Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Май 2022, 07:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 12:52 
фен
Аватар

Ще ми бъде интересно да прочета какво смятате за пазара на коли втора употреба, ще се нормализира ли скоро или вълната тръгне ли, няма спиране.

Наясно съм, че има проблем с въпросните чипове, но все си мисля, че липсата на нови коли касае потребителите, които купуват току-що излезлите от лизинг автомобили (4/5-годишни), а не тези, които търсят на по 10+ години.

Налага ми се да търся автомобил и се хващам за главата за какви цени става дума. Старата ми кола я купих преди 4 години по-евтино отколкото струва в момента.

Вече бюджетът от 10.000, който се твърди, че е най-популярният сред българина, стига единствено за най-ниския клас или за коли на над 12-13 години, които както и да ги гледаш са на половин милион километра. :shock:

Например: Мазда 3 SkyActive след 2013 г. най-ниската цена в нета е 16.000 лв.
Това за мен е абсурдно. Мазда 3 от първо поколение на 8-9 години спокойно се намираше за 10-ина хиляди и дори по-надолу за по-куците двигатели.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 13:36 
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Като гледам предлагане си има, т.е. всичко е спекулативно и нещата ще се нормализират в момента, в който хората спрат да купуват прескъпо...
За съжаление момента е такъв и всички го "яхват" с това извинение. Като пофалират и ще се оправят нещата, надявам се!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 13:45 
фен
Аватар
2004 Mazda Premacy

Несигурността накара хората да спрат просто да си сменят колите след като им мине лизинга. Освен това много компании минаха на хоум-офис, при което пробега падна доста на много хора. А и заведенията и ваканциите не са толкова достъпни вече, къде заради ограничения, къде заради страх. Затова притока на коли намаля драстично. Просто не ги сменят толкова често. Отделно кризата с чиповете

При нас пък при това беше доста по-лабаво и хората продължават да търсят, понеже старите коли се карат, съответно износват и искат смяна. И цените се качват.

Това е пазара в момента, стари коли на високи цени. "Новите", т.е докарани след кризата голямата част обикновено са тоталени след удар. Геометрията горе-долу се научиха да я правят. Но за мен най-опасното е, че масово такива се възстановяват БЕЗ еърбеци и пиро-патрони в коланите. Трябва да се гледа за тия неща, километража засега остава на втори план :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 15:53 
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Няма читави коли отвън.Както спомена колегата не се сменят така колите както преди, като стане на 5-6 години и аиде. Дори и в Германия си позволяват да купуват търгащите коли от Италия и да ги продават там на Българи купуващи за нашият пазар. Готова кола купена от Германия с немското знаменце на страничният прозорец :lol: Които се е разхождал често по Горубляне сигурно е забелязал ,че за 1.5 години колите там спаднаха с 40%. Много празни места има. За колегата Capolavoro. Не е само до 3та. Една читава сх-5 2014-2016г с доказано проблемни дизелови мотори си е над 25 бона. :shock: Точно по тази причина си взех от Белгия едно Пежо 2008 2014г лизингово там което ми стъпа на 14000лв до България.Фул екстри. Повече от 10 бона разлика :shock: Нямам възможност такава за стара кола колкото и да харесвам Мазда.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа