Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2019, 12:12 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Юни 2019, 11:13
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги,
Отдавна издирвам моята 6-та серия от 2013 моделът който е.
Извинявам се ако не съм видял информацията тук но реших да Ви попитам няколко въпроса.
1.) 2.2 150 к.с или 2.2 175 ? мнения и отзиви ако имате ще се радвам много.
2.) Не съм решил дали да е дизел или бензин ще ми се просто да е Made in Japan. От информацията която намерих, може и да греша разбира се, и двата варианта са правени в Япония или не е точно така ?.
3.) Цялостни отзиви за модела, спрял съм се на комби варианта, но отново не отхъврлям и седан.
Благодаря Ви предварително, отново се извинявам ако вече са били зададени тези въпроси.
Поздрави и успешен ден.

Иначе това съм набелязал нова обява е и вторник ще я видя в софия https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ckqk2x


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2019, 12:28 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Здрасти,

Колата изглежда ОК, провери я в СМ.
И още нещо - на 201,000 км е - задължително смяна на верижен комплет (ангренаж и маслена верига) около 2300 лева.

Успех!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2019, 16:12 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Нещо ми е съмнително евтина, според мен е по-нормално да бъде в диапазона 22-25 000 лв тази кола. Закарай я задължително в СМ за оглед и само, ако си сигурен че е читава я купувай.

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2019, 16:52 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Може километрите да са като на тази бензинка....https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... k2x#player

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2019, 22:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2019, 11:13
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
Благодаря Ви за съветите колеги.
Видях въпросният модел имам и номер на рама, явно само в обявата е някак сложно срещу лична карта и т.н. въпросните момчета основно вкарвали трите красти ( мерцедес, бмв и ауди) не че не са хубави ама не ме радват мен поне, та колата видимо има леки драскотини но е ок, покарах я поне 20 км пробвах каквото видях, но без СМ нещо ми намирисва не знам защо....
Май ще се насоча към модел 2.5 бензин от америка дори да е по скъп от това. Много ме кефи този модел знам че подръжката е сериозна но .... по дяволите писна ми да стягам боклуци....


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2019, 00:10 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
поддръжката изобщо не е сериозна, или не по-различна от всяка друга кола/модел със сходни характеристики. Имал съм два дизела и все още един семеен дизел + мазда точно като тази но бензин, годишно около 400 лв. поддръжка в СМ, на две години се сменя спирачна течност, т.е. около 500 лв. Накладки ако им дойде времето и при желание от твоя страна, аз най-високата сметка която съм платил в СМ е 760 лв. и то защото закарах там колата след кражба, та там и смениха всички течности + препрограмиране на двата ключа. За дизел това на което трябва да обърнеш внимание е проблем с газоразпределителен вал, който е открит сравнително късно 2015. Като цяло се състой в износване на вала и от там проблеми с какво ли не, за съжаление не е обявен като сервизна кампания, а като севизен бюлетин, в който най-отгоре пише "... preapproval required..." демек неможе ей така да идеш и да кажеш сменете ми вала и всичко покрай него. Виж мненията на колегата VPO той беше изпаднал в ситуация след покупката.
За хАмериканките също внимавай, има наводнявани или със сериозни удари и оправяни, потърси из форума, също има мнения, един колега беше намерил снимки преди/след, та срещу някакво заплащане може по ВИН, да се търси в база на хАмеринаксите застрахователи и евентуално да се види дали е имала щети и ако да какви.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: мазда 6 от 2013
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2019, 23:10 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2019, 11:13
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
Благодаря ВИ колеги много за мненията и инфото.... звучи тъпо но за мен мазда е единствената марка кола в момента качих се във всичко от япония до германия ( другите не ги броя сори) само лексус ми е другото интересно но по бюджета и целта на покупката няма нищо адекватно.... ако не взема мазда 6 ще взема CX-5 но мисля 6 ми е присърце повечко. гледам освен белия модел на дизел 1 2.5 бензин 2015 от щатите но той е на 139 хиляди км. и съответно 25 000 лв. та нз дали да дам повечко пари за бензин и да ми е мирна главата ( разхода не ме бърка бензин/дизел).


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб