Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 465 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 20:44 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
Цялата работа с Н1-то е дилърите да си договорят с производителя с тази хомологация да идват колите. Старото ЦХ-5 имаше Н1 и аз също се възползвах. Данъкът е 6.5лв./год. Новото няма, защото цитирам търговец на мазда: "...на мазда не им се е занимавало да преправят коли за нашия малък пазар", каквото и да означава това.

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 22:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Да за колите произведени извън EU е така, както казах производителя не подозира, а и не го интересува това, така че в случая занимавката е в СМ, но жена ми например като си поръча сеата преди години, дилъра го отбеляза в поръчката си и съответно самата кола си излезе от завода така и бе придружена с всички необходими документи, нямаше технотест нямаше глупости, направо КАТ.
@donpeev - да не би да се бърка счетоводителя ти с 6+1 колите, тези с 3-ти ред седалки, защото да там имаше парадоксите на Кайени регистрирани по ДДС по тоя начин? Иначе закона за ДДС в крайна сметка трябва да е в съответствие с ЕУ директивите, а знаем коят е любимата кола на германския търговски представител (пасат вариант). Имам позната която си има счетоводна къща и та си има Сеат Леон СТ с Н1, в крайна сметка никои не може да я задължи да мъкне папки и досиета на клиенти по градски транспорт или с такис, нали? Възможно е и счетоводителите да бягат от такива регистрации, тъй като би било много рисково фирма която не внася ДДС или внася по 100-200 лв. изведнъж да излезе на 10К възстановяване, еле пък ако си ги иска кеш.... това обикновенно е гарантирана насрещна проверка, а за всеки счетоводител това си е занимавка. В моя случай на любимата фирмата си е реално работеща и всеки месец внасят 5 цифрени суми ДДС, а и те си го приспаднаха, като се купи колата.
Къде по-лесно би било просто данъка на товарните коли, да го направят реален, защото в момента аз плащам 7 лв. не че се оплаквам но немисля че е правилно, предид че плащах 370 за инсигнията, колата си я купих на фирмата, точно заради спестените пари при покупката, а и в последствие всичко което купувам като консумативи реално ми излиза без ДДС, например миналото лято смених летни гуми, ми от 1200 ми излязоха 800 и нещо. Данъка в случая не ми е никакъв фактор.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 13:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Update за N1 след отпадането му:
За да вземете ДДС на лек автомобил фирмата трябва да е за транспортни и охранителни услуги, таксиметрови превози, отдаване под наем, куриерски услуги или подготовка на водачи на моторни превозни средства, включително при последващата им продажба;
Ако фирмата не е с такава дейност, възможностите са с оперативен лизинг или наемане на кола под наем (има възможност закупуване на МПС-то от ФЛ и то да ви го отдаде под наем на фирмата. Тогава се разсрочва ДДС-то във времето.) Очаквали се промени, но не тази година, защото се получавала "дупка" и реално повечето фирми им вързват ръцете.
Така, че destino's счетоводител е горе-долу прав.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 13:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Това е положението от поне 10 години.
Кое по-точно е Update?

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 14:24 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
donpeev написа:
Update за N1 след отпадането му:
(има възможност закупуване на МПС-то от ФЛ и то да ви го отдаде под наем на фирмата. Тогава се разсрочва ДДС-то във времето.)


Тук някой много се е объркал, освен ако ФЛ не е регистрирано по ДДС, в което се съмнявам.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 15:32 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 07 Авг 2018, 11:19
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
Здравейте, скоро ще дойде колата от подписа ми, има ли практичен съвет който да получа за първоначалната експлоатация на автомобила, естествено имам предвид тсъвет който не е в ръководството на автомобила.

_________________
[b] Mazda CX-5 AWD 4x4 2.5/194hp [/b]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 16:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
N1 - не отпаднал валиден си е, просто трябва да се внимава, те за това въведоха и данък weekend, неможе фирма с 1-2 служителя да ползва 10 коли и то се премиум. Аз , т.е жената, и в момента си плащат данък weekend, просто в началото на всяка финансова година се заявявало предварително какъв % от времето автомобила/автомобилите ще се ползват за лични цели и парите се внасали предварително на куп, поне нещо такова ми обаяснява, може и да не съм съвсем точен.
Ако фирмата си е реално работеща, не създадена с цел шмекер/далавера, и не се ламти и крие всяка стотинка, проблеми няма, е аз вече 5 години нямам, а и мат и други леки коли с Н1.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 17:33 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
donpeev написа:
Така, че destino's счетоводител е горе-долу прав.


Надявах, се моят счетоводител да е пропуснал нещо, но не е. ](*,)
Нещата са именно така,както си го написал.

СХ-5 не може да вземе N1 защото е прекалено тежка, и се нарушава съотношението собственно тегло-товароносимост.
Както го написаха по-рано. Аз затова и чаках толкова дълго с надеждата, все пак да има N1.

Брошурата им все още е подвеждаща, с шибаният надпис, за възможност за данъчен кредит.

Въпрос:
Някой може ли да сподели за особеностите на оперативният лизинг, и струва ли си? Става въпрос за СХ-5 за 70К лв.
Кои лизингови компании са добри?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 18:45 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Оперативния лизинг е вид наем. При него наемаш колата, тя не е твоя. Все едно живееш под наем. Ако стане нещо тотална щета, кражба, пожар и т.н. Застраховката се изплаща на лизингодателя, за теб студената вода. Отделно началната вноска е много малка, задължително има остатъчна стойност поне 30%, лихвата е по-висока и оттам далавера реално няма. Друг момент е, че накрая колата не може да се прехвърли на лиже свързано с управителя на фирмата, но може на служител. Ще ти дам пример с две оферти за сх-3

Без ползване на ДДС и лизинг през Мазда за 5г, начална вноска 50% без остатък. При начална цена 44 400 лв, крайната беше 45 500

С оперативен лизинг за 5г, максимална начална (10-15%) и остатък 30% крайнат сума беше около 44 500.

отделно рискуваш проверки , сложни схеми... не си заслужава за около 1000-1500.

Едит: забравих да кажа, че има лимит на пробега.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2018, 11:23 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
В момента Мицубиши сваля с 9к за Аутбеци на склад. 6+1 места с данъчен кредит. Макс нивото излиза около 60к. Няма избор на двигатели 2.0 бензин и 2.2 дизел. И като екстри почти се препокриват с Мазда


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2018, 13:00 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
JojoMojo написа:
В момента Мицубиши сваля с 9к за Аутбеци на склад. 6+1 места с данъчен кредит. Макс нивото излиза около 60к. Няма избор на двигатели 2.0 бензин и 2.2 дизел. И като екстри почти се препокриват с Мазда

Имаш предвид Аутлендери може би?!

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2018, 13:07 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Да, сгрешил съм, Аутлендъри исках да кажа, Мерси че ме поправи


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2018, 17:37 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Todoreus написа:
Здравейте, скоро ще дойде колата от подписа ми, има ли практичен съвет който да получа за първоначалната експлоатация на автомобила, естествено имам предвид тсъвет който не е в ръководството на автомобила.


Първите около 2К километра караш по - кротко, т.е. плавни ускорения, не я вкарваш/караш във високи обороти. Ако е автомат остави АТто да си върши работата без да я натискаш/презорваш. Предполагам това е най - друдно изпълнимия съвет. :) Някъде пишеха да не се поддържа продължително време една скорост респективно обороти и да се разработва динамично в целия диапазон на оборотите, но от горното написано автоматично означава да се избягват високите обороти. Дори съм чел че са електронно ограничени - каквото и да значи, и се "отключвали" след 1000км.

В началото няма да имаш силни спирачки. Ще им трябват 100-200км да си повишат ефективността, зависи колко ги използваш, но карай по далечко от предния.

След първите 1000 км ще те викнат в СМ на "проверка" - каквото и да означава, а може и да те правят това "отключване".

Другото като съвет, може и да не важи за теб защото е субективно и си зависи от задкормилното у-во, но в началото си карай по леко да й свикнеш с габарити, управление и поведение, как спира и т.н. и т.н.

Айде късмет и безаварийно!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 11:30 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 07 Авг 2018, 11:19
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
JojoMojo написа:
Todoreus написа:
Здравейте, скоро ще дойде колата от подписа ми, има ли практичен съвет който да получа за първоначалната експлоатация на автомобила, естествено имам предвид тсъвет който не е в ръководството на автомобила.


Първите около 2К километра караш по - кротко, т.е. плавни ускорения, не я вкарваш/караш във високи обороти. Ако е автомат остави АТто да си върши работата без да я натискаш/презорваш. Предполагам това е най - друдно изпълнимия съвет. :) Някъде пишеха да не се поддържа продължително време една скорост респективно обороти и да се разработва динамично в целия диапазон на оборотите, но от горното написано автоматично означава да се избягват високите обороти. Дори съм чел че са електронно ограничени - каквото и да значи, и се "отключвали" след 1000км.

В началото няма да имаш силни спирачки. Ще им трябват 100-200км да си повишат ефективността, зависи колко ги използваш, но карай по далечко от предния.

След първите 1000 км ще те викнат в СМ на "проверка" - каквото и да означава, а може и да те правят това "отключване".

Другото като съвет, може и да не важи за теб защото е субективно и си зависи от задкормилното у-во, но в началото си карай по леко да й свикнеш с габарити, управление и поведение, как спира и т.н. и т.н.

Айде късмет и безаварийно!


Благодаря за съвета! колата вече е при мене сега се опознаваме. Ще следвам горните съвети.

_________________
[b] Mazda CX-5 AWD 4x4 2.5/194hp [/b]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда CX-5
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2019, 16:31 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 11 Фев 2013, 13:15
Мнения: 71
Местоположение: София
Здравейте колеги,може ли някой да ми каже от къде мога да си закупя дневните светлини за маздата ,че едната отказа.Остана само като мигач.

Пускам снимка.


Прикачени файлове:
cx 5.jpg
cx 5.jpg [ 70.35 KiB | Прегледано 6792 пъти ]

_________________
2013 Mazda CX-5 2,2 Skyactiv-D 4x4 Revolution
2007 Mazda 6 2.0D-143hp
2014 Mercedes w205 250CDI
2015 BMW X5 F15 3,5I 306HP
http://www.avtoklimaticisofiq.com/prices.html Сервиз за автоклиматици в София
Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 465 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб