Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 23 Фев 2019, 11:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Автоматик на CX 9
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2019, 19:46 
любител

Здравейте,колеги!Понеже съм нов във форума ,а и отскоро карам Мазда с автоматични скорости,ще съм благодарен да получа отговор на следният въпрос.Колата ми е Mazda CX 9,2010г., с пълна сервизна история ,на 185к. километра.Кога трябва да сменя маслото на скоростите и с какво при положение ,че няма информация досега да е сменяно?Ако може и ориентировъчна цена.Благодаря!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2019, 18:04 
любител
Автор на темата

Днес бях в сервиза на Мазда в Бургас със същият въпрос!Отговорът им беше ,че маслото на автоматика не се сменя,освен ако колата не е претърпяла инцидент или наводнение!До колко мога да им се доверя?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2019, 08:49 
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Честито за продобивката и добре дошъл в клуба. Много безаварийни километри с този по-рядко срещан автомобил по родните пътища. Не мога да помогна много по въпроса, но найстина в Operating Manual-a не пише нищо за смяната. Според мен може да се консултираш и със спезиализирани фирми занимаващи се с АСК. Аз се сещам за тази : https://www.midavto.com/ Във Варна се намират и нищо не ти пречи да им звъннеш и да ги питаш, а защо не и да си запишеш час за преглед, ако правят такива.

Ето тук има ръководство за модела https://www.mazdabg.com/ftp-uploads/Mazda/CX-9/

Mazda MX-5 NB 1.6 - на служба
Mazda MX-6 2.5 - на служба
Mazda 6 Ultimate Sport Combi 2.5 192hp, 2016 - на служба

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2019, 08:43 
любител
Автор на темата

Много благодаря за отговора!Непремено ще се възползувам от съветът ви!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2019, 17:59 
фен

СМ навсякъде така казват, Само че аз никак не мога да се съглася, че една скоростна кутия на 150-200 хил няма нужда от смяна на маслото. Аз лично ще го сменя живот и здраве като стане на толкова, ако не съм продал колата преди това.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2019, 19:24 
любител
Аватар

Всеки флуид в автомобила се сменява. Вечни НЯМА! :)
Те и за DSG кутиите така разправяха навремето, че не се сменява масло и т.н. Глупости на търкалета. Сменявай маслото на автомата, ако не на 2 години то поне на 3-4. И ще си спестиш мнооого ядове ;)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2019, 20:08 
любител
Автор на темата

littlematrix написа:
Честито за продобивката и добре дошъл в клуба. Много безаварийни километри с този по-рядко срещан автомобил по родните пътища. Не мога да помогна много по въпроса, но найстина в Operating Manual-a не пише нищо за смяната. Според мен може да се консултираш и със спезиализирани фирми занимаващи се с АСК. Аз се сещам за тази : https://www.midavto.com/ Във Варна се намират и нищо не ти пречи да им звъннеш и да ги питаш, а защо не и да си запишеш час за преглед, ако правят такива.
Ето тук има ръководство за модела https://www.mazdabg.com/ftp-uploads/Mazda/CX-9/

По повод цитираната по-горе фирма!Свързах се с представител на Варненският клон и ми беше обяснено,че маслото се сменя на всеки 50-70к километра,но ако е оригиналното да не се пипа,защото то ще изкара повече от новото.Вече не знам какво да мисля!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2019, 10:38 
любител

Това оригиналното отдавна е спряло да бъде масло - няма флуид който след 8 години и 180 хил.км експлоатация да не се е променил, температурата в автомата често се качва над 100 градуса. Не разбрах от къде си, но ако искаш да си смениш маслото и Русе ти е близо, звънни на Любен Неделчев - Мартен - ще те консултира и ще ти смени масло, филтър и всичко което трябва. Координатите му, ако те интересуват ще ти ги пусна на ЛС да не се счита за реклама.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2019, 08:06 
фен

Това че маслото е оригинално не го прави вечно. Това са легенди, че като било оригинално щяло да изкара вечно. Колегата над мен е прав. Това е флуид, който има миещи и смазочни качества, които след едно определено време изчезват. Спорен е въпросът на колко точно километра трябва да се сменя оригиналното масло.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Фев 2019, 19:51 
любител
Автор на темата

Аз съм от Несебър,затова звънях във Варна.От там ми обясниха ,че не е нужно да се сменя всичкото масло,а само колкото изтече и след това се долива без смяна на филтъра.Това не ми се струва много логично.Или правят половинчати неща или нямат необходимите машини.Ако реша да го сменя смятам ,че трябва да смени всичкото масло(около 7л.),плюс филтъра.Не знам на кой сервиз да се доверя,иначе колата си влючва нормално скоростите?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2019, 18:54 
фен
Аватар

https://youtu.be/285ndRysKoE
За CX5 е но в общи линии е валидно за всички класически автоматици.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2019, 13:31 
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Разгледах по чуждите форуми, там гледам че има хора които така са практикували. Източват и доливат и така няколко пъти през 10-20 хил. км.
Аз също съм на мнение че за 8-10 години тази смазваща течност едва ли е със свойствата с които трябва да бъде. Нямам никакъв опит относно АСК, тъй като 6-цата ми е първия автоматик.

Малко извън темата.
Маздата от автокъща в София ли я взехте, една сива, внос от Дания на около 182 хил.км мисля че беше.

Mazda MX-5 NB 1.6 - на служба
Mazda MX-6 2.5 - на служба
Mazda 6 Ultimate Sport Combi 2.5 192hp, 2016 - на служба

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2019, 19:11 
любител

Здравейте,

Аз имам СХ 9 от края на 2011г.. Взех я нова, в момента е на 80000 км. Замислям се да я продавам по лични причини. Карам я предимно извън града. Досега не съм сменял масло на скоростна кутия. Нямам никакви проблеми. Ще проверя и аз и ще пиша допълнително. В случай, че имате други въпроси питайте. Ако мога ще бъда полезен.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа