Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 11:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2021, 21:34 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Сеп 2021, 21:14
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте,
правя този пост, тъй като от доста прочетени теми не получих еднозначен отговор и реших да се допитам до самите хора, каращи такива коли.

Нов съм във форума, ако темата не е на местото си - нека бъде изтрита или преместена, а сега към въпроса.

В момента карам Октавия 3 1,6 тди 2015г, но ще я карам следващите години основно в града, което за дизел не е много за предпочитане и смятам да направя замяна. Та, въпросът ми е - загледал съм се в Мазда 3 и 6 (2015+) - 2,0 или 2,4 скайактив бензин с автоматик. Нямам претенции нито за големина на автомобила, държа да е седан и естествено предпочитам по-голямата 6ца, но ако има по-хубави обяви за 3ка и такава ще ми върши работа.

1. 2,0 и 2,4 скайактив (касаещи 2015+) надеждни ли са?
2. Автоматика надежден ли е? Главно се ориентирах към мазда, заради това, че май вече се слагат основно ЦВТ в тойота,хонда,субару и тн
3. Гледам различни обяви за коли в бг сайтовете - и искам да попитам за вашия опит. Да предпочета ли обяви от частен собственик? Все пак говорим за 5-6 годишна кола, би трябвало ако е купена от българин да мога да проверя сервизната история и тн. Да вярвам ли на зададените километри (глупаво звучи - но аз на октавийката спретнах за 6г само 160к км,а тук говорим за бензин, което мисля трябва да е по-малко карано :?: и съответно сегашни обяви има за такива коли по 80к км - склонни ли сте да повярвате?)

Ако някой би имал някакъв друг съвет за покупка на втора ръка кола 2015+ и би споделил - ще съм благодарен.

Благодаря предварително на всички отзовали се!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб