Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 25 Фев 2020, 08:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2018, 10:58 
любител

Здравейте това ми е първото мнение във форума и се надявам да не е последното ми. Предстои ми покупка на мазда 6 2009г 2.0 140кс. Искам да попитам кои са и слабите места по двигател. ходова част и скоростна кутия. Спрял съм се на един екземпляр който е поддържан през последните 3 години само в сервиза на мазда за Варна, преди това се е карала в Италия и липсват 4 години история както и едни 200к км. НО като цяло ме интересува какви са и детските болести. Ще съм много благодарен за мнения. Благодаря предварително.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2018, 18:02 
любител
Автор на темата

Ето и конкретната обява https://www.cars.bg/offer/c2630800

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 09:08 
фанатик
Аватар

smyrfcheto написа:
Здравейте това ми е първото мнение във форума и се надявам да не е последното ми. Предстои ми покупка на мазда 6 2009г 2.0 140кс. Искам да попитам кои са и слабите места по двигател. ходова част и скоростна кутия. Спрял съм се на един екземпляр който е поддържан през последните 3 години само в сервиза на мазда за Варна, преди това се е карала в Италия и липсват 4 години история както и едни 200к км. НО като цяло ме интересува какви са и детските болести. Ще съм много благодарен за мнения. Благодаря предварително.

Здрастииииии. :)
Най слабото място по двигателя е, че е карана от Италианец, :D а те не обичат да сменят масла и се образуват едни нагари в картера, които задръстват цедката на маслената помпа и по някое време спира смазването на двигателя, от там превъртели лагери, надрани валове и т.н. .
По ходовата част слабост са предните шарнири, които се сменят заедно с носача и от там цената е солидна .
По скоростите проблеми няма, по скоро трябва да се изрови история, дали е сменян демпферния маховик, защото ако не е, с тези липсващи 200 к. скоро ще предстои смяната му, а той също е доста тежък (скъпиЧЕК) . mhihi

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 09:17 
любител
Автор на темата

За маслото поне докат е имала сервизна история е сменяно навреме на 15к км. Има сменяна турбина един път ама още в началото на 40к. Само за тези липсващи 200к км не се знае как е поддържана колата. От както е в БГ всичко и е сменяно навреме. За съединител и маховик трябва да се види
martod написа:
smyrfcheto написа:

Здрастииииии. :)
Най слабото място по двигателя е, че е карана от Италианец, :D а те не обичат да сменят масла и се образуват едни нагари в картера, които задръстват цедката на маслената помпа и по някое време спира смазването на двигателя, от там превъртели лагери, надрани валове и т.н. .
По ходовата част слабост са предните шарнири, които се сменят заедно с носача и от там цената е солидна .
По скоростите проблеми няма, по скоро трябва да се изрови история, дали е сменян демпферния маховик, защото ако не е, с тези липсващи 200 к. скоро ще предстои смяната му, а той също е доста тежък (скъпиЧЕК) . mhihi

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 17:59 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Щом е обслужвана толкова години във България значи каквото е имало да се отстрани е направено до някаква степен.Минала е поне 3-4 смени на масла така че не вярвам да има проблем със запушени цедки.Хубаво е да споделиш какво са и сменяли и правили тук.Цените на този модел дизели Евро 4 си пада доста порядъчно така че не е изненада стоиноста и.Както каза колегата по горе може и тръгнал маховик да има защото реално това си е скъп консуматив.И когато ти кажат цена от 1500-1700лв за смяната му в комплект със съединител и леко се замисляш дали да не я шътнеш.Колата не изглежда да е на 375000км.Има елементи във купето които не издържат такава експлоатация без явно да си проличи.Специално жабарите не се славят като големи карачи дето има една дума.Тя им е келева държавата като разстояния.Друг е въпросът ако е била служебна нещо и е въртяла като цяло само на дълго.То може да се провери дали е фирмена щом казваш че донякъде има водена книжка....

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 20:53 
любител
Автор на темата

Ами утре ще я закарам в серивиза на Мазда и от там ще ми изкарат на хартия какво що е правено по нея и ще ми дадат адекватно мнение за състоянието на колата. И ако има нещо по фрапантно ще ми кажат. Ще споделя какво са казали.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2018, 20:37 
фен

Не си споделил, видя ли я?
Цената е прекалено ниска за ОК екземпляр, въпреки че в тази няма нищо - нито ксенон, нито подгрев, нито BOSE, нито парктроници.
Шофьорската сделка издава доволно, че реално км са X2.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа