Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2021, 07:36 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Мар 2021, 07:17
Мнения: 3
Местоположение: Стара Загора
Здравейте, нов съм във Форума и разгледах и колкото ми позволява телефона не намерих друга тема за този модел двигател. Извинявам се ако има вече.
Да попитам за информация за първи път ще карам Мазда и съм се насочил към Мазда 6 2.0i, Бензин е Ръчна е и е 147 к.с, 2014г винаги преди това съм карал марка Хонда. Ако може малко съвет дали съм се насочил към правилния мотор, дали е читав и разбира се като всяка кола си има проблеми, но дали са нещо фрапиращо.
Запитванията ми са в момента, които се сещам са.
- Дали е евтина за поддръжка, под евтина дали средностатистическия българин на 900 лева заплата с жилищен кредит може да си я позволи и да я поддържа без да му бърка много от джоба.
- Частите лесно ли се намират или повечето са си в оригинални в мазда сервизи.
- евентуално на този бензиновия дали може да се сложи газова уредба.

Колата предимно ще се кара през седмицата градско от работа вкъщи и евентуално някъде другаде и в събота и неделя извънградско по 200-300 км.
Колко е икономична, към бензин съм се насочил понеже знам че дизела градско ще си имам ядове.

Не знам нещо, ако някой може да допълни и да ме посъветва за модела ще съм благодарен.

А и колата ще се взема на лизинг, дали е много хубаво да се вземе от автокъща и бях прочел на един колега че след 250км му е показала грешка ЕТ и скоростната кутия се е прецакала.


Последна промяна Angelov911 на 04 Мар 2021, 13:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2021, 21:39 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Колата е надеждна принципно, части има. Гледа се да не е гнила. Обикновено се сменят маслосъбирателни сегменти, защото почва да харчи масло. Може и да са сменяни на твоята, може и не. Разбира се като му дойде времето. Газ носи.

Общо взето, това е. Другите неща са като на всяка друга кола. Важно е състоянието на конкретния екземпляр.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2021, 06:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Мар 2021, 07:17
Мнения: 3
Местоположение: Стара Загора
Ilia801 написа:
Колата е надеждна принципно, части има. Гледа се да не е гнила. Обикновено се сменят маслосъбирателни сегменти, защото почва да харчи масло. Може и да са сменяни на твоята, може и не. Разбира се като му дойде времето. Газ носи.

Общо взето, това е. Другите неща са като на всяка друга кола. Важно е състоянието на конкретния екземпляр.


Благодаря за отговора, а като ценова листа средно най-често сменяемите консумативити?
Понеже мисля да ходя да гледам ето този модел
https://m.mobile.bg/details/11610570339456144
Нещо конкретно за него като двигател надежден ли е проблем да прави или да се задъхва, фабрични дефекти да има? Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2021, 07:28 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Здравей, колега! Каква мазда си търсиш, 2004-5 147к.с. или 2014 145 к.с. ? Ако е второто, с 900 лв. заплата, кредит и тепърва лизинг, не виждам как въобще ще те одобрят, камо ли да поддържаш кола 2014 г. и да ти остават пари за текущите разходи . Вариантът от салон крие доста огромни рискове със скъпоплатени ремонти.
П.С. Коментарът на колегата се отнася за първото поколение, а не за третото.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2021, 11:39 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Мар 2021, 07:17
Мнения: 3
Местоположение: Стара Загора
donpeev написа:
Здравей, колега! Каква мазда си търсиш, 2004-5 147к.с. или 2014 145 к.с. ? Ако е второто, с 900 лв. заплата, кредит и тепърва лизинг, не виждам как въобще ще те одобрят, камо ли да поддържаш кола 2014 г. и да ти остават пари за текущите разходи . Вариантът от салон крие доста огромни рискове със скъпоплатени ремонти.
П.С. Коментарът на колегата се отнася за първото поколение, а не за третото.


Да и аз така предположих, благодаря за коментара.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб