Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Яну 2020, 19:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2020, 19:59 
любител

Здравейте и Честита Нова Година на всички!
Имам нужда от Вашата помощ. Преди седмица гледах тази кола:
https://mobile.bg/11571731362376090
Не съм карал японски автомобили досега. Положителни впечатления от автомобила:
- Много добър вън и вътре.
- Двигателят не е мит и работи равномерно и много тихо.
- Всичко в автомобила работи.
- Няма паразитни шумове и тропане в движение.
Не ми харесаха следните неща:
- Акумулаторът беше изтощен. Собственикът махна кабелите, запали с "биче", след което останаха да светят ESP и CHEK. След няколко метра ESP изгасна, но другото остана. Собственикът твърдеше, че е заради откачането на акумулатора и скоро ще изгасне. Минахме през кръговото, към Банкя, вдясно към Суходол и обратно в автокъщата. Лампата не изгасна. Тъй като не ми разреши аз да карам, не мога да преценя как върви автомобила.
Моля, ако някой е гледал автомобила, да сподели впечатления.
Благодаря!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 09:53 
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Това, че не ти е разрешил ти да я тестваш е несериозно според мен.

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 09:57 
фанатик
Аватар

Като сменях акумулатор, след поставяне на новия, също ми светеше ESP и изгасна след малко. Но check не ми е светил. Само след диагностика може да се каже за какво свети, а може да са доста неща.
Иначе като цяло изглежда запазен, макар и снимките да не са добри, но щом си го гледал от близо.
Как са ауспусите? Изглеждат доста черни и омазнени? Ако е така, се готви за 1000 лв. ремонт за сигменти. Кюнците трябва да са чисти на ламарина и да няма грам черно, иначе харчи масло и то доста.
Това, което не ми хареса, макар и козметично, са селските джанти, които е сложил джамбазина. Не са оригинални, а тоя екземпляр е бил поне със 17 или 18. Сигурно ги е продал.
Другият "минус" е че при фейслифта моторът 2.0 става с директно впръскване. Газ трудно се слага и доста по-скъпо. Крайният резултат е по-скоро рискован и не се препоръчва. Ще трябва да си я караш на бензин, а разходът не е приятен на бензин, впредвид, че тоя модел с другите мотори се газифицират без никакви проблеми.
Ако те устройва бензиновия разход, карай на диагностика и общ преглед да я погледнете.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 10:27 
любител
Автор на темата

Благодаря за отзивите.
Разхода не ме притеснява - газ няма да се слага.
Притесняват ме check и евентуален разход на масло. Май няма бензинов мотор от това поколение (независимо от марката), който да е без проблемен.
За диагностика едва ли ще се съгласи, при положение, че не ми даде да карам. Доводите бяха, че номерата били на негово име и друг не може да я кара - не знам дали е вярно.
Искам да взема фейслифт, защото е по-красив вън и вътре, мотора с директно впръскване би трябвало да е по-изчистен от болежки.

Последна промяна vladod на 04 Яну 2020, 13:07, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 11:57 
любител

Колега ако толкова държите на японка разгледайте Нисан, Хонда, Тойота...
Мазда много ама много се издъниха с техните двигатели.
Аз чета из испанските, английските и нашият форуми като гледам навсякъде едно и също.
Едно правиш друго излиза.
А за тая цена тук в Uk ще ти купя 3 такива Мазд-и от 2011г. или една инсигния 2016

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 13:06 
любител
Автор на темата

Карал съм главно немски автомобили. Трите марки са ми скъпи. Японските ги харесвам, като цяло има положителни отзиви за тях.
Акорда ми е скъп, гледам коли след 2010.
Авенсиса като дизайн не ми допада.
Най-много харесвам седаните, бензин без газ задължително. Бих направил компромис с комби (без Авенсис), но не и с двигателя.
От тези поколения Мазда най-много ми харесва като дизайн. Но май ще се ориентирам към друга марка.
Отказах се от колата в автокъщата.
Има още една, която не съм я гледал на живо:
https://mobile.bg/11566555660351167

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 17:34 
любител

Колега и аз търся в момента кола и се чудя на каква да се спра. Също търся бензин за да и сложа газ. Обаче като гледам цените в Бг из автокъщите лошо ми става.
Някой да каже нещо за Опел Инсигния?
Тук ми излизат много на сметка

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 19:27 
фанатик
Аватар

ralef написа:
Колега ако толкова държите на японка разгледайте Нисан, Хонда, Тойота...
Мазда много ама много се издъниха с техните двигатели.
Аз чета из испанските, английските и нашият форуми като гледам навсякъде едно и също.
Едно правиш друго излиза.
А за тая цена тук в Uk ще ти купя 3 такива Мазд-и от 2011г. или една инсигния 2016

Що за глупост?!
Първо бензиновите двигателите са на Форд. Освен с разход на масло, тези мотори не са се издънили с нищо. Атмосферен, безпроблемен бензинов мотор. Лесен и евтин за поддръжка. Ама нормално като се купуват на по половин милион км. да сменят сигменти или верига. Ела да видиш моята, да видим как се дъни. 60 000 км., масла и филтри и 1 маслен тампон. Още е с оригиналните накладки.
Дизелите също са доста здрави, 2.2 моторът е добър. За ДПф филтри и дюзи въобще не ми говори, такъв проблем има при абсолютно всички марки при втората употреба бараки, които има по салоните.
Второ, второто поколение на Мазда 6 е страхотен модел, проблемът с ръждата е решен, ходовата част е бетон. Красив дизайн, удобен интериор. Страхотна возия и пътно поведение.
Какво правиш, какво друго излиза, не знам.
В Англия, може и 5 да ти дадат за тая цена. Там пазарът е специфичен заради високомерието на тоя смотан народ, и десния му волан. Дано скоро ги забранят за регистрация тук!

За Инсигния.
Имам и такава 2.0 д 130 к.с., един клапан на турбото за 100 лв. и една подгревна свещ за 70 000 км. Ама и тя е купувана нова. Иначе вземи прочети по форумите и за нея какъв боклук е особено дизела и за коляновия му вал и картери, цедки и т.н.

Към автора, ами джамбазина да си я кара до твой сервиз или вземи някой комптърджия на място да я види. Ако вече не даде, ясна е работата..

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 19:45 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Мисля се че точно този мотор 2.0 155к няма проблем със харч на масло.И за мен това е прекрасна кола която трудно може да се сравни със конкуренция.Опел---окей.....ама само името Опел ти дава крачка назад.Каква кола караш...Опел.Ами мерси. 8)
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=dsp9mc тази освен цената притеснява ли те друго...

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2020, 23:33 
любител
Автор на темата

На снимки изглежда доста добре. Цената е променлива величина. Усещането за конкретен автомобил идва на място. Ако имате предложение, моля, свържете се с мен на ЛС
Доколкото съм запознат, двигателят е разработка на Мазда. В каква степен са намесен Форд - не знам. Важното е крайния продукт.
Гледах и Инсигния - въпрос на лична преценка. Не мисля, че е по-добър от Маздата. Не съм гледал на място коли, даже не съм се качвал в Инсигния.
Търсенето продължава. Не съм се отказал от марката
Благодаря.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2020, 10:02 
любител

Колеги, искам да ви споделя моята методика при покупка на автомобил, може да е полезна на някой.
Няма да коментираме за ориентиране към марка, модел, модификация защото е индивидуално НО първото нещо е човек да се запознае с проблемите на конкретния мидел. В нета е препълнено с информация, просто иска четене...та:
1-Искаш VIN номера-по него в накой представителства ти вадят историята на колата, също и окомплектовката как е излезнала от завода.
Ако не стане тук, и знаеш откъде е внос можеш да потърсиш в конкретната страна историята и. Има сайтове, цената е до 50лв за проверката.
2-При огледа гледаш за пребоядисвани детайли, предна, задна маска(железата зад броните) дали е правена (удари), дали са сменяни врати(пантите), и задължително се гледа отдолу колата.
3-Искаш ти да караш малко, и ако ти хареса не едно кръгче, ами поне 100км караш градско, магистрала...сипваш ти бензина. Няма такива номерата били на мое име. Една торба пари даваш-ако ще. Тук ако колата няма номера трябват транзитни и винетка. Пазариш се продавача да ги вади.
4-Съгласи ли се, преди дългото каране сменяш масло-под 100лв е и избягваш момента с добавките в мотора, пък ако е твоята, понеже вече външно ти харесва, остава и да върви, така или иначе ще го смениш. ТУК на мен ми отказваха 80% от джамбазите. Пак ако искат, те продават, ти плащаш. Вмъквам момента, че до тук не съм се пазарил за цената.
5-След карането я закачваш на диагностика.
6-Намираш забележки и започваш да се пазариш. Ако не свали, казваш ами ще си помисля, имам да гледам още няколко и си тръгваш.
Тук повечето сваляха.
На другия ден отиваш и я купуваш.
7-Успех.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2020, 14:24 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Представям си ако двамата отидем да купуваме кола.... :rolling: Едно че ще ни бият някъде и второ няма такава кола на пазара. :lol:

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2020, 15:20 
любител
Автор на темата

Колеги, съгласен съм с Вас, на теория всичко е Ок.
Практиката показва, че повечето търговци не биха се съгласили за оглед в сервиз, камо ли за смяна на масло и 100км тестдрайф.
Всеки има правото да предлага дадена стока, както прецени за добре. Същото се отнася и за купувача.
Лошото е, че риска е за купувача. Една обиколка на квартала няма да ти даде 100% представа за автомобила. Да не забравяме, че взимаш употребяван автомобил, винаги трябва да се примири с някои недостатъци. И както казахте - късмет.
Ще гледам още автомобили и ще споделя мнение за тях. Мисля, че ще е полезно за всички колеги.
Благодаря за мненията.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2020, 20:58 
любител
Автор на темата

Здравейте!
Днес капарирах една Мазда, с което драмата приключи.
Мазда 3, 1.5, 2014. Закупена от тук с история и гаранция още 2 години. Точно за 10 мин. я избрах.
Изглежда без забележки вън и вътре, пък времето ще покаже. Избрах я пред 6-ца заради състоянието и.
Най-вероятно утре ще я взема.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2020, 18:55 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Аиде честито.Само бензин да наливаш и течност за чистачки. :) Бялата ли купи....

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2020, 21:25 
любител
Автор на темата

Благодаря. Синята взех, тя се появи за няколко дни.
Днес я прехвърлихме, каско и газ.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2020, 20:15 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

valio323 написа:
Мисля се че точно този мотор 2.0 155к няма проблем със харч на масло.И за мен това е прекрасна кола която трудно може да се сравни със конкуренция.Опел---окей.....ама само името Опел ти дава крачка назад.Каква кола караш...Опел.Ами мерси. 8)
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=dsp9mc тази освен цената притеснява ли те друго...

Хубавка е спор няма, ама и цена 13 бона за 10 годишна 8). От същия моята за 10к на 7 години беше. Брей какво търсене какво нещо...добре, че си взех от "евтините" :lovemazda:

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2020, 20:52 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Те тези са такива...скъпчии и свидливи откъм отстъпки.Но пък не може да им се отрече имат много читави попадения.Имам някакви спомени моята стара 323ф ба ми излезе 7000лв а бе 9-10г като я купих 2005год.А тогава си бяха пари. :mrgreen: Както казват някои пари за хубави жени и хубави коли не са прави на вятъра. :D Пожелавам да е намерил неговата кола на съответната цена която го устроива донякъде.Защото евтината кола винаги си идва на цената много скоро.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 19:30 
любител
Автор на темата

След покупката на синята Мазда 3, синът ми купи и той Мазда 3, 2006 г. Отказа се от Е46 купе, те не са останали живи от тях.
Защо се връщам на темата - автомобила го взехме от автокъща Батев груп. След обикаляне и гледане на над15 автомобила, момчетата ми направиха отлично впечатление.
Разгледах няколко автомобила при тях. Впечатлението ми е, че предлагат доста запазени автомобили.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 21:18 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Там гледах една 5ца ....преди 2 години.Още е там :? .Не ми намалиха тези джамбази смотани.... :D Иначе-да.Излизат хубави коли там.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа