Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 21 Авг 2019, 23:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2019, 11:18 
любител

Привет колеги, попаднах на една много яка перла - фул екстри на 116 км. внесена е от Канада което е единственото което ме притеснява, не мисля да слагам газ макар да ми казаха че ставало. По скоро поддръжката нз дали ме вълнува, отделно произхода на автомобила. Някой опит с подобна кола ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... SjI1syazqc
Дали някой я е гледал вече с инфо ?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2019, 13:33 
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Малко странична информация:
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=72&t=48762

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2019, 16:43 
фен

Тази за първи път я видях някъде в началото на годината.
От тогава няколко други се продадоха.
Питай го защо вече почти 5-6 месеца не я е продал .... не че ще ти каже.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2019, 18:04 
фен
Аватар

90% от колите от US/Canada са със salvage status (аналог на тотална щета при нашите застрахователи).

Лично за мен има смисъл ако сам си я вкараш и оправиш. С малко повече усилия ще я намериш въпросната кола във вида преди да мине океана, но не знаеш колко качествено е оправена тук.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 13:32 
любител
Автор на темата

Здравейте пак колеги, благодаря за бързите отговори, проверих и ВИН и колата има пълна история до 96000км някъде
после е дошла тук и сега е на 116000км като пича твърди, че я взел от някаква фирма вносител и я е карал само 1300км - документацията му е от април, гледам че е сменил всички консумативи което е супер, от ВИН виждам че само 3 леки проблема е имала но са оправени, като не е била блъскана и наводнявана, само не разбирам някакви застраховки е правено последно против ръжда и на двигател преди да отпътува за насам. По скоро ме притеснява двигателя, знам че се ползва при мазда 6 но все пак... иначе е сглобена в Япония което е супер според мен и при возене никакви забележки няма.
единствено се колебая дали да се спра на нея или на мазда 6 поради по-голямото пространство в колата особено комби вариант.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 14:27 
фанатик
Аватар

Майна, кое не разбра от колегите, дето ти писаха, че тия коли са тотал щета и преправяни!? Такава кола ли искаш? Била е без предница и после е преправяно всичко от някакви мангали в Йоаким Груево или е била под вода 1 месец !? Като искаш си купи, но мнение и подкрепа не търси, защото е едно - не са за купуване !!!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 15:27 
фен

Той може да е решил да се жертва за общото благо и да я вземе. После ще споделя и разказва премеждия и приключения и така ще остане в аналите на форума за да предпази останалите.

п.п. Само едно нещо - купена от фирма, сменил й всичко натамънил си я е да я кара и ... след 1300 километра решил, че не я иска.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 16:00 
любител
Автор на темата

Ок колеги забравям за тази кола, мерси за информацията :) това за Йоаким Груево предполагам не го конкретизираш за тази кола .... не съм чувал да могат да фалшифицират Вин информация ... ама знам ли...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 16:01 
любител
Автор на темата

Ок колеги забравям за тази кола, мерси за информацията :) това за Йоаким Груево предполагам не го конкретизираш за тази кола .... не съм чувал да могат да фалшифицират Вин информация ... ама знам ли... а иначе историята защо я продава беше заради здравословни причини и беше детайлна знам ли .... дано е добре човека

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 17:59 
фен
Аватар

Инсталирай си приложението Copart, там се листват повечето от колите. Наддаваш подобно на търг в ebay, идват до тук, оправят се в сервиз и се пускат в продажба.

Има и коректни търговци - дават цялата информация, снимки и пр., за да си наясно. Изображение

Sent by Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2019, 19:38 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Понякога хора си купуват такива коли....карат ги 2-3 години и ги продават без да разберат нищо за колата нито пък са имали някакви проблеми.Стига да не върви на една страна и да не и падне лака трудно ще я познае обикновен човек какво и се е случило.Все пак и там се отбира какво да се купи за тук.Не е баш наи ударените и смачкани коли щото нямат оправяне и си личат.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2019, 00:14 
любител
Автор на темата

Благодаря колеги минавам на мазда 6 2.2 дизел или 2.5 бензин ако случайно изкочи нещо :) нямам зор искам вече кола а не кошница

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2019, 07:39 
фанатик
Аватар

Това за Йоаким Груево бе просто пример. Иначе си вземи каквото ти харесва, просто не те съветвам да вземеш кола внос от Америка. Прекалено много неизвестни има и рискът е голям. Не че от Европа няма блъскани и наводнявани, просто вносът на колата от Америка е много по-скъп, изисква повече време, занимавка и съответно продавачът трябва да изкара повече пари от един екземпляр. Сложи ДДС, мито и др. такси, първоначалната цена и по-голямата печалба - нещо не излизат сметките. Разходите, таксите и печалбата са константи, остава само пъвоначалната цена да е ниска, за да се върже уравнението. За да е ниска - обявена тоталка или голям ремонт по колата. Разбира се това не означава, че е направена некадърно, сигурно има и добре ремонтирани екземпляри, ама...
Насочи се към кола от човек, купена от тук, поогледай форумите, кой какво продава. Харесай, после винаги може да провериш историята в дилъра и дали са ползвани каско/го за щети в някой застраховател и т.н. По-скъпо е, но си заслужава. Щото на бившия ми шеф Рейнджа, дето го купи на 1 година в перфектно състояние, вече 5-та година още дърпа на ляво и яде по 1 чифт гуми на сезон... Евтиното излиза скъпо.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа