Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 13 Дек 2018, 04:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 17:21 
любител
Автор на темата

Здравейте. Имам един въпрос, на който странно не мога да си отговоря нито в Google, нито в конфигуратора на Мазда. Гледам, че някои коли са само с LED фарове. А ми се струва, че поне от едно ниво нататък би трябвало да са с ксенони. Питам, понеже оглеждам една ремонтирана 6-ца в немски оказион, която е намалена на 17500 евро и е фейслифтова от 2015-та с кожа и изглежда като да е Ultimate, но пише, че е с LED фарове, а и търговецът, с който си писах, ми го потвърди. За съжаление ксеноните са от екстрите, на които държа най-много, но да не би новите LED–ове да са още по-добри ?

Ясно ми е, че за тези пари (а и по-малко), мога да взема нефейслифтова Ултимейт от Германия (за България още повече), но искам да огледам всички възможности.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 19:25 
фанатик
Аватар

Сега отворих една стара ценова листа от 2016 за България, демек фейслифт. От ниво Revolution има лед фарове, демек не е вече с ксенон (не знам преди фейслифта дали е било ксенон или лед), но фейслифтът е с лед. Казват, че са по качествени, но според мен е едно и също. Пак си е лупа с автоневилация, светлината пак е бяла.. Виж вече при по-новите мултисегментни лед фарове с по 15-20-30 диода, там е друга бира.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 19:28 
фен

По скоро от един момент нататък са с LED фарове. Преди това са с ксенон. А и някои, под LED фарове визират дневните светлини , които също са LED. Щото първите нива на оборудване нямат LED дневни светлини. Има вариант LED дневни с ксенон за през нощта и изцяло LED. Не съм сигурен само дали началото на LED фаровете за Мазда 6 не е 2016г. За тройката съм сигурен че е 2017г.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2018, 09:17 
любител
Автор на темата

Качвам снимки на ремонтираната Мазда. Писах на човека от автокъщата защо детайлите са само полирани без да са пребоядисани и защо дясното огледало е с отчупено парченце от пластмасата (тоест не е сменено). Интересното ми е, че тези коли по принцип са с някаква застраховка като нашето каско (което не знам как се казва на немски) и това би трябвало да покрие щетите. Докато тук не е такъв случая. Няма и TUV/HU. Отделно не ми е ясно и какъв е точно случая с тези LED светлини - защото има коли от същата година и месец с ксенони. От снимките на колата не мога да се ориентирам дали е с мулти-сегментните LED–ове. По принцип твърдо предпочитам ксенони, защото не добър LED свети по-лошо, а много добрите са прекалено фокусирани и попаднат ли в очите на насрещен човек, са нетърпими - много по-зле от заслепяване с ксенон.

Ето я обявата:
https://suchen.mobile.de/auto-inserat/m ... omeRviReco
Ето снимки, които ми пратиха за тази кола:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

По принцип си търся по възможност 6-цата да е Ултимейт: задължително ръчка, черен кожен салон, ксенони, сребриста или графит, седан, по-възможност под 70000км и в някакъв идеален случай да е фейслифт. От всяко от тези неща мога да се откажа и в момента по-скоро се двуомя между тази ремонтирана фейслифтната уж ултимейт (макар че не го пише никъде), нещо нефейслифтнато за около 15-17К евро, но без никакви проблеми, колата на съфорумника от Стара Загора (да не правя реклама - обявата му я има в мобилето) и 2-3 акорда, които обаче ще станат актуални, само ако не си намеря Мазда, която да ме устройва.

P.S. Търся кожа от една страна, че визуално ми харесва много повече салона, а от друга, че се чисти по-лесно - само с препарат.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2018, 17:48 
маниак

Колата е фейс 2015 и е с лед, незнам какво те притеснява по модерната технология като цяло, светлината се насочва по точно, при фаровете със сегменти могат да се гасят сегменти при разминаване, така че въобще не заслепява. Дневните също са лед.
Ксенона който търсиш беше при Скай актив 2013-2015 и беше за нива революшън и ултимейт при долните две нива не бяха с ксенони и лед дневни.

P.S.
Премиум марките вече даже започнаха да слагат и лазерни диоди, така че натам е бъдещето. Теб ако те е заслепявал някой със самоделен лед, това е друга бира, на фар с рефлектор като сложат ксенон или лед и кажат екстра свети и не заслепява .... да ти омилее :-)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2018, 18:49 
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Колега tihomirone, не знам с какви фарове караш в момента, но на моята завиващите ЛЕД светлини са едно от нещата които най-много ми харесват в колата.
Аз преди бях с ксенони, но това е по-добро от всякъде и да ти кажа не се притеснявай изобщо за фаровете.
Успех с покупката, но мисля че ще ти е трудно да намериш такава 6-ца с кожа, ръчка и ксенон поне от нивата които се предлагаха в БГ.

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2018, 07:50 
фен

Не се вживявай, колега. Мога да ти дам мнение за 2017та LEDовете. Светят изключително ярко и автоматичния режим е горе-долу удобен. Пътят нощно време, буквално се вижда кто пред деня. За сега няма проблеми с тях. С лупи са и отгоре отрязват снопа много точно за да не заслепяват. Имах кола с ксенони и бих казал, че са по - силни от тях. По скоро съм разочарован от халогенните, които са само за декорация. Областта която осветяват не се вижда от шофьора, т.е. не знам каква им е идеята освен за декорация.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2018, 14:39 
фен
Аватар

Потвърждавам за лед осветлението, че е изключително добре реализирано. Определено е по-добре от ксенона.
Халогени няма именно, защото светлината от фаровете е достатъчна да компенсира липсата им ...
Декоративни светлини има отдолу на които свети само някакъв мижав лед. Реално за нищо полезно не стават...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 12:46 
любител
Автор на темата

Не ме убивайте, но в момента се оглеждам за BMW 5-ца. Закупуването на Мазда не е изключено, но хич не са евтини в Германия. За читава с екстри 16000 евро не мърдат, а според мен F10–ката ще е по-добрата кола за каране (макар с по-малко екстри, по-стара година, на повече километри). Леко ме разочароваха цените на маздата.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 18:16 
фен
Аватар
2005 Mazda 3

За F10 с тия пари яко ще се нахендриш. Бившата F10 BMW я взеха, за да я продават за около 85k (не помня точно, но беше между 80 и 90). За 35 не ми се мисли каква ще е...
Иначе е по-добрата кола за каране и возене. За обслужване и покупка при този бюджет? По-скоро - не.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2018, 15:29 
любител
Автор на темата

Не искам да влизаме в дълга дискусия за и против BMW. Коли като коли. Ясно е, че кола от 2010-та на 200000км ще се нуждае от повече грижи от Mazda 6 на 5 години и 70000км . Но да говорим за някакви развалини - не . Ясно ми е, че ще имам някакво обслужване за може би около 4000-5000 лева (2500-3000 на двигателя и сигурно ще излезе и още нещо), освен ако този преди мен не е сменил веригата.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2018, 17:51 
фанатик
Аватар

Колега, виж колко струва една нова Мазда 6 и колко струва едно ново БМВ 5 със сходни екстри. Разликата е огромна. Предназначени са за различни потребители с различни финансови възможности. Много ясно, че БМВ-то е по-добрият автомобил, но е коректно да се съпоставят коли с еднакви години, сходни мотори и екстри.
А изборът, дали да си вземеш 5 годишна Мазда или 10 годишно БМВ, е личен. Всеки си преценя възможностите, после обслужваният и поддръжките. А поддръжката и ремонтите на това БМВ, което го споменаваш, въобще не са евтини. Задното задвижване също е неприятно в зимните месеци.
В твоя случай категорично бих избрал Маздата, но това е моят избор. Какъв ще е твоят решаваш ти!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2018, 19:41 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Баварецът е много хубав и стилен.Като всяка една 5ца независимо от поколението комфортен и тежкарски автомобил.Много търсен е обаче и за кражби.Ако ти харесва повече и те влече въпреки няколкото години разлика не се притеснявай .... купуваш и толкова.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2018, 10:39 
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

И според мен, ако си финансово подготвен за поддръжката, не виждам защо да не си купиш 5-ца, щом ти харесва. Определено е по-добрият автомобил. За 35-40 хил. лв. си мисля, че може да се купи сравнително добра 5-ца с около 100 хил. км. пробег. Пък като излезе нещо, ще го правиш. Има го и варианта да я търкаляш 4-5 години без проблем. Не е казано, че всяка кола трябва да почне да се троши след 5-тата година. А това колко е струвала като нова не е от голямо значение. Пределно ясно е, че премиум автомобилите губят много повече от стойността си на вторичния пазар. Така че е нормално 5 годишно БМВ и Мазда да струват еднакви пари, нищо че БМВ-то е било два пъти по-скъпо като ново.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2018, 14:53 
фанатик
Аватар

enen написа:
А това колко е струвала като нова не е от голямо значение. Пределно ясно е, че премиум автомобилите губят много повече от стойността си на вторичния пазар. Така че е нормално 5 годишно БМВ и Мазда да струват еднакви пари, нищо че БМВ-то е било два пъти по-скъпо като ново.

Че губят повече стойността си на пазара е така, но не е нормално 5 годишно БМВ да струва колкото 5 годишна Мазда, поради простата причина, че едното струва 2 пъти по-скъпо от другото. И колегата ясно го е посочил, че БМВ на 8-10г. струва колкото Мазда на 5-6 г. Просто няма такава 5-ца да е на цената на Мазда 6 с еднакви години, нормално техническо състояние и сходни екстри.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2018, 19:19 
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Да речем, че има 2 години разлика. Нищо фрапантно, и в двата случая говорим за предпоследния модел - фейслифт. За 40 хил. лв. БМВ 5-ци 2014/2015 година колкото искаш.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2018, 01:41 
любител
Автор на темата

Благодаря за отговорите. По принцип в Германия цената при BMW–тата варира повече от при Маздите. Но грубо казано Мазда 6-ца 60-90000км 2013-2014 година фул екстри и 165/175 коня (без автоматик и свързаните с него) може да се намери за 15-17500 евро. Фейслифтовите скачат много рязко и тези от 18К евро са само блъскани. За подобни пари обикновено може да се намери 523i/528i или 525d/530d 2010/2011 година над 150К километра. А тези на под 200 и малко могат да се намерят дори под 15К евро. Към тези пари веднага слагам обслужване за 2500-3000 лева в България (основно веригата). Сигурно ще има нещо по окачването, но това са бели кахъри. По-скоро ще е кофти да е заминал съединителя и dpf-а или други еко системи, защото ще вляза още 3-5 бона според зависи. Не вярвам всичко да се сдуха от веднъж. Лично аз оценявам цената на придобиване относително еднаква - до 5-6 хиляди лева нагоре на BMW–то (с обслужването), но всичко е до зависи. И вероятно след това бавареца ще ми струва около 2000 отгоре като поддръжка (и допълнително гориво) на година спрямо Мазда-та. Ясно е, че всичко е късмет, но като "средно" очаквам това - бавареца да ми струва към 7000 лева на година (с каско, данък, гориво ...), а Маздата може би около 5000. Рискът от кражба е ясен - това ме кара да си мисля и за някой стегнат Акорд - има един на (уж) 115000км - това поне знам, че е доста по-неатрактивно за крадците. Всеки случай, ако взема BMW - ще го надзастраховам яко поне първата година. След това ще го застраховам на реалната цена.

До тук съм възложил на трима човека да ми търсят кола. Илиян И Боби (Божидар) в Германия - оказа се, че относително популярни, защото ги познават двама човека, които не очаквам да се познават помежду си. Техници, до преди година са внасяли коли пак от Германия, обаче след това са емигрирали там и правят същото в свободното си време. И с един Траян, който внася коли от Канада. Там е ясно, че ще е бензинка, само не знам как ще намеря американка ръчка, та едва ли ще стане. Понеже отивам в чужбина за една седмица, се чудя след това дали да не погледна едни коли от България и да взема някоя, ако няма развитие. В М-Кар има една 530d за 32-33К лева (пак ясно, че ще ѝ меря компресия и ще давам пари за обслужване - броя го поне 36К за придобиване), а един продава 525d за 24000 (тук броя, че сигурно ще отида на 30 - вероятно ще има доста за оправяне предвид цената). И двете са на около 210-220000км. Което не би трябвало да е проблем, ако са карани на немските аутобани и с техния дизел. Тази в М-Кар си е на сериозна (немска) цена, така че би трябвало да не е блъскана - ще е прекалено нагло от тяхна страна. Акорда на 115000км (22800 обявена цена) и 6-цата на съфорумника от Стара Загора също са ми варианти - но японките си ги търся основно сам (и тук и в Германия).

Иначе ... какво искам да карам. Ако трябва да съм честен - отдавна искам BMW със задно. Знам, че прагматичният избор е японска кола, а Мазда-та много ми допада като концепция - лека, с много екстри, с модерен икономичен двигател, с агресия на пътя. Обаче от друга страна искам да си угодя леко непрагматично докато съм сравнително млад.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2018, 20:39 
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Айде, похвали се за синята шестица :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 17:58 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Тези пари за разходи и т.н ги раздаваш като солети. :D Хруп хруп....какво толкова някакви 7-8-9 бона. :lol: Чудесен е интересът ти да купиш баварец...да те издои откъм финанси и да го продадеш на прилична загуба след година и половина. :? Аз лично познавам 2ма които и не искат да чуят за Баварската машина. Не давам акъл.Просто бъди мъдър щото за Илиан и Боби си просто някакъв.Нито приятел нито нищо.Възможност да си качат едни 700 евро към сметката със ресто от твоя страна.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2018, 18:45 
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Да се включа и аз не само от 2013 имат проблем с разпределителния вал. При мен миналата седмица светнаха разни жълти лампи malfunction...... и накрая check engine. Като я закарах в Стар моторс се установи, че е за смяна разпределителния вал и кобилиците. Обяснението е, че са се износили, което ми е много странно но факт. Но колата е Skyactive -D на 98600км и винаги маслото е сменяно на 15К в мазда.Карам предимно с обикновенна нафта, последните 2 резервоара бяха алпин дизел. Късметлийското е, че още малко(една седмица) и щях да съм извън заводската гаранция. Сега чакам частите и сътветно ремонта за да продължа напред :D .
Само да вметна, все още съм доволен от колата, но съм притеснен за в бъдеще. Не знам какво да правя, но смятам и новият вал да изкара поне 80К км :lol: пък да видим.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2018, 18:53 
фен

Въй, Въй, Въй на това му викам двоен късмет - лош, че ти се случва и добър, че е в гаранция.

Би трябвало след ремонта да изкара повече. Това не е ли производствен дефект, а не конструктивен проблем?
Тоест сега като я направят както трябва ще държи.

Но все пак ги разпитай, а и питай за сумата да знаеш колко струва за да решиш какво да правиш.
Да караш ли до следващия ремонт или да й се порадваш още малко и да върви на пазара.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 00:10 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

bjrov написа:
Да се включа и аз не само от 2013 имат проблем с разпределителния вал. При мен миналата седмица светнаха разни жълти лампи malfunction...... и накрая check engine. Като я закарах в Стар моторс се установи, че е за смяна разпределителния вал и кобилиците. Обяснението е, че са се износили, което ми е много странно но факт. Но колата е Skyactive -D на 98600км и винаги маслото е сменяно на 15К в мазда.Карам предимно с обикновенна нафта, последните 2 резервоара бяха алпин дизел. Късметлийското е, че още малко(една седмица) и щях да съм извън заводската гаранция. Сега чакам частите и сътветно ремонта за да продължа напред :D .
Само да вметна, все още съм доволен от колата, но съм притеснен за в бъдеще. Не знам какво да правя, но смятам и новият вал да изкара поне 80К км :lol: пък да видим.

Това вече не звучи добре. Жалко да се случи на ръба на гаранцията, а ако беше след 100к какво става? Изобщо, какви са грешките и малко повече инфо ще е от полза за колегите.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 11:59 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

На Ауди душегуба ги правеше същите магарии....износени валове и кобилици за смяна еи така от нищото.Не добро омасляване ли имаха нямам спомен.Знам само че са много капризни към маслото.Явно и при Мазда нещо такова се получава.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 14:02 
маниак

Гадно, явно 100К е някъде вододела, ако не се предаде до тогава ще кара....
@ihristov - на предната страница миля че бях дал линк с бюлетина, странно защо е бюлетин, а не си е направи сервизна кампания, но там е описано какво и как трябва и може да се провери, преди да се види дали ма проблем...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 20:07 
любител

Много ме кефите как ги разфърляте тези парички.. :) за ламарина (дано тая мазда поне не ръждясва като другите).
Дето се казва пари кат вестници... все млади меринджей ...
За толкова пари може да си купиш нова кола е, няма да е кожа и няма да прави свир.и, но пък само ти ще си пърдял в нея.. ха хаха
А и ще изпълни основната цел за която е преднанзанчена да те закара безаварйно до целта.. :mrgreen:

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2018, 17:27 
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

@ihristov това са грешките, които ми светнаха, колата си вървеше не е минавала в авариен режим или нещо друго.
В Стар моторс спокоино ми обясниха да не се притеснявам, че ще я оправят явно не съм първият или пък последният които има този проблем.
Дано да съм от полза на накои :)

Прикачени файлове:
20181129_191914.jpg
20181129_191914.jpg [ 223.14 KiB | Прегледано 121 пъти ]
20181129_184036.jpg
20181129_184036.jpg [ 135.72 KiB | Прегледано 121 пъти ]

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа