Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 10:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2020, 10:43 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
Здравейте, предстои ми покупка на Mazda 6 III генерация, разгледах много полезни теми във форума, но притесненията ми идват от факта, че темите са стари. Колебая се между бензинов и дизелов двигател. Изборът ми клони към бензин от гледна точка, на по-евтино облуслужване и уж по-безпроблемния двигател,но пък предлагането е доста ограничено. Повечето са внос от Канада или Америка и са изключително постни като екстри, но пък може да се намери екземпляр на около 100К км. При дизела ми харесва, че за същия бюджет може да се купи автомобил с много повече екстри, там ме притеснява, че пробегът ще бъде по-голям и обслужването ще бъде по- скъпо.

Автомобилът, ще ползва в гр. София, като всеки ден имам около 25км. по Северна скоростна тангента. ( казвам го заради DPF). Обикновено, пробегът който минавам е около 20-25к км. за година.

На този етап, като набелязани екземпляри имам следните две:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11553949060390331&slink=hksiqo

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11598776758099590&slink=hksiqo


Благодаря предварително, за Вашите мнения и коментари!

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2020, 11:30 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Окт 2020, 11:25
Мнения: 9
Местоположение: София
Принципно бензинките на Мазда имат славата на по-безпроблемни в сравнение с дизела.
Иначе от двете обяви, бензинката е удряна, както е показал продавача. Тъй че от пръв поглед, бих избрал обявата с дизела.

_________________
Мазда 6, 1.8 GH, 2008г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2020, 12:09 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
BloodySword написа:
Принципно бензинките на Мазда имат славата на по-безпроблемни в сравнение с дизела.
Иначе от двете обяви, бензинката е удряна, както е показал продавача. Тъй че от пръв поглед, бих избрал обявата с дизела.


Благодаря, относно бензиновата, в телефонен разговор, продавачът си каза, че колата е удряна. Тъй като колата от Америка, в carfax намерих история и ударът е доста лек! Дизелът и на мен ми харесва повече, но от прочетеното във форум, при покупката на дизел, трябва да предвидя и смяна на верига като част от облуслужването при закупуването, което честно казано ми се струва в повече :)
Още веднъж Ви благодаря за мнението!
Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2020, 16:38 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Мар 2008, 13:29
Мнения: 259
Следя, ако пишеш какво си направил/взел


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2020, 10:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
ismata_323f написа:
Следя, ако пишеш какво си направил/взел


На този етап, все още няма развитие, от много четене по форумите за сега се отказах от дизел. Плаши ме веригата! За съжаление обаче в момента няма бензинова, която да отговаря на критериите ми!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2020, 10:44 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
Мисля че дизеловата я няма вече. Някой във ФБ страницата на клуба се беше похвалил че я е взел.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2020, 10:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
Здравейте, да споделя какво се случва с моята покупка :) Твърдо реших, че гледам само бензинови. Избрах една, внос от Канада, при разговор с продавача, пожелах да ми даде номер на рама, за да проверя историята на автомобила в CARFAX, той ми каза, че рама ще ми даде когато дойда да видя колата! Повече не ми вдигна телефона, което ме навежда на мисълта, че има нещо различно от това което продавача казва и реалността. Прилагам линк към обявата, тъй като предполагам, че може да е полезно на някой!

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11603664625172860&slink=hmzhrs

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2020, 08:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
Сагата продължава, вече огледах доста обяви и за съжаление, още ходя пеш! Последната нелепа ситуация, обява за бензинова CX-5, внос от Швейцария, на снимките видът и изглежда добре и си личи, че снимките са от периода преди автомобилът да е подготвен за продажба. Разговарям със собственика и уговарям ден за оглед. В обявата е описано, че автомобилът се продавата от представители на Ловато и има и оферта за поставяне на газов инжекцион! Маздата е в автомивка, където пудрят колата за продажбата! Отивам при колата и съм впечатлен, страхотна боя, доста екстри, изглежда стегнато! Запалвам колата и странно шумна, мисля си това директно впръскване много звучно! Поглеждам таблото, колата е до 6000 оборота, ДИЗЕЛ! Продавъчът ми обясни, че имал 16 коли и се бил объркал :) Добре поне, че наистина беше Mazda CX-5!!!

Сега съм харесал една Mazda 6 в Плевен и се чудя дали си заслужава разходката? Ако някой може да сподели мнение, ще бъда благодарен, прилагам линк към обявата:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11604175909080274&slink=ho7adq

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2020, 18:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Това фотошопа голяма работа е да знаеш. :mrgreen:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2020, 09:35 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
Може да има нещо истинско в тази кола. Това е фейслифта с най-ниското ниво на екстри и като нова струваше 39 000 лв в България поне. Само трябва да проверя брошурата си вкъщи, защото халогените са като на преди фейса, а не диодните малки. Но това може и така да си беше за по ниските нива на екстри.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2020, 15:39 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
Разходих се до Плевен и тази не беше моята. Това което не ми хареса, основно беше продавача. На всеки мой въпрос, отговаряше с "ами не знам, колата не е моя". Основно по колата не ми харесаха следните неща:

- колата беше прясно пастирана, на много места си личеше пастата останала по ръбчетата между детайлите.
- според собственика, колата е с два ключа! Реално обаче колата е с един ключ + един стандартен авто ключ с който, не може да се запали колата, а аз дори не успях и да я отключа!
- продавачът каза, че е с чисто нови зимни гуми! Реално бяха гуми с Dot 2017
- навигацията не стартира, а според обявата има навигация! На таблото пишеше, че "Вашата кола, не е обурудвана с навигация"! Според продавача, няма карта! Не съм сигурен как стоят нещата точно!
- продавачът каза, че колата е внос от Испания през Януари 2020 и е на реални 123000км. Под камапа открих лепенка за смяна на масло, на български език, според която маслото е сменено на 05.11.2019 и колата е била на 120000км. Стана ми чудно, основно как в Испания, са му сложили стикер на български?

Като цяло, продавачът беше склонен на огромен коментар, но просто това не беше колата, която търся!
Търсенето продължава...
Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2020, 20:38 
Offline
любител
2016 Mazda 6

Регистриран на: 30 Окт 2020, 12:12
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
До колкото съм чел, трябва да се плати на стар моторс да ти инсталират навигация,щом няма изобщо.Не е въпрос на карти, така мисля. А инсталацията май е над 1к.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2020, 15:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Окт 2020, 10:13
Мнения: 7
Местоположение: София
Ivan.Ganchev написа:
До колкото съм чел, трябва да се плати на стар моторс да ти инсталират навигация,щом няма изобщо.Не е въпрос на карти, така мисля. А инсталацията май е над 1к.



Благодаря, бях сигурен че е така, но... Явно бюджета, който съм отделил не е достатъчен за колата, която търся :)
Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2020, 17:03 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Мар 2008, 13:29
Мнения: 259
Леле, като чета премеждията ти, ако продължаваш скоро ще напишеш летопис ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб