето няма оправия веднъж тръгне ли, но за другите неща поне човек ще знае, че ги е оправил и забравя.

Аз ако търсех сега Мазда 3, щях да гледам да има здрави ламарини, спортни прагове и предна решетка като твойта :D и запазен салон. Другото я ще се направи сега, я след 2 години.

Иначе за това, че е добре да има едни готови 7-8 хил. съм напълно съгласен. Не съм съгласен само с това, че едва ли не не трябва да взема кола за 5 хил. първоначална цена.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 12:55 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
enen написа:
Не съм съгласен само с това, че едва ли не не трябва да взема кола за 5 хил. първоначална цена.


Аз също не съм го твърдял. Говорих за общия бюджет.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 12:56 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
vladki4 написа:
bjrov написа:
Аз пък не мисля, че 5000 за автомобил на 13 години са малко а дори напротив. Не споря хубави са 3-ките ама да не прекаляваме чак пък да си приготвиш 8К. Всеки сам си разполага със средствата и аз оглеждам за около 8-10хиляди малка кола, но няма да е толкова стара.


Ами купи си една и да видим. Аз не говоря да си чеша езика, а споделям собствен опит и наблюдения от другите колеги. А допълнителните разходи, които съм вложил, защото така съм преценил или се е наложило даже не ги споменавам.

1. 3ките не са само 13 годишни - варират м-у 9 и 14
2. Ако не е ръждива и надуват цената
2. Няма как да вземеш кола на старо и нищо да не й пипнеш.
3. Вярваш или не тройките са по-скъпи от 6ците или поне бяха. И по-редки бяха. М6 имат по-лоша слава, незаслужено

Ами ще си купя като му дойде времето, не съм на зор изобщо. Не искам да споря, но не ми се вижда нормално да купиш кола за 5К и да вложиш още 60% допълнително. Не че няма и такува случай, но нормалното според мен е като я купиш до 20% отгоре за да я подкараш.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 13:01 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
Е сега всеки според визможностите си. :) търся нещо което да ми е по джоба иначе и на мен ми се иска да е новичка


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 15:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Simona написа:
Martod ако си майстор може да дойдеш за подкрепа при покупката хаха :) може пък да стана потенциален клиент хаха

То като гледам как те насочват усилено към бензинка и без да идвам на оглед си потенциален . mhihi

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 15:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Simona написа:
Е сега всеки според визможностите си. :) търся нещо което да ми е по джоба иначе и на мен ми се иска да е новичка

Да, не исках така да прозвучи, извинявам се. Просто ми се струва бюджетирането с пари за почти още една кола след покупка ненормално.
Успех с търсенето!!!!

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 15:54 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Просто ниската начална сума(5) подсказва изискването на по-едър бюджет за нормализиране на положението...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 19:11 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
ех,жена като търси мазда то се почва турбо ,разход на масло и т.н. :D Опасни сте...едвам смогвам да прочета ,камо ли да напиша моето скромно мнение :D ххехехе

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 19:36 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Наи ми хареса изречението на vladki4....-- Мазда се купува по други причини, не защото е най-изгодния избор. Не е.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 19:56 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
valio323 написа:
Наи ми хареса изречението на vladki4....-- Мазда се купува по други причини, не защото е най-изгодния избор. Не е.

Много сте прави... :good:


VaskoVulev написа:
...едвам смогвам да прочета ,камо ли да напиша моето скромно мнение :D ххехехе

Ще насмогнеш, тази тема върви и стана хубава. :)
Има подобни теми останали без нито един отговор.


martod написа:
То като гледам как те насочват усилено към бензинка и без да идвам на оглед си потенциален . mhihi

Позабравил съм и най-вероятно ще ме натъжиш (предвид подписа ми), но какво е горе-долу
съотношението на тежките (и скъпички) ремонти при теб за бензин/дизел?

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 20:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
martod написа:
Simona написа:
Martod ако си майстор може да дойдеш за подкрепа при покупката хаха :) може пък да стана потенциален клиент хаха

То като гледам как те насочват усилено към бензинка и без да идвам на оглед си потенциален . mhihi

То пък сякаш е нещо лошо :)
Дори да приемем, че ремонтът при теб е задължителен - пак бих избрал бензинка пред дизел. Динамиката, звукът, усещането и поведението са коренно различни и много по-приятни за шофиране според мен. А като си решиш и проблема с маслото, не виждам защо някой би си причинил дизел :p (jk jk, не искам да почвам темата дизел-бензин)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2017, 21:41 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
И аз не искам. Само споменавам, че до 2005г. винаги по въпроса се изказвах: ....нафта !?!!!за нищо на света...", докато се качих на първия служебен дизел.... От тогава няма сила която да ме убеди да карам бензин, за газ да не говоря....
п.п. а повредите са следствие експлоатацията от предишния собственик и от настоящия....


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 07:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
bat_Vite написа:
Позабравил съм и най-вероятно ще ме натъжиш (предвид подписа ми), но какво е горе-долу
съотношението на тежките (и скъпички) ремонти при теб за бензин/дизел?

Горе долу 1/20 .

П.П. За да не се объркаш, както ти си задал въпроса по скоро е 20/1 . :)

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 07:55 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Авг 2017, 12:39
Мнения: 32
Местоположение: София
https://m.mobile.bg/details/11503951466905068
Колеги?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 09:21 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
martod написа:
Горе долу 1/20 .


20/1, ако не се занимаваш с DPF и ако не смяташ турбо и съединител за ремонт, а за консуматив. :roll:

Предполагам доста хора идват при теб за сегменти. Някой ден и на мен ако ми се наложи ще гледам да дойда при теб, въпреки че си ми далечко. Но какво толкова друго им правиш на тези бензинови двигатели? С тази огромна разлика в съотношението ги изкара егати и трошките, ама форума е пълен с теми за дизели. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 09:43 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
martod написа:
Горе долу 1/20 .


Малко крива статистика е това, тъй като е специфичен ремонт и хората се притесняват да им се отваря двигател, си правят по-дълбоко проучване. Оттам вече те препоръчват и ти е излязло име за тази процедура. В което няма нищо лошо, защото си се доказал. Просто статистиката е крива. Дизелите си ги правят при "някой, някъде", за всеки град различно - поне такива наблюдения имам.

Както и да е и аз не искам да споря за дизел/бензин.

Дамата да си избере каквото хване по-читаво, въпросът повече е дали си струва М3ка с този бюджет. Аз лично бих те насочил към Тойота корола или някой Сивик за тези пари, за да играеш на сигурно. М3ка от 2006та надолу има много неща с привършващ ресурс, при дизела са повече, защото са повече компоненти и 1.6 Д е максимално изстискан мотор. Просто си трябват пари. Иначе си е супер кола (ако не гние) :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 09:46 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
enen написа:
martod написа:
Горе долу 1/20 .


20/1, ако не се занимаваш с DPF и ако не смяташ турбо и съединител за ремонт, а за консуматив. :roll:

Предполагам доста хора идват при теб за сегменти. Някой ден и на мен ако ми се наложи ще гледам да дойда при теб, въпреки че си ми далечко. Но какво толкова друго им правиш на тези бензинови двигатели? С тази огромна разлика в съотношението ги изкара егати и трошките, ама форума е пълен с теми за дизели. :)

Нали знеш как е по форумите --- 20 човека ако напишат,че са случили на издухан дизел се вадят генерални изводи ,че дизела е скъп за подръжка .Тези за бензиновите не пишат за проблемите си много и се вадят изводи ,че са безпроблемни :)
п.п. Много е писано ,че си е на късмет и добър първоначален оглед и си е точно така според мене :lovemazda:

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 09:49 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
VaskoVulev написа:
Тези за бензиновите не пишат за проблемите си много и се вадят изводи ,че са безпроблемни :)


Това пък как го реши? Да не си врачка :mrgreen: :mrgreen:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 09:52 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
vladki4 написа:
VaskoVulev написа:
Тези за бензиновите не пишат за проблемите си много и се вадят изводи ,че са безпроблемни :)


Това пък как го реши? Да не си врачка :mrgreen: :mrgreen:

Не схвана идеята явно....четеш буквално ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 14:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Заспамихме темата на момичето. Попита за обява. Аз по обявите съм пас.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 19:20 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Simona написа:
https://m.mobile.bg/details/11503951466905068
Колеги?

Пасуваш.Чакаш следваща ръка...Оная лъскавата ти се вижда скъпа тая да не е по тънкана.. :? ...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2017, 21:53 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Прикачени файлове:
offers1.jpg
offers1.jpg [ 342.8 KiB | Прегледано 11461 пъти ]

Според мен обявата не е за пренебрегване.
На хартия има всичко, което желае колежката.
Остават разходите за прехвърлянето и за една сериозна диагностика.
Ако ръждата е минимална, дори и моторът да е за основен ремонт, си струва парите.
Съществуват поне няколко аргумента за това.

Това, което на мен ми липсва в тази кола (и не бих я купил), притежава черната. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 07:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
vladki4 написа:
martod написа:
Горе долу 1/20 .


Малко крива статистика е това, тъй като е специфичен ремонт и хората се притесняват да им се отваря двигател, си правят по-дълбоко проучване. Оттам вече те препоръчват и ти е излязло име за тази процедура. В което няма нищо лошо, защото си се доказал. Просто статистиката е крива. Дизелите си ги правят при "някой, някъде", за всеки град различно - поне такива наблюдения имам.

Щом ти казваш, значи е така, твоята статистика е най вярна, а аз не знам какво правя . :D
Само че, ако направиш още по дълбоко проучване (не само в този форум), ще разбереш, че моето име е произлязло точно като специалист по дизелови двигатели, а не по бензинови и въпреки това съотношението което съм написал е вярно . :wink:
Просто ви се чудя вече, не се ли уморихте, хора дето никога не са поддържали дизелови коли, да плашите хората със скъпата поддръжка на дизела . :)

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 08:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Едните разказват как са хвърлили едни добри пари да стегнат "изморен" автомобил и после му се кефят, а другите като ги слушат и си представят края на света, сънуват кошмари, а в същото време мълчат за собствената си поддръжка/проблеми само и само да са различни и непрецакани(самозаблуда) - важи и за двата лагера!
Аз предлагам на колежката бензина, защото ѝ гледам настроенията и стила, но тези мои преценки какво означават - нищо! Нека ги огледа, покара и прецени сама, защото аз моята Мазда я взех, когато обикалях за бензинов Сивик!!! Не бях оглеждал дизели, камо ли Мазда, но се качих и стиснах ръката на търгаша. После 1500лв. да оправя на жабаря турбото и дюзите и кеф до самата ѝ продажба.
Всеки сам да си вади изводите и прави преценките, и купува колите, и да си ги кара, и поддържа :P

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 08:28 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
martod написа:
vladki4 написа:
martod написа:
Горе долу 1/20 .


Малко крива статистика е това, тъй като е специфичен ремонт и хората се притесняват да им се отваря двигател, си правят по-дълбоко проучване. Оттам вече те препоръчват и ти е излязло име за тази процедура. В което няма нищо лошо, защото си се доказал. Просто статистиката е крива. Дизелите си ги правят при "някой, някъде", за всеки град различно - поне такива наблюдения имам.

Щом ти казваш, значи е така, твоята статистика е най вярна, а аз не знам какво правя . :D
Само че, ако направиш още по дълбоко проучване (не само в този форум), ще разбереш, че моето име е произлязло точно като специалист по дизелови двигатели, а не по бензинови и въпреки това съотношението което съм написал е вярно . :wink:
Просто ви се чудя вече, не се ли уморихте, хора дето никога не са поддържали дизелови коли, да плашите хората със скъпата поддръжка на дизела . :)



+ 1
Вече писах за година и 3 месеца какво съм правил - нищо свързано с двигателя. Прегледах си тетрадката и за старата ( но не е мазда), и там единственото по двигателя за 10 години са ангренажни ремъци, една подгревна свещ ( само едната е сменяна), и една тапичка за остатъчното гориво ( 1 лев)...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 3 1.6 D
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 09:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Да кажа и аз моята статистика, имал съм 3 бензинови коли + 2 на жена ми, на всичките е отварян двигателя за ремонт на над или около 1000 лв. + стандартното обслужване ролки, ремъци, бензинова помпа, дискове, накладки, съединители, гуми, масла и т.н. Единствено на последната кола на жена ми ( 308 1.6 VTi ) сменихме само верига без да ровим много надолу, но не че не харчи масло ... 1 л на 10 к км а и е умрел кон, няма такова недоразумение като двигател. Просто ми омръзна да взимам кола за 10 к лв., за 3-4 год. да наливам нови 10 к в нея и после да я продавам за 5 к лв. Това е моя опит с бензиновите. Затова реших да пробвам с дизел. Не че и тук няма първоначална инвестиция, но ще видим как ще е в бъдеще с изминатите километри ... пък и кефа цена няма. Според мен каквото ти е кеф и на сърцето него си вземи.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб