Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2022, 21:52 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Авг 2022, 21:24
Мнения: 1
Местоположение: bulgaria
здрвейте колеги,карам мазда 6 2,2 150 коня дизел скай актив,единственно обслужвана само в мазда варна и търново ,направи ми впе4атление на магистралата 4е вдига макс до 175 км и 2900 оборота на 6 та скорост,от къде да запо4на защото колата според мен не работи оптимално,от мазда ми развиха теория 4е може да е от кофти гориво от топлото време и така нататъка,разни майстори запо4наха с дебитомер,дпф егр или турбини които били слабото място на 6 цата като цяло мисля си да премахна дпф механи4но и софтуерно и да я ремапна ,ще се радвам на всеки един полезен отговор във форума.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2022, 07:49 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2019, 20:27
Мнения: 75
Местоположение: Русе
По-добре не започвай... работата може да излезе много дебела.
Разгледай ми темата https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=51818
Убеден съм, че всички смукателни колектори на Skyaktiv D са в това състояние, и като цяло на всички дизелови автомобили с EGR.
Ако си имал/имаш изпускаща дихтунга на някоя дюза (това се разбира твърде късно) следват запушени маслени канали и т.н.
Износените гърбици на моя вал са на 2 и 3 цилиндър, точно там са били изпуснали дихтунгите. Буците с нагар са станали пред отворчетата, които пръскат масло към гърбиците и са препречили пътя на струята. Резултата се вижда на снимките. А иначе колата си вървеше, направи без проблем 222км с 3ма човека и багаж на магистрала. Отворих я за да сменя веригите на 230000 км.

Най-безболезнената проверка, която можеш да направиш е да свалиш картера и да почистиш смукателя на маслената помпа. Ако имаш бучки нагар - историята вече я знаеш.

Или караш така и не се занимаваш.

_________________
Mazda 6, 2016, бивши 175 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2022, 08:10 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@ andonova_b
@ jordanipetrov

Колеги, може това да помогне като информация по отношение на износването на валовете и евентуални проблеми свързани с търбото:

https://www.mazda-forum.info/attachment ... pdf.62517/

цитирани са конкретни грешки, какво и как трябва да се мери. За съжаление, до колкото е писано тук от колеги преминали през този проблем, ремонтите са болезнено скъпи. Другото на коието май е добра идея да се обърне внимание е верига на маслена помпа, послендите няколко месеца ходих 4-5 пъти до СМ и не е минало случай да седя да чакам при приемчиците и да не са коментирали с потребители че е препоръчително нас 100 - 150 К да се направи ревизия и евентуална подмяна на въпросната верига.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2022, 13:20 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2019, 20:27
Мнения: 75
Местоположение: Русе
@ bgfrayman

ами то при мен така се почна. Понеже стана на 230 000 реших да сменя веригите, без някой да ми казва каквото и да било и без да имам проблеми с вървежа. Купих двете вериги и отворих за да ги сменя. Тогава видях състоянието на вала. Но вече оправих всичко.

_________________
Mazda 6, 2016, бивши 175 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб